Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

43 minutes ago, Milutinac said:

@Ivan - da imas lepo temu ovde ka sav normalan svet - ne bi ti mesali brava sa "onakvima" :P

Sve je dobro dok se ne poredi sa onim "dve cadjave dvocevke" sa oglasa, znas sigurno na koji mislim :D .

Pravo da ti kazem, prosla me volja za tim, omatorilo se... Em je uzet sa lepom opremom, lepo sluzi, ono sto sam i sitno doradjivao pisao sam u opstim temama ako ljudima zatreba... Em racunam da cu relativno brzo uzeti opet neki 3-4 godine star Compact. A i daleko mi je lakse ovako anonimno, od raznoraznih "situacija" koje sam po ulicama, parkinzima, pumpama dozivljavao sa bivsim Stilom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=205]Ivan[/mention] - da imas lepo temu ovde ka sav normalan svet - ne bi ti mesali brava sa "onakvima"
Nije jos proslo dovoljno godina :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Ivan said:

 A i daleko mi je lakse ovako anonimno

 

 

Pa kad bi svi tako razmisljali - forum bi nam spao na...sta? Pricu o gumama, smesne slike i vicOve i male oglase...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i mladjih snaga, pa nek' lickaju, traze lepe lokacije, slikaju i sl... Sa zadovoljstvom pogledam, mene je volja za tim odavno prosla.

A stara garda je tu da podrzi tehnicki - nikada me nije mrzelo da (ako znam, naravno) nesto pojasnim, ostavim seme... Ili ako nesto samostalno radim, a smatram da bi koristilo ljudima - da islikam, detaljno objasnim i napravim temu/tutorial/DIY. Ili bar to provucem kroz neku opstu tehnicku temu. Tako da mu dodje na slicno :stuart: , a bez pomenutih "situacija".

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Milutinac said:

 

 

Pa kad bi svi tako razmisljali - forum bi nam spao na...sta? Pricu o gumama, smesne slike i vicOve i male oglase...
 

Kako samo na to pored svih kvalitetnih Ivanovih upisa u svim podforumima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica oko fabrickih senzora (uz sve slike i seme), prebacena je u odgovarajucu temu u tehnickom podforumu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji potrebna mi je vasa pomoc...

Zeleo bi da kupim Bravo 2 od 2007 god. E sad samo koji se motor dobro pokazao? Jedni kazu 1,9 multijet, a opet bi ja 1,4 tjet benzinca koji je verovatno i dosta jeftiniji od dizelasa. Uglavnom vozim po gradu, mada dva do tri puta mesecno idem i na put do Kragujevca i nazad. E sad se dvoumim da uzmem nekog do 3000e samo koji? Trenutno vozim Fiat Punta 1,2 8v 3vrata, a potreban mi je malo veci od ovog sadasnjeg i maravno da ne osetim toliko po dzepu. Koja su vasa iskustva i sta vi mislite? 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo bespotrebno otvorena tema ali će stručnjaci već spojiti sa postojećom.
Drugo, T-jet Bravo je još uvek ređa pojava a skuplja od Jtd/M-jet.
I na kraju, nije dobar izbor T-jet za grad jer mu se potrošnja "enormno" povećava u gradskim uslovima. Nije to tako strašno ali mu više prija manja gužva i otvoren put.
Sa druge strane ni Jdt/M-jet nije srećno rešenje za gradske uslove kada se nalazi u Bravo-u.
Već sam preterao sa pisanjem a, kao što rekoh, postoji tema gde je dovoljno rečeno.
Srećna kupovina!

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti u svakom slucaju.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate 135 strana, pa ko ce to da procita? Treba vremena,a ovako je brze. A Stila sam vec imao kao prvi auto i to 1,9 8v 115ks, tako da sam odlicno upoznat sa tim modelom 

 

Edited by vesko83
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja TJET-a po gradu moze da se vrti oko 10L, sto je po meni prihvatljivo, po nekima nije. Veoma fin motor za voznju, nije strasan za odrzavanje, i nema nekih specificnih mana (kao npr lupam klapne na 1.9 16v), sto svakako ne znaci da je svaki dobar i da nista ne moze da se pokvari... 

 

Slazem se sa Ivanom, primerci do 3000e, osim ako basss nemas neku ludu srecu, najverovatnije cete uvuci u zacarani krug problema... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS nemoj da ocekujes da diZlo-i od 1.9 mogu manje da potrose...koju litru plafon.
Ako hoces mozda pogledaj 1.6 mjet, ili uopste Grande Punta / Evo za te pare. Bravo je primamljiv ali za taj novac tesko za dobar primerak, posebno Tjet.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 1.9 120ks u 100% gradskoj voznji na oko 7.5l ...

Po magistrali je laganica 4l..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako racunas sad ovu gradsku, ni meni ne ide iznad 6 jer nema vozila

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vesko83

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16055765/fiat-bravo-19-multiyet
image.thumb.png.073b4507304e24f62728e0343f4357b2.png2.thumb.png.366f9eb2cfa846ab7cc19d6e330c2001.png1.thumb.png.6316c93d9233f2e17c9d411a40f5875a.png3.thumb.png.3f38593b0abad5f2f3120abc6985c5fa.png4.thumb.png.2817490ed35f7405e0c6fcff2b8b31b1.png

Vidi ovog, slučajno sad tražim oglase nešto da pokažem matorom i ovaj prvi na listi. Da sam na tvom mestu išao bih sutra da ga pogledam.
Pitanje za ostale članove: kakva je ovo boja?

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je odlican primerak u ovoj klasi, a da vidimo sta kazu ostali? I da dodam da bas ne volim to sto ima 2 zonsku klimu. Imao sam na stilu i znam kakvi problemi mogu da nastanu. Tako da sam vise za manuelnu koju i sad imam u puntu :).

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod brava je to isto, samo je razlika u panelu, dal je digitalni ili obican. Klapne su na struju svakako, ako nisam pogresio.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je elektricno je klapna za recirkulaciju, smer duvanja je na sajlice..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, MS PK said:

Kod brava je to isto, samo je razlika u panelu, dal je digitalni ili obican. Klapne su na struju svakako, ako nisam pogresio.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

pa nije Fiat kao Vagen pa da ti podvale samo po izgledu :D
isto je kao na stilu, ringle sve rucno podesavaju a kad kliknes dugme za recirkulaciju ona se preko motorica aktivira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klapne se rese, ako ne znas sam da resis - ima ljudi koji to danas lako resavaju, neki kazu cak i bez skidanja table. Tako da sigurno ne bih s namerom isao na manualnu klimu ako ne mora :) a znaci aut. klima i lepo izgleda sa onim panelom...

Sjajna boja inace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rostiljku ne bih nikada gledao u Bravu, pa taman morao da je popravljam. A opet motoric recirkulacije je najzeznutiji i ima ga i na manuelnoj klimi, ovo ostalo se sredjuje bez skidanja table.

11 hours ago, Bugeera said:

Pitanje za ostale članove: kakva je ovo boja?

Bordo klasika, btw njegova reklamna boja kada se pojavio.

Vise puta rekoh da bi ih po meni svakako trebalo zaobici, ali ako bas volite ove najjeftinije sa pocetka produkcije, posto se trazi i kosacica - stoji jos onaj koji sam skoro kacio:

On 2/18/2020 at 1:07 PM, Ivan said:

Matoriji, ali bar sa slika, po zazorima mi deluje "tacno". Plus prednji & zadnji parking senzori, digitalna klima, Blue&Me, tamna stakla, itd... :

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15927708/fiat-bravo-14-t-jet-ch

 

e87429e96d7a-1920x1080.thumb.jpg.a2ea511d4479b056320bf258717895ee.jpg dd6cc9ab0992-1920x1080.thumb.jpg.98bfd92055af64bbee6540ad5d8bc931.jpg 09b51772bb90-1920x1080.thumb.jpg.1e1a1a01cd3c2fdca1a355affc4b28b3.jpg

 

f06e9d3c4381-1920x1080.thumb.jpg.8203c1795f845a2853272350e346950b.jpg 32551f289a02-1920x1080.thumb.jpg.c646178ccc94cc842c23638c7f7cc472.jpg 0c312f1ac6f7-1920x1080.thumb.jpg.73337cea2c30cae10049d04931ffac2c.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...