Jump to content
FAS Goran
dekins

Stilo - akumulator koje jačine?

Recommended Posts

Znaci, za somica skuplje nego u januaru kada sam uzeo isti takav.

Je l' leti sad, vozis li na anlaseru :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam imao dilemu sta da radim i kupio sam na svoju ruku, pa sto kazu "sam pao, sam se ubio" :) mislim da se preteruje sa akumulatorima od 75ah u stilu... fabrika je propisala 60ah i 380A struju. ja sam juce pazario Exide premium 60ah i 600A, za koji mislim da je sasvim dovoljan za 1.9 jtd... razumem ja da taj auto ima 14 godina, da to nema veze vise sa onim sto je izaslo iz fabrike... ali ni ubedljivi stav prodavca ne moze da me ubedi da je 75ah minimum za taj auto. Jos se naljuti covek na mene, u fazonu ja ti pisem u garanciji koji je auto u pitanjiu, i ako ti rikne akumulator nema od garancije nista.. naravno, otisao sam u drugu prodavnicu, gde je covek uz prijatan osmeh uzeo mojih 9.280 dinara :D

 

Stavljao sam ja na moj i slabiji dok mi je ovaj iz auta bio na punjaču. Mislim da je imao 55 Ah i verglao ko blesav i sve je na vozilu sasvim normalno funkcionisalo. Što je najcrnje taj dan smo nešto obilazili placeve i palio ga bezbroj puta i ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, za somica skuplje nego u januaru kada sam uzeo isti takav.

Je l' leti sad, vozis li na anlaseru :) ?

E a na sajtu pise 12900din, ja doso kod njih kaze cena 11900, reko dobro :D

Ne primecujem neku razliku na paljenju,mozda nekih 20% bolje, probacu kad prenoci I prodje malo duze vreme od poslednjeg paljenja , I ovo hladno vreme pa da vidim kako pali . Jedino me malo plasi da ne oslabi dosta sad dok je zima,sta znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi unimer i premeri napon sada i pred paljenje ujutru.




 

napon_akumulatora_1.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam danas exide ea770 77ah u andreja d.o.o. kostao me 11900 -10din/ah (560din) za stari aukumulator. Ugradnja kod njih,garancija 40meseci :)

 

koliko dugo i kako te sluzio taj stari akumulator? posto vidim da je 56ah u pitanju

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zasto ne uzimate Magneti Mareli jer vidim da im je cena skroz povoljna u odnosu na ostale. 8500 kinti za 60a?

Meni se blizi kupovina akua i sad hocu vase misljenje o ovome sto sam vam napisao! Jel su losi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zasto ne uzimate Magneti Mareli jer vidim da im je cena skroz povoljna u odnosu na ostale. 8500 kinti za 60a?

Meni se blizi kupovina akua i sad hocu vase misljenje o ovome sto sam vam napisao! Jel su losi.

Ja sam uzeo za brava, i dobro je sluzio ali nije dugo jos ostao auto kod mene, tako da ne znam da li jos traje, ima garanciju 36 meseci.

Kada bi ponovo trebao da uzmem akumulator opet bi taj uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zanimljive težine akumulatora 

 

Fiamm Titanium Plus 75 Ah 730 A 17,10 kg

Bosch S4 74 Ah 680 A 17,87 kg

Bosch S5 74 Ah 750 A 17,11 kg

Varta Silver 74 Ah 750 A 17,11 kg

Exide Premium 75 Ah 630 A 18,60 kg

Exide Premium 77 Ah 760 A 19,01 kg

Moll 75 Ah 760 A 26,00 kg (najteži i najskuplji u Bugarskoj)

Banner Power Bull Pro 75 Ah 680 A 17,60 kg

Topla 75 Ah 640 A 17,90 kg

MonBat Premium 75 Ah 750 A 17,00 kg

 

Sve vezano za priče da su u Somboru non-stop smanjivali olovo u njihovim akumulatorima. Inače i dalje tvrdim da su Somborski accu vrhunsko delo inžinjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam danas exide ea770 77ah u andreja d.o.o. kostao me 11900 -10din/ah (560din) za stari aukumulator. Ugradnja kod njih,garancija 40meseci :)

koliko dugo i kako te sluzio taj stari akumulator? posto vidim da je 56ah u pitanju

Pa da se kaze da je bio dobar :) kod mene je auto 3god,kod prethodnog vlasnika je bio 2, ni ja ni on nismo menjali a pre njega to ne mogu da ti garantujem dal je neko menjao I kad, al 5 god unazad je u autu , bio je Vartin od 56AH

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto... kvalitetan akumulator od 60ah lagano radi posao... ako je varta od 56ah gulila 5 godina bez problema, zasto nebi i Exide premium recimo od 60ah, ili Varta blu dynamic isto od 60ah... prodavci iskusno sloze pricu koju potkrepljuju onom cuvenom "pa radim sa akumulatorima ceo zivot" :) ne kazem, verovatno ima i drugacijih misljenja, ali vreme ce pokazati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene najmanje tangira sta prodavac prica, maltene ih i ne slusam sta melju posto su cesto nepotkovani znanjem a pogotovo prakticnim iskustvom, cast izuzecima. Sve kod njih moze, sve valja i sve je original, ko zna koliko dugo (kratko) su tu i iz koje branse...

Vec i pre nego sto udjem u radnju tacno znam sta hocu i krcat sam informacijama. Neretko se desava da oni cute da bi culi nesto novo :laughing: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene najmanje tangira sta prodavac prica, maltene ih i ne slusam sta melju posto su cesto nepotkovani znanjem a pogotovo prakticnim iskustvom, cast izuzecima. Sve kod njih moze, sve valja i sve je original, ko zna koliko dugo (kratko) su tu i iz koje branse...

Vec i pre nego sto udjem u radnju tacno znam sta hocu i krcat sam informacijama. Neretko se desava da oni cute da bi culi nesto novo :laughing: .

Takvo je vreme doslo da je to postala obaveza da se informises negde pre kupovine,jer sve se u nasoj zemlji resava preko veze pa tako I poslovi ,I onda naidjes na nekog ko nije skolovan I strucan za posao za rad u nekim radnjama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki akumulator je dobar kad je nov! ;)
 

Edited by Ivan
Skinut dupliran sadrzaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljive težine akumulatora 

 

Fiamm Titanium Plus 75 Ah 730 A 17,10 kg

Bosch S4 74 Ah 680 A 17,87 kg

Bosch S5 74 Ah 750 A 17,11 kg

Varta Silver 74 Ah 750 A 17,11 kg

Exide Premium 75 Ah 630 A 18,60 kg

Exide Premium 77 Ah 760 A 19,01 kg

Moll 75 Ah 760 A 26,00 kg (najteži i najskuplji u Bugarskoj)

Banner Power Bull Pro 75 Ah 680 A 17,60 kg

Topla 75 Ah 640 A 17,90 kg

MonBat Premium 75 Ah 750 A 17,00 kg

 

Sve vezano za priče da su u Somboru non-stop smanjivali olovo u njihovim akumulatorima. Inače i dalje tvrdim da su Somborski accu vrhunsko delo inžinjera.

 

cxcb250803.jpg

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/autobatterien/autobatterien_2010_2011.aspx?tabid=tab2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravoucenije, sto tezi, po mogustvu pb-ca (ne ca-ca) i sa cepicima za dolivanje vode? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, das ist fantastisch :stuart: .

 

Da li neko ima info koji akumulator ide u Stila (ac) 1.2?

 

accu.jpg


Mis'im, to kaze fabrika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...