Jump to content
FAS Goran
bojanchampion

Fiat Punto mk.2 - trapovi / lupanje / škripanje

Recommended Posts

Meni je majstor u AP, bas mislim Viktor, metalnom stanglom i macolom "ispravljao" trap koji je bio "kriv".

Mislite da je uspeo? :)

Naravno, hteo je i da slicuje glanc nove Kyb amortizere, nakon toga...

Trap je imao problem, koji je resen odvijanjem i zavijanjem dva srafa:)

Prednji most nije bio u lezistima...Fabricki tako stigao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viktoru sam...kad sam isao da reklamiram amortizer, po njemu je prvo zvuk dolazio iz zgloba pa zatim iz diferencijala. Posle sat i po kasnjenja na posao sam mu rekao da stavi nov amortizer i da cu ga platiti ako je stari ispravan sto naravno nije bio! Dumpo je u pitanju.

A kazu da se desava da u pocetku ima neki zvuk, pojma nemam zasto i kako . . . Licno sam skinuo ceo trap, rasturio sve ponaosob, pregledao i video da nigde nema nikakvih ostecenja niti tragova i sve vratio nazad sa novom soljom i opet ista stvar posle 10-15km ali se sve manje i manje cuje. Bio kod mog trapadzije i on mi je potvrdio istu pricu za amortizer.

@Bane jel moze sutra da banem oko 15 i 30 ili 16h :)

Meni je majstor u AP, bas mislim Viktor, metalnom stanglom i macolom "ispravljao" trap koji je bio "kriv".

Mislite da je uspeo? :)

Naravno, hteo je i da slicuje glanc nove Kyb amortizere, nakon toga...

Trap je imao problem, koji je resen odvijanjem i zavijanjem dva srafa:)

Prednji most nije bio u lezistima...Fabricki tako stigao.

Po ovim nasim putevima me ne bi cudilo ni da ti se pomerio most :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguce...:) Ali za trap kod njih vise nikad. Bilo je ono : " Nemojte da ga vise udarate, molim Vas..." :rofl: :rofl: :rofl: Ono stvarno nije bilo normalno. Jedino ludje sto sam video, da je majstor vezivao sajlama auto za drvo i tako ispravljao...

Ja o Dampu nisam cuo nista dobro, a sta u amortizeru treba da "nalegne" da posle ne bi skripao, pojma nemam. Bas pitaj nek nam pojasne.

Kad god sam uzimao nove, nikad nista nije skripalo, niti znam nekog da mu je "nalegalo" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi pojma nemam a i cisto sumnjam da bi od njih dobio neko normalno objasnjenje :D

Ma ja sam uzeo dampo kad sam kupio auto pa nisam imao pojma kakvi su jbg njih su mi preporucili u prodavnici i ja uzeo . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dampo su ti krš i lom, koje crno škripanje dok nenalegne. Svako škripanje ti znak loše obrade, manjka podmazivanja i veoma brzog kraja. Ako ti baš zapelo proveri ih na treskalici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onim prošlim amortizerima istekla garancija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos malo pa istice ali njih ne uzimam opet sigurno a cena im je bila slicna kao monrou :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Viktorom treba znati inače ti nađe luft u amortizeru 5-tih vrata. :harhar:

Uvek sam bio sa njim u kanalu i bio je OK. Valjda zbog Renoa, a sad se bojim pošto sam uzeo Fiat-a. Da se ne oseti izdanim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dampo su ti krš i lom, koje crno škripanje dok nenalegne. Svako škripanje ti znak loše obrade, manjka podmazivanja i veoma brzog kraja. Ako ti baš zapelo proveri ih na treskalici.

HM! a ti si se bas navuko na tu treskalicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednu 3/4 bubu nisu smeli da puste na treskalicu, mislim da bi se krila razletela po tehničkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene negde guma stipa po metalu i to je to samo ne mogu da provalim gde jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sumnjas na to, ti lepo uzmi na nasprejaj sve gumene delove na vesanju, jedan po jedan. Ne znam kako bi drugacije video sta je, ako ne reaguje kad ga stavis na kanal i pokusavas da ga iscimas i vidis odakle dolazi zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene negde guma stipa po metalu i to je to samo ne mogu da provalim gde jbg.

ja sam ti reko ona guma u vrhu kosa...

tu ti negde zapinje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solja ili ona zastita amorta koja se samo ugura na gore.

To bi trebalo da se resi sprejem odozgo iz haube, i odozdo iznad tocka.

Drugi nacin ne mogu da smislim. To sam i kod sebe radio.

Stare solje su skriputale i tako je dugo "drzalo vodu" :)

Ako je isto i kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solju sam stavio opet novu ali moguce je da glavi lezaj u solji pa da se ceo okrece i da se cuje skriputanje posto je guma . . . pokusacu da je popustim malo pa cu videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si stavljao Akron iz AP-a, sve je moguce.

3 dana za redom sam isao na reklamaciju zbog njih, ali je problem bio mnogo ozbiljniji.

Na kraju su mi rekli da idem i da kupim nesto drugo, da mi ne ugradjuju vise njih...:)

Tako je i bilo. Jedva sam na jednom mestu nasao SKF solje sa lezajevima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na fiat punto dvojci,desava mi se lupanje na prednjem levom tocku uvek kada skrecem u levo po nekada kada skrecem u desno i kada malo naglije zakocim.bio sam kod majstora i sve smo proverili i lufta nema nigde. nije nam jasno zbug cega se i gde to cuje?ako je neko imao slicnih problema molim da mi odgovori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj opet ja, stavio sam nove viljuske pre nekih mesec dana, presao 3000km i opet je pocelo neko skriputanje sa desne strane i to samo kad polako idem ono pred zaustavljenje i cuje se naravno kad ljuljam auto u mestu. Sve sam lepo namestio i stegao i stavio mast na svaki sraf pre montaze. jel ima neko opet neku ideju sta da pogledam? Viljuske su Milutinove pa pretpostavljam da su OK uradjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i cuje se naravno kad ljuljam auto u mestu.

Svojevremeno tako na Stilu videsmo da je matica na stabilizatoru popustila, imala malo lufta, taman dovoljno da stabilizator kucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...