Jump to content
FAS Goran
bojanchampion

Fiat Punto mk.2 - trapovi / lupanje / škripanje

Recommended Posts

On 5/9/2014 at 10:59 PM, SrdjanNS86 said:

Vec neko vreme mi se desava da kada krecem i namotam pun levi ili pun desni cuje se kao da neko nesto lomi iz prednjeg dela. Dosta jak zvuk kao da se nesto kida.Isto tako mi se desava i kada idem u rikverc nebitno da li namotao volan levo ili desno.I to samo u malim brzinama odnosno prvoj jer u voznji se ne cuje nista.

Doduse nisam pokusavao da ulecem u krivine da ne bi ostao bez tockova ili nekog dela. Da li neko ima predstavu sta moze biti uzrok tog kidanja-pucanja.

Auto Punto 1.2 16v 2002

 

Isti problem i kod mene,nisam video da je neko odgovorio na ovo,pa ljudi  moze li da se pretpostavi sta bi moglo da bude ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav cenjenim forumašima! 

Puntić je kragujevački, 2010. godište,i prešao je 81000 km. Lepo ide, troši ko Zippo i korektno vrši posao. ALI!!! Od pre par meseci kada idem polako, 10-15 km/h,  na levo u raskrsnici, pa desnim točkom pregazim šahtu, ,,sa malim udubljenjem", zaklombara neki čudan zvuk kao da će da mi se raspadne trap. Ako idem malo brže, ne čuje se to. Na volanu je super, bez lufta i vibracija. Na pravcu pri istoj brzini i sa istom neravninom, opet ništa. Takođe u istovetnim situacijama, kada savijam na desno, ništa.  Preko ležećih sve ok. Moj majstor je tri puta sve pregledao i kaže da je sve u korektnom stanju, možda malo ima tolerancije u donjem nosaču motora, ali za ovu priču nije bitno. Već me gleda ispod oka i kaže mi da sam ,,Stevo Žigon":D. Vozio se sa mnom i čuo je taj zvuk, ali ne smatra ga da je nešto drastično, ili to kaže zato što ne ume da dijagnostikuje.

 

Da li neko od vas kolega ima slična iskustva i koga mi predlažete za majstorsku proveru? Ko to može precizno da dijagnostikuje, da dokažem mom majstoru da nisam ,,Stevo Žigon". :D:D:D Iz Mladenovca sam, ali dolazim često u Bgd, tako da možete da predlažete sve što mi je dostupno u okolini.

Auspuh proveren, ne može nigde da čukne u pod, a i nije to taj zvuk!

Pozdrav!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znaš da mi je ona ponajviše sumnjiva, obzirom koliko su puta žena i deca cucala taj desni točak preko ivičnjaka! Majstor koji zna znanje, kojeg mi preporučuješ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milanml preporuke za majstor Ivana sa Dedinja, kontakt tel. 064 2128315. 

Ulica je Krupanjska kod Dizajnerske skole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes u AP Sport, u Vojvode Stepe...Decko, setih se, Viktor,  koji radi centriranje trapa je po meni jedan od najboljih za dijagnostikovanje kvarova na trapu.

Meni je rekao da ce se na sestrinom autu menjati solja za 10000km i zaista sam je na toliko i zamenio...

A posle kod Ivana na popravku.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2016 at 11:32 AM, snebojsa said:

Desava mi se kad prelazim preko neravnina ili lezeceg da se cuje neko klaparanje ispod poda, ne mogu tacno da odredim odakle. Bio sam ubedjen da je auspuh, cuje se bas tako kao da se otkacio negde i da jedan deo visi pa kad predjem preko neravnine onda zaklapara par puta, udari u pod pa se umiri. Odem kod Kilera ali covek kaze nije auspuh, sve stoji kako treba, cimao ga, ljuljao auto, tresao, sve ok. Sta bi moglo jos da bude? Znaci nema veze sa ubrzanjem ili necim slicnim, zvuk nije ravnomeran kao da negde kaci nego bukvalno kao da je nesto otkaceno pa zaklapara kad predjem preko neravnine na putu, ima metalni prizvuk. Pre mesec dana sam radio pod kod limara, sve je sredjeno i zasticeno, da je nesto vidno otkaceno on bi verovatno primetio. To se desavalo i pre odlaska kod limara.

 

Samo da javim sta je bio problem, opruga prednjeg desnog amortizera pukla i pravila taj zvuk.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epilog, klombaranja na multijet-u iz Mladenovca je luft u kugli viljuške, prednja desna. Zamenjena sa Tejovićevom remontovanom i centriran trap. nema više klombaranja, sve je utegnuto ko tambura. Hvala svima na pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje zadnje opruge uzeti za Punta 2 1.2 8V 2001g., moze i link do prodavnice, hvala.

 

 

Iz Autoline-a sam dobio ponuda za dve zadnje opruge Monroe, 5340 din.

 

Jel to ok cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man nije zgoreg da pitaš u nekom ovlašćenom. Nekad se desi da kod njih bude ista, štaviše i jeftinija cena za deo nego u nekoj prodavnici auto delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, najblizi mi je Autogarant u Cacku, no i nije toliko bitno, valjda svi salju delove brzom postom. Koja bi tvoja preporuka bila za ovlasceni?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa eto za početak pogledaj kod njih a možeš i u delu foruma "Ostali članovi kluba" pa ćeš već videti šta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari 

E ovako od kad je zahladnelo pocelo je da mi nesto lupka u levom tocku. Izrazito samo preko neravnina i kad kocim po rupama. Bio kod vise majostora trap perfektan

Sta bi moglo biti problem? Primetio sam da kad je hladno da je levi amortizer nekako mnogo tvrdji od levog i da auto skace. Kad je toplo vreme tog lupkanja nema. Da li moze biti do amortizera? Zvuk je kao da se neka plastika otkacila i da kaci o sasiju

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Denis891 said:

i kad kocim po rupama

Samo jedan vozacki savet - ako ih vec ne zaobilazis, po rupama se ne koci ;) . Vec do njih, a ako je vec nezaobilazno, preko njih se odgovarajucom (ili ako je potrebno sto manjom) brzinom "prekotrlja".

Mnogo vece stete mogu da nastanu usporavanjem/blokiranjem tocka pri uletanju u rupu, pogotovo vazi za vece brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno. Čak ni preko ležećih policajaca se ne koči.
Najidealnije je još i pritisnuti kvačilo prilikom prelaska.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro dobro sefe@totti pitam jer to radim mehanicki pa cisto da proverim jel sam pokupio nesto 'losih' navika u voznji..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek verovatno nije mislio da zabada kocnicu po kraterima. Kako odma tako u krajnost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet je bio usputni i krajnje dobronameran, bez ikakve zle namere ili pametovanja. Bar ja ne videh u bilo cijem komentaru.

I na manjim rupama i manjim brzinama (uz eto i pomenuti lezeci) se opet manje opterecuju ostale komponente ako se tocak preko njih prekotrlja a ne zaustavlja.

A kapiramo da je covek objasnio situaciju u kojoj je cuo zvuk ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk se javlja samo kad je hladnije vreme kao da nesto lupne i zvecne kao recimo da se raspao lezaj pa oce dq zvecka i to se desava kada kocim a naidjem na manju neravninu ispred mene semafor a ono krene da se cuje taj zvuk kao da u instrukent tabli ima neki metal i da se cuje kad prelazim preko rupa necuje se i izrazenije je kad vozim sporije sad amortizeri jesu losi desni mekan skroz a levi gde se to cuje je nesto postao tvrd i necuje se vise onaj zvuk amortizera kad se predje polako preko rupe ili lezeceg ja cu ih svakako menjati i uzecu nove al ovo sto se cuje mislim da nije do amortizera jedino ako su otisli amortizeri pa se sad to sto su losiji amortizeri prenosi na sasiju pa onda zveci nesto ne znam.al gadno nervira kao da imam nesto ispod levog krila u tom delu se cuje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...