Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

11 minutes ago, Danilo1 said:

@Ivan hocemo da ga proverimo? :D

Bio je na oglasima i kada je Deki trazio Djulku. Stojimo nas dvojica na "BG Autoplacu" i gledamo iste, komada 3 - bas ga pitam da li je zainteresovan da skoknemo do Altine, koja je na 10 min da ga pogledamo :) . Ja bih ga tada sacnuo cisto iz radoznalosti, iako sam pazario skoro godinu dana i pre toga. Koliko znam, niko ga nije ni gledao uzivo da bi pisali nesto konkretno - toliko o ozbiljnosti kupovina :stuart: . A kaci se po forumu bar 10-ak puta, tu nam je pod nosem - prosto mi je neverovatno da toliko dugo stoji za cca 4 soma na kraju, ako je dobar...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako valja, sutra bih menjao mog za ovog :lol:
ja cu verovatno u narednih par dana da ga pogledam, ako se javi vlasnik na telefon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto oni koji hoce da kupe mladji Bravo osudjeni su da kupe 1,6Mjet ili 2.0Mjet motor. 
Ako je sve u tisini......

Mozda je ponekad i bolje da se nesto malo jace cuje a ta razlika je tolika da to moze da se primeti samo dok stoji na leru a slusac van auta.  
sto se tice panorame samo vi vijajte tu panoramu koja zna da zaglavi pa da se jebuckate s njom poprilicno vremena a sta ako jos pukne kao sto je pukla na jednom 308 2014 koji sam trebao da uzmem a to mi nisu prijavili? 
Tad ces da vidis sta je sex naci je jer realno koliko Bravo-a si video sa panoramom a sad zamisli koliko ce ih biti na otpadu sa citavom panoramom. Za ovaj 308 je jedva nadjena panorama u Bugarskoj i izace ovde oko 600€ a polovna e sad zamisli koliko je nova. 
Ali samo vi ganjajte opremu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam šiber Mercedesu ćaletovom i takvo mi je iskustvo da ništa na krovu ne trpim, osim koferčeta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Dule 021 said:

Ali samo vi ganjajte opremu...

Da vidis sta sam se tek ja naslusao pri kupovini, ihaaaa. Zamisli uzeh po malo egzotiku od motora, pored toliko dizela u ponudi. Jbg, kupovina srcem, svideo mi se kad sam ga provozao, proverio sa Goranom sve sto smo mogli i to je bilo to.

Nisam ljubitelj ni panorame ni koze, neko jeste. Slazem se da svako izletanje van klisea moze da zvekne po usima. Ko voli siguricu, postujem i to. Ali zasto ne uzeti nesto sto ces lepo proveriti, za pis*ivih par desetina hiljada km u vlasnistvu, ako uzivas u tome i mozes bez problema kvalitetno da odrzavas... Pa ako si bas maler, jbg, platis, sredis i teras dalje. Svaki moderniji auto ce imati neki potencijalno skuplji kvar. A vozimo narodni Fiat, ne Bentley :) . Najbolje da gledamo 1.4 90 na kome slabo sta ima da se pokvari (i da pisemo da leti :lol:), klot, sa sto manje stvari koje mogu da prave problem...

@Danilo1

Ako budes isao da pogledas, aj' leba ti dopisi ovde, zivo me zanima prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

steta pa ne mogu da kreiram poll ovde :lol:

sta mislite, koliko je sivi Bravo presao? 
1) 0-75.000

2) 75-125.000

3)125-250.000

4)25-325.000

5)>325.000

 

nema panoramu i vufer, ostalo mislim da sve ima

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/6/2019 at 1:41 PM, Ivan said:
Kacio sam ovog sivog jos davno na forum, kada se prvi put pojavio na blizu 7 soma, pa su ovde neki kukali  ... Nemoguce da nema neki problem, ako se toliko dugo vuce po oglasima i prodaje za ovu smesnu cifru (s obzirom na opremu i godiste). Koja naravno ide jos dole.
1.9 150 vs 2.0 165, moj glas sto se voznje tice uvek ide za 1.9 - ima taj poznati bug sa Swirl Flaps (obicno ide sa plasticnom granom i metalnim Flaps-ovima). Upravo su 1.6 i 2.0 165 kojih sam probao gomilu i od vlasnika i po placevima razlog zasto me je neplanirano zainteresovao MA cim sam ga probao... 2.0 ima svoje bubice o kojima se dosta pisalo pa se moze procitati, a ako se trazi iole mladji i jaci Bravo dizel, to je jedina opcija. Iz licnog iskustva, dizel restyle Sport je igla u plastu sena, tako da grabite kada se pojavi, ako tako nesto trazite (ako valja naravno). Za razliku od ovih sa pocetka produkcije kojih ima gomila.
Posto pominjete 2.0 motor kod Dekija i kulturu rada - nemojte zaboraviti da je u pitanju noviji JTDm-2 (150), sto cete u Bravu malo teze naci  . I koji, sto je jos bitnije, po mom licnom utisku, primetno lepse ide iz nizih obrtaja u odnosu na stari 165.
 

6650-700e koliko se secam a i nisam kukao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto ovi mi precutali a ja treba da ulozim 700€ sa zamenim jer pretpostavljam da ce uzeti jos najmanje 50-70€. 
S druge strane za onaj 308 2010 prvi nodel moze da se nadje za 150-200€ al za ovaj novi model nigde na oglasima ga nema. 
Tako kukaju kupci za 18” tockovima a posle kukaju kad treba da kupe gume, kukaju za el sklopivim retrovizorima a kad ga razbiju kukaju posto je nov, kukaju za fabrickim ksenonima a kad ga razbiju placu kolika je cena drugog i td i td.  Ne kazem ja da to nije lepo sve imati ali sto onda posle kuknjava? Pa sami ste hteli sve te drangulije i bili ste svesni sta moze da vas ocekuje. 
A redovno gledam i slusam ljude koji se tako postave u samom startu i onda mi porede cenu sa nekom klotarom kad imam napucan primerak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Danilo1 said:

steta pa ne mogu da kreiram poll ovde :lol:

sta mislite, koliko je sivi Bravo presao? 
1) 0-75.000

2) 75-125.000

3)125-250.000

4)25-325.000

5)>325.000

 

nema panoramu i vufer, ostalo mislim da sve ima

Je l' si isao da vidis ili ovako odokativno?

Obzirom na formulaciju pitanja, ja bih rekao 325 + :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

330.000 isli @dekirs i ja da gledamo..

Baaas dosta opreme ima, parking senzore napred/pozadi, fabricki ksenoni, prskalice, kozna sedista sa grejacima, alarm, zatamnjena stakla, dig klima, blue&me, komande, navigacija itd itd.. 

 

Upalim ja auto, blinka kilometraza, kaze vlasnik ma to blinka jer su menjali akumulator, upalim dijagnostiku i vidim zasto blinka :lol: 

Ovako gledano auto dobro izgleda, sedista i volan u dobrom stanju, jedino farovi matirali.. 

Menjac, kao na traktoru nekom, bas tesko ulazi u brzine,fali pola litre antifriza.. 

Sklopio sam laptop i pozdravili se sa "ponosnim" vlasnikom.. 

 

I jos jedna, najbitnija stvar, kaze lik prodaje kola (od pre 4 dana a ne od pre nekoliko meseci :lol:) jer ide u inostranstvo da radi, pitam ga ja gde ide - kaze u Barselonu.. Pita ga zena stvarnoo? 

Tu smo Deki i ja pukli od smeha :lol::lol:

Toliko je slagao da se i zena iznenadila

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Lep intro i #pungas za prodaju. Sve je ocekivano, cim stoji toliko dugo i ljosnuo je skoro 2.5 somica od starta.

17 hours ago, Dule 021 said:

Ne kazem ja da to nije lepo sve imati ali sto onda posle kuknjava? Pa sami ste hteli sve te drangulije i bili ste svesni sta moze da vas ocekuje.

Ko bre kuka ;) ? Mi ili oni :) ? Salu na stranu, gomila ljudi ovde (od kojih dobar deo i licno znam) su ljubitelji automobila i uzivanja u voznji, a ne ljubitelji sto jeftinijeg prevoza od tacke A do tacke B. Tj. uvek bi dali koji dinar vise i pri kupovini i pri odrzavanju i ne bi ni pogledali klot ili osrednje opremljen auto, pored nekog nasviranog (u OK stanju, naravno). Tako da ne treba generalizovati. Svakako da sve van klisea ili neka egzotika moze malo vise da klepne, kao sto smo se svi slozili. Ali valjda u startu kesiras auto koji bez problema mozes kvalitetno da odrzavas, znas sta kupujes i sta moze potencijalno da bude veci trosak. A na svakom modernijem autu je citav spisak toga sta moze da krene naopako (gledajuci vec samo i motorizaciju, da ne idemo dalje). Da se drzimo jednostavnosti vozili bi "dvice" na pomocnim tockicima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas oprecnih misljenja vezano za te 'full' opreme. Neke stvari recimo eksplicitno ne bih voleo da imam, neke su mi onako 'super ako ima, ali nije must', dok su mi neke stvarno pod obavezno...

 

Npr. famozni 'keyless entry' koji, svi vec znamo da se dize sto puta lakse i brze od obicnog kljuca-daljinca... a bas je minimalna dobit u 'komforu". To bas ne bih voleo da imam, osim eto kod nekih vozila gde ni ne moze bez toga... Full koza takodje. Iako svakako imaju prednosti nad stofom, jednostavno, leti mi bas ne prija da sednem u to. Zatim iako ne spada bas u 'dodatnu opremu' - elektricna rucna kocnica. Od toga vecu glupost nisam video. Kako ja da se okrenem zimi pod rucnom s tim??? :D 

 

"Super ako ima, ali nije obavezno" mi je npr. prednji parking senzori, navigacija, parking kamera, razni adaptivni farovi, panorama...

 

A lista 'pod obavezno' mi se polako prosiruje :D Ksenoni i automatska klima su mi presli iz "super ako ima ali ne mora" u "obavezno"  (za sledeci auto) :D  A tu su svakako tempomat, podizaci stakala, klima, zadnji parking senzori, alu felne... 

 

I svakako, sve sto ne radi onako kako treba da radi - automatski ide u grupu 'bolje da nema'. Recimo drugar ima na potpuno novom Suzukiju nekakav adaptivni tempomat, koji je stvarno super dok radi, medjutim postoje situacije u kojima se on potpuno zapuca, i nije ga nikako moguce 'resetovati', osim da se auto ugasi-upali... :o Problem je softverski, i potrebno je azurirati firmware tog ECU-a, medjutim, on mi kaze da su mu rekli u ovlascenom servisu nemaju nikakve informacije za 'update' :) 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...