Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Slobo_Srg

Fiat Bravo Mk1 - koji je motor najbolji?

Recommended Posts

Želo bih da kupim Bravo, polovnjak naravno, pa me interesuje, pošto sam čuo svakojakih priča vezanih za motore, koji je najbolji,( nije bitna kubikaža, ekonomičnost i ostalo) tj. koji je najkvalitetniji motor, od palete 1.2 pa do 1.8, 2.0 HGT je već nešto drugo.. :yes Ako iko ima ikakvih iskustava,a ima vas puno ovde :yes pa mi recite.... Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta hoces.Svaki je dobar.Jedino,u svakom slucaju izbegavaj 1.4 12v.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam najpre za 1,6 u tom autu mada ne treba izbegavati ni 1,2. Osim 1,4 meni se ne dopada ni 1,8 zbog varijatora faze i nenormalne potrosnje u gradu(otvoreni put bez problema). 2,0 20v zahtava ozbiljnije odzavanje(visoko kvalitetno ulje,skuplji delovi) od ostalih,ali su njegove parformanse neuporedive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da 1.8 16v u Bravo/a nema varijator...zato i ima samo 113 KS u odnosu na taj 1.8 16v sa varijatorom gde ima oko 130 KS. (Barchetta, Stilo, Punto HGT...) :thumbup:

Slobo, pogledaj i ove teme:

Planiram kupovinu Fiat Brava 1.2

Koji benzinski motor?

Bravo 1.9jtd ili 1.6tng

Planiram kupovinu Fiat Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i ti, jer taj 1.8 16v sa varijatorom zna da pravi problem sa njim... :thumbup: ..a i jedini od svih motora ima onu japansku elektroniku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 ima jednu veliku prednost zato što je veoma rasprostranjen, ali ako to zanemarimo ja bih od tih benzinjara uzeo baš 1.8. Pruža malo više uz malo veću potrošnju i malo skuplju registraciju. Osim toga bez variatora veoma je pouzdan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali se ne isplati tih 10KS više u odnosu na 1.6 za potrošnju po gradu od 12L.

Jedino što su uz 1.8 išli malo jači paketi opreme (mislim da npr. svi imaju diskove pozadi), pa se na taj način dobije...kroz opremu, a ništa posebno više kroz perfomanse. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.8 16v

max speed 193 km/h

acc 0-100 10s

consump. 12.7 km/l

1.6 16v

max speed 184 km/h

acc 0-100 11s

consump. 13.3 km/l

Ništa posebno ali ipak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može 1.8 16v na Bravu da hvata 10s do 100...

- Fiat Bravo 1.6 16v SX

Kerb weight: 1.050 kg

0-100 km/h: 11.00 s

Standing km: 32.00 s

Top speed: 184 km/h

- Fiat Bravo 1.8 HLX

Kerb weight: 1.164 kg

0-96 km/h: 10.50 s

Standing km: 32.30 s

Top speed: 183 km/h

Koliko znam, Carfolio samo prepiše fabričke cifre...

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=75713

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=42801

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema glupljeg i nepreciznijeg sajta od Carofolia.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu toliko da hvalim 1.8 jer ga ja imam ali cu samo da kazem da jedan drugar ima 1.6...po gradu trose isto od 0-100 1.8 ide ispod 10s ja sam merio na mom okacicu i video klip. naravno logicno je 1.8 ima bolje performanse pogotovo od 120 pa na dalje...1.6 ostaje mnogo izaaaaaa...1.8 nema diskove pozadi to ima samo 2.0 ...a za opemu sta da kazem?! meni je svaki bravo unutra isti :) jeste da je po meni malo plastican da su mogli lepse da ga urade al bitna je samo klima a to vecina ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni svaki je dobar ako te dobeo sluzi! Zar ne?

E sad neko ima namere da mu auto sluzi za trkanje,neko da ga vozi penzionerski,neko hoce da ima malu registraciju,neko ne zali koliko trosi....

Ono sto je bitno je da su se svi fiatovi motori pokazali veoma dobro a to sto neko voli naftu a neko benzin u ovom slucaju je svejedno.

Ja vozim 1,2 16V zbog male registracije a i potrosnje i brzi mi zaista ne treba jer i ovaj ide sasvim pristojno.

A i pored ovih silnih ogranicenja ko ce voziti slobodno kao nekada?

Ne smes ni na auto putu,ne smes ni u gradu pa ne vidim svrhu mnogo konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...1.8 nema diskove pozadi to ima samo 2.0 ...a za opemu sta da kazem?! meni je svaki bravo unutra isti :) jeste da je po meni malo plastican da su mogli lepse da ga urade al bitna je samo klima a to vecina ima

Moj komšija ima Bravu 1.8 i ima diskove pozadi.

Oprema se npr. sastoji u tome da 1.8 ima alu felne...1.6 ima čelične, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...1.8 nema diskove pozadi to ima samo 2.0 ...a za opemu sta da kazem?! meni je svaki bravo unutra isti :) jeste da je po meni malo plastican da su mogli lepse da ga urade al bitna je samo klima a to vecina ima

Moj komšija ima Bravu 1.8 i ima diskove pozadi.

Oprema se npr. sastoji u tome da 1.8 ima alu felne...1.6 ima čelične, itd...

To mora da je brava iz Brazila,jer se jedino tamo proizvodila HGT 1.8 sa diskovima pozadi,nijedna druga brava nema diskove pozadi. Ili je nesto naknadno budzeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam par puta vidjao tu i tamo po neku bravu sa diskovima pozadi...ja mislim da to na njima zavisi od godista i opreme..ali to je Brava zar ne? a na bravu( Bravo) 1.8 gt do sad ni jednom nisam video da ima diskove pozadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želo bih da kupim Bravo, polovnjak naravno, pa me interesuje, pošto sam čuo svakojakih priča vezanih za motore, koji je najbolji,( nije bitna kubikaža, ekonomičnost i ostalo) tj. koji je najkvalitetniji motor, od palete 1.2 pa do 1.8, 2.0 HGT je već nešto drugo.. :yes Ako iko ima ikakvih iskustava,a ima vas puno ovde :yes pa mi recite.... Unapred hvala!

Bravo 1.6 16v Obavezno! Imao ga 4 god, Menjao samo ulje redovno(kvalitetno 20K), Viljuške jer jr to generalno problem kod njih jer su za svoju dimenziju prilično teški, i sipao gorivo. 1.4 12v izbegavaj u punom luku, nisam naišao ni na jednog kome nije nešto falilo, u smislu da pod haubom nešto ne škljoca ili lupka.

1.6 ide kao sumanut a troši veoma malo, još ako imaš plin, luda vožnja za malo para. Moje skromno mišljenje, ne mora da bude ispravno, pričam iz ličnog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...