Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

2 hours ago, Ignjat02 said:

Evo oglasa, pa vidite tu ako nesto nadjete.

Nema slika unutrašnjosti (imaju samo dve na kojima se ne vidi ništa). Ne znam koliko je verovatno da neko zaboravi da postavi slike unutrašnjosti...

1 hour ago, Ignjat02 said:

Servisi su radjeni pre 6 hiljada kilometara,

Kako znaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedi sa ostatkom ponude, za Bravo je realno klot sa opremom. Manuelna klima, bez podizaca pozadi, bez komandi na volanu, bez Blue&Me, pretpostavljam bez naslona za ruku, osnovna sedista, itd... Posto je u oglasu ostavljen VIN, sacnuh spisak opreme u ePer - staje na jednu stranu, a ima Bravaca ciji je spisak na tri strane. Cisto sugestija, jer se razlika odmah vidi i oseti cim se auto provoza. A za inicijalno malu doplatu moze da se dobije prilicno toga, a ne da se posle ceses i dogradjujes. S druge strane, interesantno mi je da ima zadnje parking senzore i tempomat.

Sto se motorizacije tice, u odnosu na 1.6 120 - ima 15 konja i 10 Njutna manje, nije da se ne oseti. Mnogo manje izrazeno po gradu i za rasterecen auto, za otvoren put je ipak prilagodjenija jaca motorizacija. Tako da od strukture voznje zavisi i izbor... Za nekog ko je vozio slabiji atmo i ovo ce biti napredak.

Ako se trazi sto mladji, opremljeniji i sacuvan primerak - iz licnog iskustva, malo teza misija. 80% ponude kod nas su uglavnom jeftini i izakani matorci sa pocetka produkcije. Tako da treba imati strpljenja i redovno pratiti oglase jer tako nesto i kada se pojavi ode u roku od odmah.

Ako se auto ostavlja duze za sebe - veliki servis, prevod i miran si. Licno ne verujem nikome sem ljudima koje licno poznajem i znam kako su im automobili odrzavani. A ionako te to ceka u periodu vlasnistva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, shomispc said:
Meni licno ovo izgleda skroz ok. Vidi se da je branik malo kriv i tu ce ti zvizdati na vecoj brzini ali i za to ima leka (guma ispod haube).

Kako guma? Meni zviždi na 140+

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako guma? Meni zviždi na 140+
 
 
Diht gumu zalepis na donju stranu poklopca haube tako da kad se zatvori guma pokriva tu rupu. Bukvalno ono sto se kupuje na metar kada ne dihtuju prozori :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Evo jednog interesantnog primerka, rekao bih veoma slican @Ivan - ovom...

Kolega, ovde smo da se vredjamo ili... :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ne po stanju svakako, mislio sam na motor/boju/opremu samo :D  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Hahaha, ne po stanju svakako, mislio sam na motor/boju/opremu samo :D

Tanji je i sa opremom - nema Blue&Me, tempomat, tamna stakla, prednje i zadnje parking senzore, to je ovo sto videh na prvu. Ili da proveris dioptriju ili cu zbog tebe morati da predstavim auto na forumu :p .

3 hours ago, dekirs said:

Dobru kilometrazu ima ovaj crni :D

Pazi sad, interesantna stvar, bacih pogled na Ultima Revisione. Ako su njegove tablice na autu (ne vidi se u papirima) - kako izgleda, tamo stoji da je presao "samo" 179.000 km, zapis iz jula prosle godine. Nije mi jasno da je onda u ovakvom stanju, dovoljno je baciti pogled i na tastere daljinca, a kamoli ostalo.

Videh ga i ja u oglasima pre 2-3 dana, a kada "nagazim" na nesto lepo, okacim ili ovde ili u "Lepe i zanimljive primerke". Toliko od mene :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, gledao sam i ja preko aplikacije to je ta kilometraza kao na oglasu. 

Ko zna sta se desavalo muceniku u Italiji :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga neko slucajno razgleda, obavezno neka proveri serijski broj MultiAir jedinice, s obzirom na ostatak.

A na osnovu toga i reviziju iste, objasnjavao sam sa sve slikama gde i sta gledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

Evo jednog interesantnog primerka, rekao bih veoma slican @Ivan - ovom... 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16002157/fiat-bravo-14-multiair-sport

 

57 minutes ago, Ivan said:

Tanji je i sa opremom - nema Blue&Me, tamna stakla, prednje i zadnje parking senzore, to je ovo sto videh na prvu. Ili da proveris dioptriju ili cu zbog tebe morati da predstavim auto na forumu :p .

 

 

Rekoh slican, ne isti :D 

 

Meni deluje da ce taj uz jedno dubinsko izgledati ka' nov :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je oglodan - tesko. Ne znam da li si video da mu je i hauba sva izlupana, deluje od grada...

Na slikama se ne vidi krov, verovatno ista prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvredi se covek, kao da sam ga uporedio sa peglicom :D Crni Bravo Sport sa Multiair 140 ks motorom i 17 felnama, eto toliko je slican, da budem precizniji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Stildza otisao posle par sati na oglasu, tek se za ovaj ne brinem oko prodaje ;) .

Nego caskamo o primerku iznad kao i o svakom drugom, ako neko bude eventualno zainteresovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se ja, k'o i obicno.
Ne svidja mi se ni sto su halogene sijalice i plus ovo sto si pomenuo da mu fali od opreme. A i cena je preterana.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su projektori dobri, solidan xenon set se ugura za 40 EUR. To bar nije problem, pogotovo na onima sa kraja produkcije farovi uglavnom budu lepo sacuvani. A od opreme, sta ko vec voli... Moze tu da bude svasta jos, rekoh vec da ih ima i sa po 3 strane spiska dzidza-bidza u ePer... Cena je tu samo kao start psihologije, to smo odavno apsolvirali.

PS: Nasli ste cicu da zaje*avate :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne da Ivan da mu ubijas cenu kad ga bude prosledjivao meni.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Ja tebi ne bih smeo ni nakovanj da dam

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Malo ste odlepili sa ovim Bravovima u zadnje vreme, a? Kake bre 5 iljade i preko za ficu jos 1.4?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, to je stvar ukusa. Najrealnije je da kazemo da je najskuplji :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...