Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo / Nuova Bravo - kompresor klime

Recommended Posts

Problem je sledeci.Imam digitalnu klimu i sad pre neki dan mi se desilo kad sam ukljucio da grejem,greje samo suvozacevu stranu a na vozacevoj duva hladno...Da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?Hvala unapred. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sa kompresorom (tj. ovom temom), verovatno je problem sa motorom koji pomera klapnu ili osovinicom.

Imas o tome detaljno kod nas na forumu, tako da pretpostavljam da ce ovo pitanje biti spojeno sa tom temom:

http://www.fiat-lanc...showtopic=41104

Takodje i: http://www.fiatforum...n-actuator.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mene posle duze vremena na forumu pa da osvjezim temu malo :turned:

danas su mi ljudi skinuli kompresor klime zato sto je ocito do njega jer mi ne radi klima

e sada pitanje je sledece da li se moze otvoriti kompresor klime da se promjene kako mi rece jedan majstor semerinzi(gumice) tak nekako

jer to obicno strada ????

a ovi su mi momci rekli da se ne moze skinuti remenica na kompresoru a samim tim da je i kompresor moguce samo citav zamjeniti(kupiti novi)

ima li tu istine posto nisam bio na licu mjesta a oni su vec to vratili ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se moze rasklopiti. Pitanje je mogu li to posle sklopiti!

Mislim da ti je los majstor.

Napisi koji auto, koji motor, koji kompresor.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

autic je fiat stilo 1.9 jtd 85 kw

a ne znam koji je kompresor nisam vidio

znaci moze se to cudo otvoriti ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala hvala

ovo mi radili neki pacijenti jer sam imao udes pa radim kod komsije limariju i to a dosli neki momci rade mehaniku pa usput i klimu da pogledaju

i rasturili kaze riknuo kompresor a ne moze se otvarati treba drugi i vratili sve nazad i hoce za tu rabotu 30 €

tako da je bila frka a kada sam saznao ovo od vas bit ce jos veca :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa na autu je skinuta karambolka i onda su rekli da je lakse doci do kompresora dok je auto rasformirano jer se mora skidati naprijed vezni lim i to

a 30 € sto su skinuli i vratili kompresor :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ocito ma kod mene nesto ne radi a ocito je kompresor pa sam zato sve ovo i radio

ali kada ovi momci zavrse auto idem kod drugog majstora da vidim u cemu je problem sto ne radi kompresor

i da hvala na korisnim informacijama :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako skinuti remenicu klime da zamenim lezaj na fiaz stilo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može pomoć:

Klima je do prije mjesec dana radila ok, i onda sve slabije i slabije dok nije skroz prestala hladiti. Kompresor uključuje normalno, čuje se "cak". Mislio sam da je plin iscurio, odem i dopunim klimu, provjereno ne pušta nigdje. Ali - ne hladi. Jedino i samo kad upalim već zagrijani motor, hladi nekih 5 min i onda prestane.

Bio sam u servisu, kažu da je crko kompresor klime, da ne može postići dovoljan tlak u sistemu.

Mene muči, ako je to tako, zašto hladi dobro kad upalim vruć motor, tj kad se i ventilator motora upali? čim se vent motora ugasi (i više se ne pali u vožnji, čak ni po ovoj vrućini), klima prestaje hladiti.

Da nije stvar u uključivanju ventilatora? Volio bih malo više znati i radu klime - da li vent motora ne radi zbog lošeg kompresora ili je obrnuto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri senzor spoljne temperature da on  nije u pitanju.

 

 

Danas sam obisao par servisa i  nije u pitanju bio ni lezaj ni remenica klime vec remenica alternatora.

Ako nekog zanima kod stila moze da se skine lezaj i remenica bez skidanja kompresora. U jednom servisu je cena 3 hiljade za ruke, plus delovi  lezaj ili remenica.

Ako nekom treba pusticu mu na pp  ne znam kakva su pravila da li sme da se ovde pise koji je servis u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ventilator radi, i klima radi. Ventilator prestane, nema ni klime. Problem je valjda u tome što se, iz nekog razloga, ventilator ne pali. Što upravlja radom ventilatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sme.Okaci kontakt i napisi o kom servisu se radi :thumbup:

Autoricambi

Ugrinovacka 24 Zemun

011/2101-390

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...