Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Slobo_Srg

Fiat Bravo Mk1 - koji je motor najbolji?

Recommended Posts

moj glas definitivno ide za 1,6... 1,8 nije puno brži, a potroši više, 1.8 je brži od 1,6 tek nakon 130 i na kajnjoj je nekih 7-10 km/h brži... imam 1,6 i jako sam zadovoljan motorom sipan racing ulje (prije toga 20k) i nikad ništa, motor živahan, ima dosta snage za gradske potrebe i obilaženja, eto jedino ako nađeš 1,8 sa diskovima iza i ima neka oprema koja nije išla na balkan ali ima dosta uveženih sa bijelim satovina (kao hgt) i sjedala kao hgt...dok 1,6 to nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 ili 1.8 pitanje je sad :) moja majka bi ti rekla 1.2 16v, 1.6 16v je provereno skoro neunisiv, moj ima 253 000 km ne trosi ulje, vuce dobro, samo se cuju hidropodizaci kako shtekcu i to je skoro na svakom na takvoj kilometrazi, ali ako uporedim lancin motor 1.8 mislim da je 16v u dedri koju je imao moj drugar (bivsi vlasnik je hteo da pregazi reku sa njom i ispalo je dublje nego sto je mislio, malo cudan covek zar ne XD) taj motor je posle toga lupao, leteci lezajevi su stradali i ko zna sta jos, trosio je ulje ali je isao :) isao je i to dobro, i dan danas radi kod novog vlasnika samo mu doliva ulje, naravno drugar je posle nje kupio drugu dedru isto sa 1.8 motorom samo u LX opremi, vozio sam je sa osmehom :) e sad ako motor u bravu ima veze sa ovim dedrinim uzmi 1.8, ustvari i ovako lepse deluje ono "Bravo_GT" nego "Bravo_SX" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

11 godina vozim Kadeta 2.0 GSI i uzimajuci u obzir da je `90-to godiste,mislim da je vreme za kupovinu nekog novijeg auta.

Bio sam zainteresovan za Alfu 147...

Medjutim,posle prve probne voznje sam bio razocaran kako se 147-ica ponasa u voznji.

Inace,u pitanju je bio model,1.6 benzinac(`01).

Auto lepo izgleda,unutrasnjost je prijatna,kocnice su odlicne ali slabo vuce i ljulja se na najmanju promenu pravca,sto nisam ocekivao od Alfe,koja bi trebala biti sportski orijentisana.

Posle toga sam provozao jos jednog benzinca i pre nekih mesec dana,1.9 JTD...

Dizelas me je prijatno iznenadio odzivom na gas ali po ponasanju u voznji je bio isti kao i benzinci-bedan.

Zbog toga sam pomislio da se svi standardni modeli ponasaju lose u voznji i poceo da razmisljam o kupovini nekog sportnjaka,kao sto je Honda Integra,itd.

A onda sam pozajmio od drugara Bravu 1.2 i bio sasvim zadovoljan ponasanjem u voznji...

U odnosu na 147-icu,Brava deluje kao sportski model,kada je u pitanju drzanje na putu.

Popricao sam sa drugarom o njegovim kolima i on mi je rekao da je veoma zadovoljan,kada su u pitanju troskovi odrzavanja i da je Bravo jos bolji izbor od Brave.

Takodje me je posavetovao,da nikako ne kupujem 1.4 benzinca,jer se agregat lose pokazao.

I tako...

Posto mislim da je 1.2 suvise mala kubikaza a turbo dizel moze biti prilicno zahtevan po pitanju odrzavanja,zakljucio sam da bi mi 1.6 benzinac bio najbolja varijanta.

Uzeo bih `01/`02 godiste...

Posto cu pare za kupovinu imati 10 januara,trudim se da do tada,saznam sto vise informacija o ovim kolima...

Koje su vrline i mane ovih kola?

Na sta obratiti paznju pri kupovini?

Da li kupiti auto na nekom od placeva ili preko oglasa?

Koja je realna cena ovih kola?

Itd.

Hvala...

Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda sam pozajmio od drugara Bravu 1.2 i bio sasvim zadovoljan ponasanjem u voznji...

U odnosu na 147-icu,Brava deluje kao sportski model,kada je u pitanju drzanje na putu.

I tako...

Mislim stvarno :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je. Ko zna u kakvom stanju su bili amortizeri na toj Alfi...možda su na Bravu promenjeni...i eto odmah razlike koja kada su oba nova ne postoji u koristi Brava. Ali, jedan dobro održavan sa npr. novim amortizerima, drugi (u ovom slučaju Alfa) sa istrošenim, i eto situacije da ona ljulja kao brod, a Bravo bude stabilniji... :thumbup:

Nevolja je sa polovnim automobilima, sve zavisi kako su održavani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo više objektivnosti, a manje lovačkih priča ne bi nam škodilo. Neko može da pomisli da je to zaista tako generalno.

Napomenuću samo da je do 2008 god. AR147 bio jedini auto u klkasi koji je izdržavao bočno opterećenje veće od 1G. Gubio je upravljivost na 1.01G, (Ferrari F430 na 1.1G). Osim toga od 10 kočenja 8 su bila ispod 40m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 16V - ja sam prezadovoljan tim motorom , i moj glas ide za njega ( a naravno moj auto je u oglasu pa ako nekog zanima :whistle: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kole, niko ne priča da je Bravo upravljiviji i stabilniji auto, nego da je ta POLOVNA Alfa 2001. godište njemu bila više nestabilna od POLOVNOG Brava...

A, pokušao sam da objasnim zašto je tako nešto moguće kod polovnih automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boleabarth

Imas PP.

@Neshaoct

Hvala na informaciji...

Odlucio sam se za Bravo/a,pre neki dan,pa nisam stigao da se naoruzam potrebnim znanjem.

Svasta ljudi muljaju-sastavljaju olupine,vracaju kilometraze,pa petljaju i sa godistem proizvodnje.

U svakom slucaju,posto cu pare za kupovinu imati za mesec dana,imam dovoljno vremena da se obrazujem.

A i ne zurim sa kupovinom.

Vazno mi je da uzmem auto koji je u odlicnom stanju za to godiste,po realnoj ceni.

A dok ne nadjem takav primerak,mogu i Kadeta da vozim.

@Kole

Nema razloga za ovakve komentare...

To sto sam ja napisao je iz licnog iskustva sa 3 polovne Alfe 147.

Po mom misljenju,taj auto se lose ponasa u voznji.

Ljulja se toliko da imam utisak da ce da se prevrne,pri promeni pravca.

Mozda taj auto moze da istrpi bočno opterećenje veće od 1G ali meni licno ne uliva poverenje u voznji.

Mozda je to subjektivno ali je prosto tako.

Mislim,ako dozvoljavas da drugi imaju svoje misljenje.

BTW.Ako pazljivije procitas moj post,videces da sam i ja pohvalio kocnice.

Inace,nemam ja nista protiv Alfe i nije mi bila namera da pljujem po tom proizvodjacu,vec me je 147-ica razocarala,kada je ponasanje na putu u pitanju.

Imao sam prilku da vozim staru 164-ku,malo posto sam kupio Kadeta i taj auto me je prijatno iznenadio.

Drugar ima GTV-a,pa sam imao priliku da vozim i taj model,koji se fantasticno ponasa u voznji.

Vodeci se tim iskustvima,ocekivao sam mnogo vise od jedne Alfe.

Hvala svima na odgovorima...

Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Nameravam da kupim Fiat Bravo 1.9 JTD ili Mareu karavan 1.9 JTD,pa me zanim uopsteno o njima,kakvi su motori,ostali delovi,cene,koji je bolji od ova dva pomenuta modela,na sta najvise trebam da obratim paznju??

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motori su, blago rečeno EKSTRA! :unworthy:

Cene delova i održavanja su za tu klasu povoljne! :thumbsup:

Sve ostalo ćeš naći na forumu....pregledaj odeljak "Automobili članova". Ima nas dosta koji vozimo Bravce i Maree, sa JTD motorom. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Nameravam da kupim Fiat Bravo 1.9 JTD ili Mareu karavan 1.9 JTD,pa me zanim uopsteno o njima,kakvi su motori,ostali delovi,cene,koji je bolji od ova dva pomenuta modela,na sta najvise trebam da obratim paznju??

Hvala

Bravo i Marea :wallbash: Hedžbek ili Karavan po meni potpuno ne uporedivo. U tvom pitanju su samo dve stvari uporedive, motori u oba modela i proizvođač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.8 16V imao na Dedri... Ne ide nista posebno, trosi mnogo, jako osetljiv i zahtevan. Mozda je dobar ako je nov i uz redovno odrzavanje, ali ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želo bih da kupim Bravo, polovnjak naravno, pa me interesuje, pošto sam čuo svakojakih priča vezanih za motore, koji je najbolji,( nije bitna kubikaža, ekonomičnost i ostalo) tj. koji je najkvalitetniji motor, od palete 1.2 pa do 1.8, 2.0 HGT je već nešto drugo.. :yes Ako iko ima ikakvih iskustava,a ima vas puno ovde :yes pa mi recite.... Unapred hvala!

Najbolji je onaj koji najmanje trosi ulje..i po mogucnosti i gorivo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da kupim Brava-u, pod obavezno je da je benzin, i da naravno ima plin. Ne razumem se nesto preterano u plin, nikada nisam imao u autu plin, uvek sam vozio benzince, pa mi treba par objasnjenja. Kod nekih u oglasima pise da imaju BRC plin, kod nekih sekvent... Je l' to isto? Sta je sta? Je l' se to jede? :D

Salu na stranu, ovde sam da me posavetujete u vezi kupovine, koji motor, meni je zapao za oko 1.6 16v, iako nemam pojma sta znaci i da li je to bolje sto ima 16v, u odnosu na onaj 1.6 bez tih 16v :) Vidim samo da je razlika u konjazi... Na sta obratiti paznju prilikom kupovine Brava-e? Da li je ovaj motor ok?

Zvao sam nekog lika sto prodaje Brava-u 1.6 16v i rekao mi je da 1.4 benzinci ne valjaju... Koliko je to tacno, ne znam... Uglavnom, nadam se da cete mi izaci u susret i pomoci oko svega ovoga... Auto bih uzimao u martu najverovatnije, ali vec sada opipavam teren.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove teme se obavezno završe tako što pokretač kupi neki skroz levi auto od onog koji ga je zanimao ili se više ne javlja u temi. Al ajd pošto vozim Bravo da našto naškrabam.

1.4 - NE

1.8 - NE

1.6 - DA

1.2 - DA

Ako pričamo o benzincima, nekih 10-ak godina sam vozio samo benzince i uglavnom na plin. Mislim da je to vreme prošlo ali ako si ubeđen da je to ispravno onda biraj 1.2 i 1.6 posle 2000. znaju da budu sa dosta dobrim paketom opreme i oba motora su se dobro pokazala.

Onako uzgred da ti nabacim dilemu. Posle toliko godina vožnje benzinaca, kupio sam JTD vozim ga preko 30 000km. Utisaci - i moj sledeći auto biće JTD ili MJTD. Plin nikad više, benzin možda ako bude isplativiji od dizela. Pa ti razmisli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Kod nekih u oglasima pise da imaju BRC plin, kod nekih sekvent...

BRC je marka...sekvent je vrsta plina koji je ugrađen.

Bolje da je sekvent, a marku ćeš videti koja je.

...da li je to bolje sto ima 16v, u odnosu na onaj 1.6 bez tih 16v :) Vidim samo da je razlika u konjazi...

U Bravo/a modele se jedino ugrađivao 1.6 16v...tj. onaj sa 8 ventila nikada nije ni ugrađivan. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove teme se obavezno završe tako što pokretač kupi neki skroz levi auto od onog koji ga je zanimao ili se više ne javlja u temi. Al ajd pošto vozim Bravo da našto naškrabam.

1.4 - NE

1.8 - NE

1.6 - DA

1.2 - DA

Ako pričamo o benzincima, nekih 10-ak godina sam vozio samo benzince i uglavnom na plin. Mislim da je to vreme prošlo ali ako si ubeđen da je to ispravno onda biraj 1.2 i 1.6 posle 2000. znaju da budu sa dosta dobrim paketom opreme i oba motora su se dobro pokazala.

Onako uzgred da ti nabacim dilemu. Posle toliko godina vožnje benzinaca, kupio sam JTD vozim ga preko 30 000km. Utisaci - i moj sledeći auto biće JTD ili MJTD. Plin nikad više, benzin možda ako bude isplativiji od dizela. Pa ti razmisli!

Hvala i tebi na odgovoru. Citam po forumu da se neki motori nisu bas dobro pokazali sa plinom... Da li mislis da je onda bolja varijanta 1.2, bez plina? Ne treba mi auto za trke, samo da je dovoljno snazan ako zatreba. Pricam o Brava-i zato sto mi odgovara jer ima cetvoro vrata, a pre svega, manje vise se uklapa u moj budzet... Ima i dalje neka dilema u meni da li Punto-a uzeti mk2a ako se ne varam, takodje benzinac, ili Brava-u.

U Bravo/a modele se jedino ugrađivao 1.6 16v...tj. onaj sa 8 ventila nikada nije ni ugrađivan. :thumbup:

Da li si ti siguran u to? Kako to da je onda na jednom te istom 1.6 motoru razlicita konjaza? Evo link npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas896987/fiat_brava/

Hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bravo/a se nikada nije ugrađivao motor 1.6 8v.

Uvek je ugrađivan jedino, samo i isključivo 1.6 sa 16v. :thumbup:

Nije važno šta piše u oglasu. Npr. lik od kojeg sam davno kupio Bravu nije uopšte znao šta znači oznaka 1.6 na krilu. :D

Uostalom, uzmi broj šasije i proverićeš šta je sve fabrički ugrađeno, mesec i godinu proizvodnje, koji motor, koji broj motora...

Sada kada su tvoji odgovori prebačeni u ovu temu, pročitaj je od početka, videćeš i neke linkove koji su dati. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postojala je i neka slabija varijanta motora 1.6 na samom početku proizvodnje i samo za neka tržišta.

Vrlo su retki kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...