Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Slobo_Srg

Fiat Bravo Mk1 - koji je motor najbolji?

Recommended Posts

rupe za maglenke bi trebalo da budu jos malo sa strane ali verovatno i ovde mogu da se ubace... a mozes na otpadima da ih nadjes za 15, 20 eura....

Uglavnom su sa strane,to su one okrugle, a kako to ide, jel se busi branik ???

A ove rupe, jel mogu da se ubace neke kockaste ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi, to busenje branika bi bilo vec budzenje po meni i ne znam kako bi to ispalo, a za kockaste maglenke stvarno ne znam sta da ti kazem :)

p.s. poslao sam ti poruku

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, da... Verovatno da postoje neke kockaste lepe...

Nego taj sto ja planiram da uzmem ni nema onaj prekidac za maglenke sto je najgore i koliko kosta da se to ugradi sve i da li bih to mogao sam da uradim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumasi,

Fiat-ov motor 1.8 16v, od 1747 ccm, 83kw ili 113hp. Znam da se taj motor ugradjivao u Bravo, Brava, Marea od 1996 do 2000 godine.

Zanima me sledece:

Kakvi su za odrzavanje, koja im je odprilike potrosnja ulja, koje su im mane i boljke? Jednom recju valjaju li ili ih treba zaobilaziti u sirokom luku?

Unapred vam hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da valjaju,ulje pa ... na 10 000 km oko1,5 do 2 l. mana je da ne trpi svako ujle ,sve ostalo kao i svi drugi ,kako ga odrzavas toliko i traje. Znas i sam, kad kupujes polovnjaka to je uvek zagonetka.Moj drug na taksiju se vozi 440.000km sa tim motorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava sa tim motorm po gradu 12, 13 litara. To znam, imao je jedan komšija par godina. Nije se žalio na bilo šta drugo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima! Zanimaju me utisci i neke informacije za fiat bravo 2000. Onaj HGT  sa pet cilindara? Sve sam ovo kao procitao, nista o njemu nisam nasao. Naime, skoro sam se vozio sa nekim poznanikom i bas mi se ucinio zestok! da lije stvarno dobar ili sam se prevario? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumasi,

Fiat-ov motor 1.8 16v, od 1747 ccm, 83kw ili 113hp. Znam da se taj motor ugradjivao u Bravo, Brava, Marea od 1996 do 2000 godine.

Zanima me sledece:

Kakvi su za odrzavanje, koja im je odprilike potrosnja ulja, koje su im mane i boljke? Jednom recju valjaju li ili ih treba zaobilaziti u sirokom luku?

Unapred vam hvala.

 

Pa, tom motoru ne fali ništa. Kao što možeš da vidiš, ja vozim takav. Ako kupiš krš, kupio si krš.

Što se tiče ulja, sipao sam Selenija 20K(kod poslednje izmene Selenija K). Menjao sam ga na 10.000Km iako je servisni interval na 20.000Km, zbog dosadašnjeg benzina. Potrošnja ulja se primeti. Manje od 1l na 10.000Km. Ako ga žustrije vozim auto-putem onda se svakako primeti potrošnja ulja. Mada se za seleniju generalno priča da je ulje koje se "troši".

Što se potrošnje goriva tiče, za poslednjih 5.665Km prosečna potrošnja mi je 9,73l/Km. Od toga je 85% loko u Novom Sadu. Kupujem kvalitetniji benzin, premijum i sl.

Auto redovno održavam u ovlaštenom servisu i sa njihovim delovima. Crkla je jedna bobina, hladnjak motora, klime, grejač kabine, kvačilo sam menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Trebam da kupim svoj prvi auto i budzet mi je 1000e i dosao sam do zakljucka da je najbolje da kupim Fiat Bravo za nekih ~600e i da ga resgistrujem za 200 i onda mi ostaje jos 200 za neki aventualni kvar/ulaganje.
I sad, moje pitanje je da li je to pametno i koje motore bi mi preporucili? Takodje i sta su im boljke i sta trebam da gledam kada budem uzimao? 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucio bih 1.2benz ako uspes da nadjes za tu cenu

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djordje123

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini Bravo Mk1. Pa mozes da pogledas i dosadasnja iskustva.

Mozda ti od pomoci budu i ove teme:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47258-bravo-ili-brava-prva-kupovina/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38009-bravo-19jtd-ili-16tng/

 

Slazem se sa Micom, ako nisi zahtevan i prvi auto je u pitanju, 1242 ccm atmo benzinac, jednostavan peri-deri motor, a taman je isao i u zadnje serije od '98. do kraja. Sa njim su kasnije nastavili i u Stilu, kao startna motorizacija. Od benzinaca jos i 1.6.

Sto se dizela tice, ubedljivo najbolje resenje su JTD, koliko se secam zadnja verzija je bila 100, od 2001., tj. jos to sitno koliko je pravljen.

Ostalo je za pocetnika uglavnom za izbegavanje, pa sad sta vec mozes da nadjes za ono cime raspolazes. Bar onoliko koliko se ja secam od pre skoro 20 godina kada sam ga gledao pre Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa razmisljao sam da uzmem benzinca 1.6 posto je benzin (mogu da mu ugradim plin) a posle kroz vreme bi verovatno ostao kao projekat. Sta mislite o 1.6 motoru?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Brava sa tim motrorom već 6 godina..Nisam nešto mnogo prešao al je vrlo zahvalan.Ako je dobar motor samo redovno odrzavanje i nema problema.

Svaka preporuka za 1,6.Mislim da se uz male izmene ugrađiovao i u Stilo. 76KW 103 hp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje ciljaj sto bolje stanje i sto mladji bravo iako ce manji kusur da ti ostane. Zadnje serije bravo-a su imale trofeo opremu nesto slicno gt modelima, a motor npr 1.2 16v od 80KS. To je blize 1000e, ali mnogo manje ulaganja. Auto od 600e mi deluje kao nesto usta ima da se ulaze dosta. Moja majka vozi takav bravo vec 7godina, presla 30ak hiljada i imala minimalna ulaganja. Ja sam vozio 2 godine i bio bas zadovoljan. Oba su bila 2001god i 1.2motori. Skromna potrosnja, a solidno ide, nismo ni razmisljali o plinu. 

Oba su isla za CG na more bez problema sa punim gepekom i klimom. 

Samo trazi sa sto manje korozije i da majstor kaze da je motor ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...