Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Slobo_Srg

Fiat Bravo Mk1 - koji je motor najbolji?

Recommended Posts

@djordje123

Kao sto postovani kolega iznad kaze... Onako usput, koliko ti ne uzima vreme, skupljas informacije i pratis ponudu na oglasima.

Kada iskrsne to sto trazis, odmah reagujes. Kupovina polovnjaka nije odlazak u samoposlugu i nije nov auto u salonu, da mozes da kazes - hocu tu motorizaciju, tu opremu, tu boju, bas sada... Nego je skup iznad pomenutih kompromisa i sto boljeg stanja, koji se na trzistu pojave u tom nekom intervalu u kom kupujemo ;) . Vazi generalno za sve, ako hoces da prodjes korektno i da uzivas u tom istom autu kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Jos nemam vozacku dozvolu pa zbog toga bi cekao 2-3 nedelje (da bi mogao da ga isprobam itd) :D
U svakom slucaju uzecu u obzir Vase miseljenje, necu zuriti sa kupovinom. Samo sto bi ja vise voleo 1.6, ali ako naidje dobar 1.2 pre njega, uzecu 1.2
Kad budem naisao na neki dobar oglas, postavicu ovde da ga "proverite" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno, samo postavi link ka oglasu i PrintScreen istog ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne bih isao ispod 1.6. Burazer ga vozi od decembra prosle godine (provozao i ja par puta) i sabio je nekih 20k do sada. Uzeo je primerak koji je lose odrzavan (limarija ocaj, kvacilo bilo sugavo, budzene neke stvari tu i tamo) ali motor perfekt. Ulja trosi nesto bas minimalno (prosto se iznenadih) i ide sasvim lepo kad se zavrti. Za grad je super autic, vrlo upravljiv, volan direktan, milina. Prostora napred ima sasvim fino, pozadi je skucen ali to je i ocekivano. Na benzin trosi kao tenk da vozis, sa plinom je super prica.

E sad, sto se tice provere. Mnogo ih ima nacetih korozijom pa to detaljno pregledaj. I proveri obavezno klimu, vrlo cesto je neispravna (vazi i za druge, ne samo za Brabo) a prodavac ce verovatno da prodaje pricu kako samo treba da se "napuni" (na to se i pomenuti burazer upecao a inace nije u tome problem).

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Hvala na podeljenom iskustvu.  
U sustini ja cu gledati 1.6 ali ako naidje dobar 1.4 uzecu i 1.4 , sto se tice potrosnje, koliko sam video trosi po 10l bez plina ... Moze li neko da napise koliko plina trosi 1.4 a koliko 1.6 ?
Inace, kada budem proveravao ono provericu na oko sto se kaze limariju i malo cu da ga provozam a posle kod mehanicara. 
Sto se tice klime, ako ne radi u cemu je problem i koliko kosta da se popravi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...