Jump to content
FAS Goran
lukatim

Fiat Bravo 1.6 16v / Marea JTD - slabo grejanje?

Recommended Posts

Meni je na 1,6  2 crte ispod pola skale....U gradu je na pola .Gledano na instrumentu..Otvara ranije nego originalni ali je grejanje dobro.

Mislim da neće da pravi problema plinu..Brzo postigne radnu temperaturu..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je na 1,6  2 crte ispod pola skale....U gradu je na pola .Gledano na instrumentu..Otvara ranije nego originalni ali je grejanje dobro.
Mislim da neće da pravi problema plinu..Brzo postigne radnu temperaturu..
Verovatno zato sto je gumica koja zaptiva kad je hladan da ne ulazi voda malo stvrdla pa propusta vodu i zato ti izgkeda malo ispod pola.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitao sam sve o termostatu za Rendzere, ali sad sam totalno u rebusu. Jeftinija i laksa solucija jeste, ali neko napisa medju onim silnim stranama kako je fijatov projektovan da u slucaju da "zaglavi" on ostane otvoren, sto mi je malo verovatno, jer mislim da ne znam nikog kome je ostao zatvoren bez obzira na marku vozila.Hocu da kazem, da su onda po toj logici svi projektovani da ostanu "otvoreni", ali verujem da ima slucajeva da ostane i zatvoren. Znam da ce biti podeljenja misljenja i znam da sam ja taj koji ce na kraju odluciti, al ono ispada zbog ustede i kupovine termostata za reno 4,5 mogu napraviti citavu havariju u motoru..A citajuci dalje, vidim da ljudi voze tako godinama.

 

 

Edited by sima21

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, sima21 said:

Iscitao sam sve o termostatu za Rendzere, ali sad sam totalno u rebusu. Jeftinija i laksa solucija jeste, ali neko napisa medju onim silnim stranama kako je fijatov projektovan da u slucaju da "zaglavi" on ostane otvoren, sto mi je malo verovatno, jer mislim da ne znam nikog kome je ostao zatvoren bez obzira na marku vozila.Hocu da kazem, da su onda po toj logici svi projektovani da ostanu "otvoreni", ali verujem da ima slucajeva da ostane i zatvoren. Znam da ce biti podeljenja misljenja i znam da sam ja taj koji ce na kraju odluciti, al ono ispada zbog ustede i kupovine termostata za reno 4,5 mogu napraviti citavu havariju u motoru..A citajuci dalje, vidim da ljudi voze tako godinama.

 

 

Vozio sam Škodu Feliciju i dva puta mi se desilo da termostat otkaže. Jednom je je ostao otvoren tj. kada sam ga skinuo utvrdio sam da se raspao tj. rashladna tečnost je konstantno cirkulisala i sva sreća ona opruga (bimetal) nije otišla dalje u sistem već je tu ostala kod kućišta. Drugi put, termostat je ostao u zatvorenom položaju i naravno temperatura se podigla i odmah sam zaustavio auto, drugar me odšlepao do kuće i sutradan sam zamenio termostat.

Edited by Sheriff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima 

Imam jedan mozda problemcic 

Zamenio sam termostat na stilicu 1.6 16v stavio nov termostat i sada mi se cini da auto naravno kad postigne r.temp. slabije greje nego sa prethodnim termostatom koji je bio fabricki ali na zalost riknuo ,ozracen je sistem nakon stavljanja termostata pa me sad buni jel to sve okej ili ima jos neka zackoljica ...? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili nije dobro odzracen sistem (imas jos vazduha) ili ti se cini jer je "naglo" zahladnelo ovih dana. Ja sam skoro isao kod majstora da mi zameni termostat na fiat bravi i greje dobro, s tim sto mi nije jasno zasto kada izadjem na otvoreno temperatura opada na skali. Uglavnom je na oko 2 crtice do polovine, po gradu ume da bude na polovini a termostat, po racunu koji mi je dao, otvara na 88 stepeni, a na otvorenom bar mu 4-5  crte fale do polovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, sima21 said:

Ili nije dobro odzracen sistem (imas jos vazduha) ili ti se cini jer je "naglo" zahladnelo ovih dana. Ja sam skoro isao kod majstora da mi zameni termostat na fiat bravi i greje dobro, s tim sto mi nije jasno zasto kada izadjem na otvoreno temperatura opada na skali. Uglavnom je na oko 2 crtice do polovine, po gradu ume da bude na polovini a termostat, po racunu koji mi je dao, otvara na 88 stepeni, a na otvorenom bar mu 4-5  crte fale do polovine.

To nije dobro, mora biti na polovini i na otvorenom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i ja da nije to bas kako treba. Ne znam da li plin doprinosi tome ili je pak po sredi bimetal. Uzet nov Vernetov termostat u Kit KOmercu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.1.2019. at 10:30 AM, sima21 said:

Ili nije dobro odzracen sistem (imas jos vazduha) ili ti se cini jer je "naglo" zahladnelo ovih dana. Ja sam skoro isao kod majstora da mi zameni termostat na fiat bravi i greje dobro, s tim sto mi nije jasno zasto kada izadjem na otvoreno temperatura opada na skali. Uglavnom je na oko 2 crtice do polovine, po gradu ume da bude na polovini a termostat, po racunu koji mi je dao, otvara na 88 stepeni, a na otvorenom bar mu 4-5  crte fale do polovine.

Nevalja ti termostat , kad izadjes na otvoren put i temp ti pada to znaci da ti je termostat ostao otvoren .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...