Jump to content
FAS Goran
dekins

Stilo - akumulator koje jačine?

Recommended Posts

Ubudžio sam neki limić ali nije trajno rešenje definitivno. Potražiću na forumu. Hvala na informaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resavaj to sto pre. Ima i ona fora sa nalivanjem olova, oko stubica se samo stavi "kalup".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ću morati da menjam + klemu jer je skroz deformisana. Zato i ne hvata. Stegao sam malo klještima. Sutra idem kod električara pa ćemo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio majsor problem. Evo opisa u slučaju da imate problem sa labavim i deformisanim klemama:

- Stavio je nove podloške ispod matice. Dva komada.

- šradcigerom raširio klemu kod otvora i gurnuo je na stubić.

- zatim je dodatno nabio kombinacijom mali čekić-šrafciger. Skroz do dna.

- stegao i klema nema da mrdne nigde.

Postupak skidanja:

- prvo raširii klemu šrafcigerom pa onda nagano svlačiti. Ne čupati prejako.

Usput mi je proverio i akumulator i punjenje. Sve okej. I on kaže da može JTD na 65Ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesnalažljiv si.

Jedna stvar je prevelika klema a totalno druga priča klema koju treba dotegnuti.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa tobom. Mogao sam i sam. Jbg nemam iskustva sa ovom stvarima i plašio sam se da ne izlomim nešto. Sada sam platio privatne časove ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li moze da se stavi jaci(veci ) akumulator u nuova bravo ? Sad imam onaj manji Vartin 60 ili 62 A, on je 24 cm, a Exide od 72, 74A je 27 cm duzine. I da li mora da se skine ona crna poluga sto ide iznad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupio svog Stila sam imao bas taj koji je Ivan naveo, 64Ah 530A zatvorenog tipa je bio, ali mi je brzo nakon kupovine crk'o tako da sam ga zamenio sa jacim koji mi je i sad u autu, cini mi se da je 650A.

Pardon ispravka, upravo tako samo mi se cinilo jer do juce sam bio ubedjen da sam pre nepune 4 godine kupio akumulator od 650A jer nikad nisam obracao paznju na to cak ni kad sam povremeno proveravao nivo kiseline u celijama, a odakle i kako sam memorisao tu cifru od 650A ni sam ne znam...ugalvnom juce mi se prvi put javili simptomi koji kazu "Trebam nov aku.." i kad sam otvorio kuciste umalo nisam pao u nesvest kad sam video nalepnicu a na njoj 65Ah 540A.... Tako da uskoro ocekujem novu bateriju u svom Stili... Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koje su dimenzije kucista u stilu 1.9mjet I koji mi akumulator preporucujete za njega ( multijeti javite se,info iz prve ruke :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano vec detaljno X puta, sa visegodisnjim iskustvima. Pretresi i ovu i opstu temu o akumulatorima da se ne ponavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam,reci mi jel su iste dimenzije kucista kod jtd I mjet ? Ako jesu onda se izvinjavam na postu ;)
A konkretno me zanima koji exide model je najbolji

Edited by Ivan
Ne citiraj post iznad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimenzije imas i kod ovlascenog uvoznika na sajtu (Andreja d.o.o, Temerin).

Premium im je trenutno vodeca serija (a da nije AGM za Start-Stop vozila), Excell iako je jeftiniji zaobidji. Premium imas (za nas) od 64, 72 i 77Ah, kod mene je trenutno Premium EA770 (77Ah, 760A). Na Xsari takodje isti brand.

Pisao sam ovde sve detaljno (ukljucujuci i iskustvo sa prethodnim Exide): http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/31753-o-akumulatorima/page-46#entry984200

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjem u andreja.d.o.o. exide taj sto je pomenuo ivan ea770 77ah kosta oko12800din , I zove me jutros drugar kaze e onaj akumulator exide je u kitkomerc-u 10900din , jel zna neko koja je prica to,nema mi logike da uvoznik bude skuplji , a isti model I iste specifikacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu andreju nisam cuo,a kit je uvoznik delova a i sigurno ima veci rabat pa su im i mnogo delova dosta jeftiniji.

Ja sam uzeo skoro starter 75ah za 8100din,i mogu da kazem da su veoma odlici aku za mene,imam ga na mazdu imao i na kamion,imamo ih mnogo na poso i extra su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo za datum cu pogledati , isto dsju oba 3god garancije . A razliku I ceni nije bas malo da se zanemari u odluci , al ako se daje ista garancija kod bilo kog da se uzme kapiram da dodje na isto :D a rece mi I jankovic da on ima power max ,za koji kaze da je exide samo dosta jeftniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam uzimao akumulator za svog Stila, Exide Premium 53 ah, kod uvoznika je kostao skoro 7600,00 din, a u Kit komercu 9700,00 din, pricam o indenticnom akumulatoru.

 

Na sve to, Kit mi je za otkup starog akumulatora nudio umanjenje cene za 350,00 din, a Andrea 10,00 din po amper casu starog akumulatora (imao ih je 56 = 560,00 din), na kraju sam ga platio 7031,00 dinar, sa 36 meseci garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam imao dilemu sta da radim i kupio sam na svoju ruku, pa sto kazu "sam pao, sam se ubio" :) mislim da se preteruje sa akumulatorima od 75ah u stilu... fabrika je propisala 60ah i 380A struju. ja sam juce pazario Exide premium 60ah i 600A, za koji mislim da je sasvim dovoljan za 1.9 jtd... razumem ja da taj auto ima 14 godina, da to nema veze vise sa onim sto je izaslo iz fabrike... ali ni ubedljivi stav prodavca ne moze da me ubedi da je 75ah minimum za taj auto. Jos se naljuti covek na mene, u fazonu ja ti pisem u garanciji koji je auto u pitanjiu, i ako ti rikne akumulator nema od garancije nista.. naravno, otisao sam u drugu prodavnicu, gde je covek uz prijatan osmeh uzeo mojih 9.280 dinara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima svoj stav,ja sam stavio od 75ah jer sam ja tako hteo niti sam pitao nekog niti mi neko solio pamet lepo otiso izvolte daj mi taj ja platim i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam danas exide ea770 77ah u andreja d.o.o. kostao me 11900 -10din/ah (560din) za stari aukumulator. Ugradnja kod njih,garancija 40meseci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...