Jump to content
FAS Goran
Srdjan Cvetic

Fiat Bravo/a/Marea/Marengo JTD / TD - problem sa strujom

Recommended Posts

Ne tvrdim ali mislim da relej za grejace se nalazi pored bosh pumpe sad sa koje strane nisam siguran. To je cetvrtasta pravugaona kutijica zasrafljena jednim srafom iznad nje. Ako ne gresim

Vidi ako tu zuji ako ne mozes cuti stavi ruku pa ces osetiti ako je to. Nacices taj rele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim fiat brava 1.9 jtd

Imam problem sa klimom, ventilatorom kabine, pumpicom za vodu i brisačima. Najcesce mi se desava u vožnji kada je upaljena klima jednostavno prestane sve da radi u isto vrijeme pa nakon dva minuta počne da radi i tako stalno zajebava. Da izgleda da je sve na istom vodu struj da li je imožda do uloske bravice. Da li neko zna možda da je imao slične probleme?

Ili neki relej pravi problem

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djordje Fiat jtd

 

Mozda malcice pomogne. Ja sam imao slican problem na Bravu 1.8 samo sa brisacima i ablenderom (nisam mogao da palim svetla). Dakle brisaci su radili kad su hteli i to nije bilo povezano sa ablenderom vec do motorica brisaca,kad sam ih zamenio cele sa sve makazama sve je radilo kako treba. A na hgt-u mi se desavalo da izgubim svo osvetljenje jer se kljuc u bravi pomerao i tako gubio kontakt i kad se malo mrdne sve radi kako treba. Jel imas osvetljenje table,svetla kad to sve prestane da radi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam osvetljenje.. sve drugo mi radi.. samo klima,brisaci,ventilator kabine i ventilator hladnjaka se ugasi.. neko vreme radi pa ne radi i tako stalno.. moze biti relej.. osiguracka kutija.. mozda je ulozak bravice ne znam ni sam..neki dan mi nista nije zezalo.. sve radilo ok kad je hladnije vreme.. a sad opet zeza i tako stalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa marejom 1,9jtd prazni mi akomulator, sve dok ne izvucem glavni osigurac od 60a  koli ima oznaku glow sta to znaci i jel imao neko takav problem

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Imam jedan problem sa autom. Menjao sam danas creva za dizne, auto posle nije hteo da radi. Pa je jedan lik provalio da ventil ne otvara. Nesto preko akumulatora povezao i upalio auto posle je vratio sve kako treba. Krenuo sam od tog lika na pola puta sam izgubio levi i desni migavac i sve na kontrolnoj tabli(gorivo, obrtometar, brzinometar, temperatura) ne znam u cemu je problem, svetla imam i sva 4 migavca. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@StoneMica

 A da li uopste imas osvetljenje table ili samo ne rade pokazivaci svega? Jer ak nemas ni osvetljenje,ja tipujem na neki osigurac (ako ima za tablu odvojeno) ili da je dzek za tablu prosto izgubio kontakt nekako,svetla i 4 migavca palis preko rucice i na dugme pa rade,sve ostalo ide preko table,probaj malo da udaris odozgo iznad table pa vidi da li se ista desava. Meni kada se sve to izgubilo na Bravu meni je crkao alternator i akumulator pa nisam imao uopste struju ni za jedan potrosac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Fiat Brava 1.9jtd 2001.Kada je pokazivac brzine na nuli ili varira  auto trza u voznji,a kada pokazuje tacnu brzinu sve je ok.Desava se cak mada retko da na leru kako da kazem stucne i upali onu crvenu sijalicu za diznu mada je to valjda bar tako kazu chek engine.Molim vas da mi neko kaze makar kod koga da idem mehanicar ili elektricar?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...