Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

9 hours ago, neshaoct said:

 

  1. ako je moguće, zaobići atmosferac 1.4 16v sa 90KS. Nema nikakvih problema sa tim motorom, nego nije za ovoliki auto. Performanse koje auto ima sa tim motorom nisu nešto, ali da je barem potrošnja mala na drugoj strani...ali nije jer ćete stalno...

 

Ovo ja pricam vec 3 godine. Stvarno je kritican. Imam utisak da manji auto tipa punto ili fabia sa ~60ks ide mnogo bolje nego "veliki" bravo sa 90. U stvari verovatno i jeste tako...

 

9 hours ago, neshaoct said:

 Isto kod prvih godišta, znak Fiata kako napred, tako i pozadi, zna da bude u lošem stanju.

 

Dobro su primetili. Omanuli su samo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, taman posla da neko kaže za neki Fiatov model da je dobar auto... <_<

 

Nisu mnogo pričali o dizelima:

 

Screenshot_38.jpg

 

...jer su dizeli kod njih retki. Od te jedne četvrtine koja otpada na dizel verzije, sigurno ima dosta onih sa 1.6 MJet i 1.9 MJet motorima, tako da na verziju sa 2.0 MJet motorom otpada najmanji deo verovatno.

Ali, tu je FLCS Forum na kojem se dosta o tome pisalo, pa ljudi mogu imati kompletnu infomaciju. :thumbup: Dok npr. stvar oko inercionog prekidača se nije pominjala na Forumu (koliko znam), a oni su je naveli u prilogu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko dugo sam u prici, a ne secam se da je neko na Stilu/Bravu imao neki fantomski problem sa inercionim prekidacem.

10 hours ago, neshaoct said:

kao i inercioni prekidač koji je malo osetljiviji nego što treba, pa se zato može dogoditi da, pri jakom udarcu ili upadanja u veliku rupu, sistem pomisli da je u pitanju sudar i isključi pumpu u rezervoaru.

Moguce da je tako i zato sto imamo ekstremno bolje puteve, nego sto su ovi po zapadu Evrope.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najocigledniju stvar ste preskocili.... Na zapadno evropsko trziste idu drugorazredni primerci!

 

Na srpsko trziste ide samo prva klasa, kao i na italijansko za taj mali procenat koji uvezemo.

Otud razlika u kvalitetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Toliko dugo sam u prici, a ne secam se da je neko na Stilu/Bravu imao neki fantomski problem sa inercionim prekidacem.

Napisah i ja gore da se ne sećam da je neko to spomenuo ikada, znači nisam propustio nešto :D ...ono kao tek tako mu se aktivirao. 

Generalno, dosta već napisano na Forumu + ovo što su oni izdvojili, i eto objektivne slike u celosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne kod mene je sam od sebe pre neki dan iskocio, i to ne u voznji nego na parkingu....

Normalno ugasio auto i kad sam probao da upalim nece, vidim pumpa ne radi, vec krenuo da vadim ispitivac da proverim instalaciju, i kao bzv aj da stisnem prekidac kad on skljocnuo, kontakt i auto pali....

Skinuo, rasturio,  ocistio ga, vratio i to je to, svakako sam uzeo novi da stoji u rezervi....

Kaze drugar koji ima servis da se to desava, ali nevezano za marku....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Smireni said:
Najocigledniju stvar ste preskocili.... Na zapadno evropsko trziste idu drugorazredni primerci!

 

Na srpsko trziste ide samo prva klasa, kao i na italijansko za taj mali procenat koji uvezemo.

Otud razlika u kvalitetu.

A nama tek sledi ELDORADO.

Majke mi, gledao sam na TV-u.

Bićemo "obećana zemlja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ha bilo na crtanom...



Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da se nov auto isporucuje samo sa jednim kljucem (skakavac sa daljincem) a da se za svaki sledeci trazi doplata?

Kupio bih jedan fiat bravo iz 2011 godine ali prodavac me ubedjuje u ovo, inace je prvi vlasnik (to ne mogu proveriti za sigurno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, to prvi put čujem.

Kupio sam novog GP i dobio dva: skakavac i običan. Istu kombinaciju sam dobio i kod polovnog Brava. Toyota sad daje dva skakavca! 

Bilo, kako bilo mora dva!

E sad, ako je na lizing, jedan ključ, obično onaj običan, stoji u lizing kući (operativni lizing).

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ga pitaj dali je on  kao kupac novog auta  priustio sebi luksuz da uz auto ima jedan kljuc.

Dalje ce ti se vec samo reci.

Sve i da se doplacuje,sto nije istina jer moras da dobijes rezervni kljuc i kod karticu, zar bi neko sebi dozvolio da  ima jedan kljuc a izdvaja toliku cifru za novi auto i kao nema jos 100-150€ za jos jedan kljuc? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Schlüssel: Nur einer, zweiter war beim Neukauf auf Aufpreis und hätte speziell hinzubestellt werden müssen. Es ging kein Schlüssel verloren.

 

Jbga, logicno ali evo sta je napisao, samo jedan kupljen, ni jedan izgubljen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nisu čista posla... Kad sam jurio Bravoa, gledao sam jedan, čini mi se u istoj opremi ili boljoj, bez ogrebotine, za 500e (plus cenkanje) manje para, ali jedan ključ, te ga nisam ni uzeo u razmatranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad proveravam, ovo je neki aktive model sa klot opremom, celicne felne cak, mozda je moguce ali kako god da obrnem nema 2 kljuca

Verovatno ga necu uzeti jer je onaj slabasni 1.4 sa 90 konja, mada godiste i 123000km su veoma privlacni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže i moj Grande je bio u active opremi, pa sam dobio dva ključa. Naravno i kod karticu. Drugi ključ mi je stajao u lizing kući!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije taj drugi kljuc presudan, rade ih ovde za 20-30 evrica, (upravo mi stize Musa sa jednim kljucem, napravicu rezervni jbga)

Pitao sam upravo da vidimo jel to uopste moguce da je istina, deluje zaista malo neverovatno

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...