Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Vizuelni da, kome se svidja naravno jer je takva da ili ti se mnogo svidja ili uopste ne :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno isto je sve.. 1.9 TT ne bih nikad kupio posebno polovnjaka, dovoljno je i jedna muka na dizelu zamisli imas dve.
Sto kaze Mica ili ti se svidi ili ne, sve ostalo je isto kao na bravu..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne mozes da imas tako negativan stav jbt, ako ti je turbina muka sto se ne prebacis na Daciu od 900ccm i Bog da te vidi :D

Mogu da crknu obe, moze i meni na bravu da crkne ova jedna, a moze i neko da baci saksiju sa terase i polupa mi auto na parkingu ispod
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme turbina tek dolazi. Vidi ove male prdavce sa 3 cilindra i 0,.....ccm.
Jbg nekada se nisam brinuo ako mi auto stane, ma generalnu sam radio na ulici. A sad mogu samo da blejim k*o tele u šarena vrata.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što valja na Bravu, valja i na Delti. :thumbsup: Al' , Delta ima i ono dobro što na Bravu baš i nije, pre svega bolji kvalitet materijala unutrašnjosti (dosta zavisi od opreme dva pojedinačna auta koji se porede), i generalno oprema. Klot u Bravu, i klot u Nuova Delta nije isti nivo. Održavanje je skoro pa isto po pitanju cene. Ne daj Bože nekih limarijskih stvari, mnoooogo skuplje i teže će biti naći (npr. krilo, haubu, branik...) po otpadima za Nuova Delta nego za Bravo.

 

Ako hoćete može i da se izdvoji sve ovo u posebnu temu oko izbora Brava ili Delte. :) 

Inače, deo oko potrošnje na Bravu 1.6 MJet je izdvojen u novu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74889-fiat-nuova-bravo-16-mjet-prevelika-potrošnja/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema tu negativan stav ili ne, to je cinjenicno stanje. Polovan auto i jos dizel je rupa bez dna. To znam odavno i to znaju svi ali kada je takva situacija da nemamo za bolje, jbg. 

Ne bi ovi zapadnjaci sutirali ova kola a mi kupovali i odusevljavali se. Dizel moze ali nov, pa da ga ja gazim onda i uvalim nekome da menja turbine zamajce i gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije cinjenicno stanje, nego tvoj pogled I tvoj slucaj.

Svaki polovnjak jeste macka u dzaku, ali dobar deo rizika se otpise proverom, a I informisanjem o motoru/modelu, pa si I chipovao sto je realno povecanje rizika od kvara itd.

Previse je promenjivih da se donese neka apsolutna ocena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provera je bila nista nije ukazivalo na to, ne pricam samo o svom autu a nije mi prvi dizel koji vozim. Niti ja to pisem jer sam ogorcen ili nesto, kapiram situaciju. Provera moze ali za narednih 10k kilometara da znas da ti se nista nece desiti. Sad bih naveo par primera sto na forumu sto ovako sto sam cuo/video ali da ne duzimo dalje tema je Novi Bravo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet dosta zavisi i od primerka, kako je vozen i odrzavan, slazem se da se ne moze bas tako generalizovati. Sto slozeniji sklop jeste i vise potencijalnih problema, ali ne znaci da ce se svako unesreciti.

Da nije tako, ne bi dizeli bili i dalje toliko dominantni kao polovni, dodatno sto im se moderni benzinci priblizavaju sa mogucim komplikacijama.

Sto kaze vagenovac, znaju se poznate boljke za konkretne modele i motore, malo se informise, uporedi, probere i moze covek slatko i jeftino da se vozi dugo godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam racunao na svojih 15k koliko sam presao za manje od godinu dana, neka okvirna razlika je bila 40 000 dinara, tj usteda u odnosu na benzin.. Napominjem sve je okvirno. Naravno tih 40 000 sam dao na turbo i jos malo dodao.. Na kraju sve izadje na isto. Druga stvar je sto ni dizeli ne trose bas malo kako se ljudi hvale sa 4,5,6 litara.. Opet kazem na kraju sve na isto dodje. Ali eto pogledajte koliko ljudi je menjalo turbo npr na forumu samo ili zamajac.. plus oni koji su radili nesto od toga a nisu napisali ovde, ima ih sigurno

Naravno sve ovo pisem misleci da auto bude ispravan u svakom trenutku i tako da se odrzava, da se ne ceka zamajac da prolupa, turbo da se raspadne itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, sa turbinom si sad miran 6-7god. Znači ostajaće ti 40h rsd u džepu a to mu dođe oko 2000 eur.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Markobgd said:

@Danijel Beograd

 

Printscreen oglasa postavljaj obavezno da bi sve ovo sutra imalo smisla...

 

Screenshot_20170828-221053.thumb.png.55c6ea21ae5a5084c48e8e8d9952cb81.pngScreenshot_20170828-221112.thumb.png.4fef78164dbc17a7dd3035d4db46bf8d.png

Razumeo jasno i glasno :)

 

Bilo kako bilo auto je prodat ... tako da idemo dalje. Ljudi, pomagajte...treba mi neki autic - po mogucstvu Bravo jer ide nam mali bebac i treba obnoviti vozni park. Trenutno u voznji Stilo sa 3 vrata - odose ledja ako ostanem na tome :D

 

Pozzz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zna li neko pouzdano koliko ova masina troši? Najvise me zanima gradska potrošnja. Kažu da trosi 40% vise od onoga sto pise u specifikacijama....

Ako neko poseduje ovaj model znacio bi mi svaki komentar ....

Zanimljiv detalj da nema audio komande na volanu....vecina ih ima...mora sto je kupljen u Srbiji...

 

Screenshot_2017-09-12-22-45-42.pngScreenshot_2017-09-12-22-45-29.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pricamo o poredjenju naseg i BiH goriva - u mom slucaju "MOL" EuroDiesel i "Petrol" Q-Max EuroDiesel (aditivirani) - apsolutno ne primecujem vidljivu razliku. Rokam naravno pun i u odlasku i u dolasku kada god putujem na tu stranu - potrosnja je u deci ista, masina prede sa oba, ne cadi...

Jedino sto je primetno je razlika koja ostaje na kartici :) , skoro 40 din je jeftinije po litru tamo, uz granicu mozda cak i vise. Imao sam put na more jos malo pa gratis u poredjenju sa nasim cenama, no to je vec za drugu temu.

@Danijel Beograd

Ukucaj u pretragu foruma "t-jet" za naslove tema predstavljanja automobila clanova. Na prste se mogu izbrojati takvi motori na forumu, poneki Bravo, Delta ili GP. Pa mozes da procitas iskustva, takodje ljudi navode da je to vise nego po fabrickim specifikacijama, bije opusteno preko 9l po gradu u odnosu na fabricki deklarisanih 8.1l. A pisalo se i na generalnoj temi o potrosnji, pa takodje pogledaj pomocu Search foruma:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipi, nov sam clan ali vas citam vec neko vreme i uskoro postajem clan. Totalno sam neiskusan i zamolio bih za savet, nadam se da sam na dobrom mestu postavio pitanje, ako nisam, izvinjavam se unapred.

 

Hocu da kupim ova prelepa kola vec duze vreme, ali sam tek sada dosao do novca. Iscitao sam svasta o motorima i svemu sto ste pisali proteklih godina, ali dilema i dalje postoji naravno, jer su mi ovo prva kola. 

Opredelio sam se za 1.6 mjtd motor jer cu ga uglavnom koristiti za voznju po gradu, pa mi deluje ekonomicnije sto se tice potrosnje, cene registracije, a vidim i da nije cest i ima manje konja od 1.9, sobzirom da ne volim brzu voznju i neiskusan sam, ovo mi deluje kao logican izbor, mozda i gresim.

Evo koja dva oglasa trenutno gledam i koje cu i uzivo da obidjem ovih dana. Potencijalni problem je sto su oba uvezena iz Italije, a cuo sam da tamo bas i ne vode racuna o kolima, a tek kilometrazi..tako da je svaki savet dobrodosao :)  Hvala :)

 

Screenshot_11.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11254012/fiat-bravo-16mjt-dynamic

 

Screenshot_12.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11435690/fiat-bravo-16-m-jet-6-b

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, 1.6 mjtd 120hp,neće ispod 8.6l u gradu, prosek 22km/h. Sve sam proverio, sve u fulu a on jede ovoliko. A nemam tešku nogu. Ja imam baš loše iskustvo, nije normalno da troši oko 9l/100km. A tek prokleti dpf... Da kupujem, jurio bih bez njega. Smrt za grad, smrt! Mislim, dpf
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam za taj od 120hp, vec od 105hp 

Vidim da kod Gorana mogu da se ciste dizne, jos cu imati i popust kao clan, a nije mi daleko Altina. Da li je onda moguce da ovi fabricki podaci ovoliko lazu https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=16760

 

Otvoren sam za predloge, ali mislim da 1.9 od 120hp tek trosi vise..a o benzincu da i ne govorim..

Jel moguce dostici potrosnju od 7 L po gradu ili da zaboravim to na ovom automobilu sa bilo kojim motorom?!

Edited by Milan Milan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo posle 30000km je ovo, ma šta mu radio. Mislim da ga kolje dpf, pokušaj naći bez njega, pročitah negde da postoji. 2l/100km više, 150din cena po litru, 20k km godišnje to ti je 60k dinara!! Samo za gorivo. Ludilo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je moguce to a da je sve ok? Meni stilo 1.9 116ks sada trosi toliko uz 17km/h prosecnu i to 95% hladan motor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uplasili ste me :D

Generalno se uvoze iz Italije, tako da je macka u dzaku vec u startu, to jos da nadjem nesto specijalno bez dpf-a, trenutno mi zvuci kao naucna fantastika, jer sam jedva nasao 1.6 sa ovakvom cenom.. :/

Nije valjda da treba da pocnem da razmisljam o pezou 308 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...