Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

@Comi90

 

Ovaj prvi je udaren sa svih strana, presao sigurno vise nego sto tu pise.

Po Ultima revisione ispada da je ovaj bio registrovan kao 1.6 mjet sa 105ks, i u aprilu je imao 270+kkm.

 

Zaobisao bih ga, iskreno.

 

Drugi vec izgleda pristojno..

 

Screenshot_20181011-092811_Veicolo.jpgScreenshot_20181011-092758_Veicolo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Comi90

 

Ovaj drugi po volanu kao da ga je žena vozila, sav je izgreban od noktiju. Takođe i vozačevo sedište ima skroz napred neke rupe kao da je vozač pušio non stop. baci pogled na pikslu i kakav je tapacir na vozačevim vratima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obican 1.4 neverujem. Nema za sta da ga ima :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li bravo 1.4 kubika 2009 ima plivajuci zamajac?

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk


Nema on nista.....zaobidji ga, kao bratu ti kazem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je motor tacno? 1.4 TJet 120ks ili 1.4 obican za 90 ks? Je l' turbo benzin ili obican? Ako je obican, Bravo je "veliki i tezak" za taj motor, bolje idi na Grande Punta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 90ks sam gledao...
Pa i ja sam za Punta, nego slucajno pogleda po oglasima Bravo nije mnogo skuplji od punta a veci je...

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veci i komforniji, ali teze se nosi sa tim motorom. Mislim, da ne bude da te odgovaram, provozaj jednog Brava sa takvim motorom i ako si zadovoljan kako auto ide, onda samo napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode,

 

Hoću da kupim Fiat Bravo 1.4 tjet 150ks. pa me zanima kakvi su ti motori. Jer vidim da ih nema puno. Pa da vidim kako su se pokazali. Jer neki pricaju da su im jako loše turbine (pucaju kućišta od turbine). E sad samo to znam.

jako bi mi značilo da li ima neko ko vozi ovaj auto sa tim motorom. Pa da mi kažu kakvo je održavanje.

 

Jer dvoumim se izmedju njega i 1.9 mjet od 120 ks. Jer znam da taj nema one klapne na usisu i famozni DPF filter. Al nisam našao tako učuvan dizel kao što je ovaj 1.4 tjet. I zanima me kolika je potrošnja 1.4 tjet.

I znam da taj benzina ima plivajući zamajac pa me zanimam da li se isto manifestuje kad rikava kao kod dizela.

 

Hvala puno u napred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na spisak potencijalnih fabrickih bug-ova dodaj jos i GM-ov M32 menjac (Fiatova oznaka PCC544). Tako da i o tome povedi racuna, testiraj auto kroz sve brzine i obrati paznju na zvukove i ponasanje istog.

Upravo 150 varijanta je poznata da ume da srkne. Fabricki deklarisana potrosnja po gradu mu je 9.3l, na otvorenom 5.8, a kombinovana 7.1l. Tako da na ovu navedenu kombinovanu potrosnju komotno mozes da dodas i litar, ako imas vise lokala. Jeftiniji servisi i registracija u odnosu na 1.9, mada moderni turbaci imaju prilicno slicnih skupljih potencijalnih elemenata kao i dizelasi. Pisao sam vec svoje iskustvo i dileme pri kupovini - za prosecne srpske kilometraze, otprilike se sve svodi na ono sto ti vise lezi, ostalo je tu negde kad se podvuce crta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gradu slobodno i do 2l moze da doda.

Turbo, turbo i pre svega turbo i menjac koji je kolega pomenuo....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, da li kojim slučajem znaš, da li Delta 1.4tjet 150ks ima isto taj problematični M32 menjač? Bio bih veoma zahvalan na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisno od godista. Novi FPT-ov C635 je predstavljen u drugoj polovini 2009. Tako da ove starije mogu da imaju i PCC544 (GM-ov M32) i C635. Prvi je deklarisan na 320Nm, drugi na 350Nm.

Restyle varijante Delte (MY2011) u 1.4 verzijama su iskljucivo od 120 i 140 KS. Ovaj drugi je MultiAir (koji je zamenio gore pomenuti, izbaceni T-Jet 150) a oba nose iskljucivo C635 menjace. Za ta prelazna godista, znajuci Zabare, mislim da je najsigurnije uzeti VIN i proveriti u ePer-u.

3 hours ago, bvasecki said:

U gradu slobodno i do 2l moze da doda.
Turbo, turbo i pre svega turbo i menjac koji je kolega pomenuo....

Par ljudi koje znam kukaju na gradsku potrosnju te 150 verzije, koja je i fabricki vec prilicno visokih 9.3l, slazem se da zavisno od grada komotno moze da doda 1+ litar.

Pratim i za svoj MultiAir 140, deklarisana kombinovana je 5.7l (u gradu 7.3l), a dosadasnja ukupna vrednost po cepu mi je 6.62l, znaci 0.9l preko fabricke, u mojim uslovima voznje. Na magistrali ga npr. laganom voznjom opusteno spustam na fabrickih 4.8l . Tako da za T-Jet moze samo da bude vise, jer je jednostavniji motor u pitanju.

Pisali smo vec, turbo je prilicno na udaru zbog visoke temperature izduva i pogotovo te prve T-Jet verzije imaju potencijalno vece probleme. I pogotovo IHI varijante turba (cak i pucanje kucista), Garrett je izdrzljiva ali mislim da je isla samo u jace verzije (T-Jet 150 i MultiAir).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica oko prebacivanja sedista iz Sport verzije u standardnog Brava izdvojena je u posebnu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo.

 

U procesu sam kupovine polovnog auta, a bidžet mi je cca 6.000 €.

Deo bih dao u kešu, a deo na kratkoročni kredit.

 

Do sada sam vozio Opel Zafiru A 2.0 DTI.

 

Ovaj Bravo mi je zapao za oko, a pošto nemam "istrenirano oko" molio bih vas za komentar.

Meni ne izgleda umorno i istrošeno i ovamo na prvi pogled mi ne izgleda loše. Osim končića koji vire na brhu menjača, nisam video neke ozbiljnije tragove korišćenja auta.

 

Auto se nalazi u Beogradu na placu "Bex-a".

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13339480/fiat-bravo-16-mjet-dynamic

 

Screenshot_20181124-221821_Polovni Automobili.jpg Screenshot_20181124-221833_Polovni Automobili.jpg Screenshot_20181124-221853_Polovni Automobili.jpg Screenshot_20181124-221910_Polovni Automobili.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa slika dobro izgleda mada je sredjen do bola :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim sredjen - opran, ispoliran, usijan u full-u. To "namontiran" ne bih mogao ovako sa slika da procenim. Deluje mi dobro.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sugestija - pogledaj sta sve od opreme moze da ima Bravo. Ako ti je to uopste bitno i ne juris samo sto mladji primerak. Proveri po VIN u ePer, ovo bi trebalo da je sa kraja produkcije (najmladje sto mozes da pronadjes).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče mladosti, opreme i sl., najvažnije mi je da je auto redovno održavan. Ali ovako preko slika teško je to proveriti. Mada što se mene tiče i da odem lično ne bih neke stručne stvari mogao skontati.

Poslao sam upit Bex-u da mi pošalju VIN, ako su voljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...