Jump to content
FAS Goran
bojanchampion

Fiat Punto mk.2 - trapovi / lupanje / škripanje

Recommended Posts

Sinoc provalim da kada rukom pritisnem desni blatobran nesto cvili / skripi,zvuk bi reko da dolazi iza desnog tocka,sa leve strane sve u redu nikakav zvuk se ne cuje.Inace kada se auto zagrje isti zvuk je prisutan prilikom laganog polazenja i zaustavljanja.

Skoro promenjena oba diska i plocice,felne ispravljene,gume nove i izbalansirane.Juce bio i na reglazi sve u redu sto se trapa tice.

Evo supruga mi dobacije da se taj zvuk cvilenja od skoro cuje :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo kod mene skripi / cvili napred kad pritisnem desni blatobran.Ta prednja desna strana mi je i meksa u odnosu na levu.

Edited by zoksi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto umislio da sam procitao zadnji :) moze i amortizer da skripuce ako je crkao a takodje i silen blokovi na viljuskama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor proveravao zadnje amortizere, silene i sve ostalo na zadnjem trapu i kaže sve ok, nema nigde lufta a i dalje lupka. Pokazao mi je da ima lufta u šarkama vrata gepeka i lufta u desnom amortizeru vrata gepeka na kačenju i pomenu da i to može da stvara lupkanje u vožnji. Ništa, ostaje mi da malo pojačam muziku i uživam, koliko se to može u ovim našim "vozilima" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je majstor u AP, bas mislim Viktor, metalnom stanglom i macolom "ispravljao" trap koji je bio "kriv".

Mislite da je uspeo? :)

Naravno, hteo je i da slicuje glanc nove Kyb amortizere, nakon toga...

Trap je imao problem, koji je resen odvijanjem i zavijanjem dva srafa:)

Prednji most nije bio u lezistima...Fabricki tako stigao.

I meni je isto tako "fabricki stigao " iz slovenije gde je verovatno bio dobro zakucan u neko drvo ili zid, jer je Viktor morao da izbrusi 5 mm mosta da bi nalegao, ma sve je to lupano,evo ja sad zivim u SLoveniji i kola su skuplja nego kod nas, ali zato sto dobijas servisnu knjigu,gde lepo pise gde i kako je odrzavan, a isto tako prodavci garantuju da su kola nekarambolirana, a sve sto je lupljeno ide nama ili bugarima, prvo na obradu,peglanje i farbanje, pa nama naivcima.

Polovinom godine sam menjao kompletan auspuh, zadnje kočnice (doboši + paknovi) i prednje + zadnje amortizere i još neke sitne delove prednjeg trapa (kraj spone, gumice balans štangle). Jedno vreme mi je auto bio baš tih i utegnut ali nedavno se javilo lupkanje u zadnjem trapu, preko neravnina i ležećih policajaca se čuje to lupkanje iz zadnjeg dela. Gledao sam po gepeku da nije alat ili rezervni točak ali nije, i kada je sve izbačeno iz kola opet lupkanje dolazi odozdo. Proverio sam da ausph ne udara u nosače i nije on problem. Koji delovi zadnjeg trapa mogu da proizvedu to lupkanje?

podvuci se i pogledaj gumu pozadi koja drzi auspuh, meni su zbog takvog luppkanja menjali amortizere, i skinuli dobre stvili neke koji cvile, a u stvari se izvukla neka sipkica, st li je nosac iz te gume koja drzi ispusnu cev, samo prstom majstor vratio nazad i problem resen. mozda je to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod promene auspuha su promenjeni i svi gumeni nosači mada nisam lično gledao u kakvom su stanju oni metalni nosači na koje se kače te gume, pogledaću i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod punta mk2 a pozadi su silen blokovi i treba da ih menjam, zanima me jel postoje i napred ili postoji nesto drugo

Punto mk.2 1.9D

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god vidiš gumu između pokretnog i nepokretnog dela vešanja to su ti sileni. Najprostije. U to nemoj da računaš odbojne-granične gume. Imaš ih i napred i pozadi. Negde su uliveni i mora ceo deo da se menja, a negde se presom uglavljuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima prilikom udesa sam imao i susret sa ivicnjakom prednji levi tocak ga je opalio danas primetim da je ta strana za 1 cm blize krilu od druge sta tu moze biti problem da li ce samo centriranje trapa resiti problem ili mozda je nesto moglo da strada?ne mogu jos da teram da to proverim jer jos nisam skupio pare za hladnjak a uvideh i taj problem :help: :help: :help:

Punto mk.2b 1.3 MJet

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li se tacno iz kanala utvrditi da gledam jednu pa drugu imam jednu viljusku kuci jel ista i leva i desna, moram danas snimiti pa javljam :construction: zahvaljujem na odgovoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balans stangla ne moze da se iskrivi, mislim teoriski moze ali ne na taj nacin.,.. Zameni viljusku i centriraj trap. Inace leva i desna nisu iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehheheheheh svaka cast.Snimio sam da nisu iste u ap sportu se prodaju kao leva i desna e sad izgleda da kad je se viljuska iskrivila povukla je u onom nosacu stanglu na gore pa se nadam kad odvijem nosac stangle da ce ona da se vrati a samo viljusku da zamenim :scooter::construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo pazi da ne dobijes po P...ci kad odvijes nosac stangle... odvijaj polako i odmakni glavu...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjena viljuska bila je kriva kao gudalo tocak se vratio u normalu sto se tice udaljenosti od krila e sad ne lezi vraze odem na reglazu kaze mi tocak ti u minusu i to se vidi ko dobar dan da je iskrenut premeri od viljuske do viljuske kaze ok je ali kaze amortizer je izgleda kriv da li je moguce da se iskrivio ili moze biti i nesto trece :help: :help: :help: :help: :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizer moze da se iskrivi i od vece rupe a ne od tog udarca. Kriv je definitivno i stabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizer moze da se iskrivi i od vece rupe a ne od tog udarca. Kriv je definitivno i stabli.

nema punto stabilizatore samo amortizer ,a zvizno sam u ivicnjak od 25 cm znaci to je nema sta trece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...