Jump to content
FAS Goran
bojanchampion

Fiat Punto mk.2 - trapovi / lupanje / škripanje

Recommended Posts

Pozz drugari

Opet ja e ovako vec duze vreme mucim muku sa puntom 1.9d

Od kad sam ga kupio kad se otpusta kvacilo imao sam neki tup udarac koji se nekad cuje nekad ne i auto je po neravninama lupkao bas s leve strane

Reko ajd losiji amortizeri kako su mi rekli u servisu sve stavio novo i dalje lupka a kad otpustam kvacilo cuje se taj zvuk kao da osovina ima lufta

Kad se rukom proveri i jedna i druga osovina su ok

Sta moze biti problem? 

Kod nekoliko mehanicara sam bio jeda  kaze kupi levu osovinu sve sa flasnom i krstom drugi leva nikad nikom nije crkla uvek odlazi desna sta raditi

Taj luft se oseti uvek kad krecem i cak mislim da zbog toga lupka po neravninama a izrazeno je najvise kad izbacim auto iz brzine i pustim ga u leru nizbrdo tad se cuje kao da je nesto labavo u osovini tako nesto cuje se kod levog tocka

Sad nebi da bacam novac za osovinu ako nije 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denis891 jel ti neko od tih majstora proverio viljuške ili spone?  Ako je do njih lako ćeš rešiti luft zamenom repariranih viljuški oko 2500 su po komadu a veruj mi da se oseti razlika kad ih zameniš, lično sam na svom autu imao taj zvuk kod malo bržeg puštanja papučice kvačila.

Jeste donekle tačno da će pre stradati desna nego li leva strana trapa ali ne mora da znači. Naravno nije zgoreg da proveriš i tzv. reket nosač motora, ume i on da stvara neke čudne zvuke lupkanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari

E ovako vec duze vreme imam neko lupkanje na puntu kod desnog tocka

Ceo komplet trap mi je nov sve sa zglobovima

Na vise mesta sam bio sve pregledali i lufta nema nigde a on lupa i dalje

I to samo kad se pusti gas i kad se prelazi preko neravnina cuje se lupkanje kao da tocak nije dobro dotegnut ili da je propao neki lezaj 

Zanimljivo je da kad je toplije vreme taj zvuk se manje cuje 

Inace uz to lupkanje cuje se ponekad i zveckanje ko da je neko okacio o amortizer pet dinara

Bilo je price da je do kardana volana koji je zamenjen ali sve ostalo isto u kardanu nema lufta

E sad sto su dva majistora ustanovila a i ja da u obe poluosovine ima luft i da izgleda se pojeo difrencijal i da to lupka

Vec godinu dana imam onaj tup udarac kad otpustam kvacilo kao da u levoj poluosovini ima neki luft to se cuje u prvoj i drugoj u visim brzinama toga nema

Ali nikad nije lupao po neravninama

Pregledani i krstevi sve ok

 

Moje pitanje je da li difrencijal moze da lupka po neravninama i dali se to nekako moze resiti a da se ne menja ceo menjac

Zanimljivo je to da kad ubacim auto u prvu podignem ga na dizalicu i ako je u brzini mogu da okrenem tockove malo napred nazad i tad se cuje neki cudan zvuk ko da nesto zvekece 

To sam imao od prvog dana ali auto nije lupao po rupama i ja reko ajd mozda losija kompresija sad vidim da menjac ima problem

Inace nije klasicno lupkanje ko kad ode silen blok vec neki cudan zvuk ko da se nesto olabavilo kao zvuk nekog propalog lezaja koji i lupi u isto vreme i zvecka do sada sam sve zivo promenio dao na majistore i para i para sva 4 nova amortizera sa soljama oprugama sve novo al nista nisam uradio

Eto jedino je ostao menjac koji ima neki mali luft u difrencijalu

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, nisam siguran jel ovo prava tema al djeluje mi ko najprikladnija. Tucka mi nešto pozadi puntica pa sam riješio zamjenit amortizere i vidim da na dnu i vrhu opruge imaju ovi kao nosači/ublazivaci/seleni što li su već. Možete mi reć kako se ovo zove, označio sam na slici, da znam naručiti s neta? Pozdrav 

IMG_20191230_141116.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...