Jump to content
FAS Goran
dekins

Stilo - akumulator koje jačine?

Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima.Imao bih jedno pitanje na koje ne mogu nigde da nadjem odgovor.Imam stila 1.6 16v i zanima me koji akumulator i koje snage ide kod njega fabricki. Onaj koji je u njemu je bio black horse 45ah i zavrsio je radni vek. Da li moze da se stavi od 66ah ili je to jako za njega .

Pozdrav Zoran.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne može? Kod mene je Varta 74Ah. Skinuo sam Marelli 56Ah. Amperaža je manje bitna, važniji je onaj drugi broj koji je vezan za hladan start. Zbog toga imaš min 3 klase akumulatora iste amperaže. Mislim da je kod mene plava varta, tj srednja. Valjda ima crna, plava i silver, ali davno beše pa ne pamtim dobro.

Edit: kad čitam sa telefona nepažljivo... Za benzinca nemam pojma, nisam ni znao da kutija nije ista. Ali bar to rekoh koji mi je fabrički ugrađen, tako da mislim da 55Ah može da vrši posao.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene interesuje koji akumulator ide fabricki u Stila 1.6 16v?

Trenutno je na njemu Varta 45Ah, planiram pred zimu da uzmem neki jaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenjir i izmerite gabarite prostora. Po meni uvek jači, jer Stilo ima velike potrošače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo Petrol Car Battery (After 2002)

Length 210 mm

Width 175 mm

Height 190 mm

obrati pažnju na položaj (+) i (-)

Za njega je 45ah dovoljno mada kada bih ja uzimao uzeo bih 50Ah npr

Exide Excell EB501 12V 50Ah oko 7.000din a imas i varte za oko 6000 od 45Ah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, samo da kažem da sam ja u mog STILA 1,9 JTD postavio VARTIN (blu serija) akumulator od 74ah,za sada ekstra radi.Inače orginalni je bio exide od 70 ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzite se fabrickih podataka i ne filozofirajte ima to zasto je tako, inace sto ne bi fabrika stavljala u nove jace svejedno placas kad kupujes. al bi dosao brzo da se zalis na kvarove pa bi sve pod garancijom fabrika morala da popravlja a to im ne ide u prilog zato drzite se fabrickih podataka jer se samo na to daje garancija .

mislim da covek kad ima viska kila nije dobro strada srce pa tako i autu vremenom strada srce....... a koja filozofija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od viška akumulirane struje nikoga nije bolela glava a od manjka bogami jeste, naročito zimi kad zafali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stila kuku, na kuku prikolicu, na prikolicu agregat od 1MegaWatt i nikad neces imati problem-pa ni zimi :clap:

Mislim stvarno, koja je svrha staviti u 1.6 aku od 90Ah???

Stilo je auto koji generalno ima puno opreme i samim tim mu je potrebno malo više struje nego konkurentima bez iste. Treba znati i da dizeli uvek imaju veći/jači akumulator. Bez obzira na to proverena filozofija za kupovinu akumulatora je da saznas koje jacine je fabricki akumulator pa odes i kupis 10%jaci i nema problema.

Inače šta-u fiatu ubacili aku od 50Ah, neko u italiji kupio nov aku posle 3god i stavio malo jači-54Ah, kod nas covek nakon 3god skine taj i stavi malo jaci - 66Ah, i onda ti uzmes auto 9god star i staviš na auto kome je sasvim dovoljno i 45Ah, akumulator od 80Ah???? Da se nađe u rezervi struje :harhar:

Znate ja jednom godišnje idem na dalji put kad mi treba malo veći gepek-zato da ne lupas glavu kupi odmah Fiat Ducato!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka min 118 Ah i možeš u centar Londona na struju u društvu Prijusa i ostalih elektro munja.

Ko je lud da stavlja 90 Ah na benzinca ?

Jedino za ražanj vikendom.

Retko ko vozi nov auto na forumu. Kolega Hardvet za tebe znam i naglašavam te. Sva ta vozila izlaze iz cveta mladosti i postaju lagano umorne starkelje kojima višak struje dođe kao potreba.

Samo početno punjenje (ako je prazan) traje duže i tad je malo duže opterećen alternator sve ostalo je redovno dopunjavanje.

Kod mene je 74 Ah, sa tim akumulatorom je došao iz Italije (tada star 7 meseci). I to na velikom minusu sa našim extra gorivom bude dovoljno za 3 do 4 verglanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Stilu skinut neki holandski od 62Ah, a ubacio sam Varta Silver od 74Ah...

Nikakvu razliku nisam primetio pri paljenu, osim sto sada mogu da ostavim muziku upaljenu u autu vise od pola sata, sto u zadnje vreme nije moglo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene interesuje koji akumulator ide fabricki u Stila 1.6 16v?

Trenutno je na njemu Varta 45Ah, planiram pred zimu da uzmem neki jaci...

Samo napominjem da je kolega pitao za benzinca 1.6 tako da mu je 74Ah nepotrebno veliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj vartin koji vec imam na autu je dobar, nego se plasim da mu nije malo to (45Ah), da mu ne zezne nesto elektroniku, el servo, alternator... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim,bez zezancije, sinoć mi umreo akumuljator ! :unsure:

Družili smo se evo nepune tri godine. Konjića sm dobio uz auto.

Komemoracija je u ponedeljak ispred njegove dosadašnje kuće.

Radujem se početku novog prijateljstva !

zulutapka:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje snage je bio taj sto je riknuo i koji si stavio sad? :)

Interesuje me posto ja trebam ovih dana da uzmem akumulator za moj 1.6...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se pohvalim moj Stilo dobio novu bateriju, Banner 62Ah 3 god. garancije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba exide uzimati, par prijatelja idu na dB takmicenja u glasnoci muzike njih koriste, probali su od ovih iz pocetne serije do ovih jacih i svi su se dobro pokazali dosta vecu startnu moc imaju nego ovi ostali i duze drze struju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exide 75Ah 760A, bez ikakvih problema vec vise od 3 godine. Najubedljiviji je zimi, pali na cvrgu. Staje taman u Stilovo kuciste.

U svakom slucaju, preporuka za Exide.

Sada me vec sluzi ne vise od 3, nego vise od 5 godina ;) . Bio je tada skoro 90 EUR, ali vredi svake pare.

A vec smo dovoljno ishvalili i izreklamirali Exide :thumbup: na odgovarajucoj temi: http://www.fiat-lanc...showtopic=31753

Share this post


Link to post
Share on other sites

U AP Sportu su mi uvalili akumulator Varta od 60 Ah za stilo 1.9 multijet. Ako neko od vas potvrdi da je to odgovarajuci unapred se izvinjavam.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...