Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Uvek bih pre pogledao taj 3 godina star sa 130k ili koliko vec predjenih km nasuprot nekog npr. 2008. sa "130k".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega da se zahvalim svima na komentarima i pomoći pri odluci da kupim auto ! Elem, auto je proveren u Stojanovu u NS oni su dali pozitivne komentare za auto, odmah mi je zapalo za oko podosta izlizana guma na kvacilu ali u Stojanovu su rekli da je km orginalna, nije lupan, sve štima. Još ne bih pravio komparaciju sa prošlim bravom 2008.. isofix sedišta zaista mnogo bolja, motor jači( 120ks) čak mislim da i manje troši od 105 ks koliko je imao prosli. 6800e 2013god 138000km sve u svemu mislim da sam dobro pazario...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam kolega, sa srecom da ga vozis. Otvori svoju temu i tamo predstavi auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i sa moje strane, puno bezbednih kilometara ti zelim.

Sto se tice predstavljanja vozila, naravno, to je opciono i iskljucivo tvoja dobra volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro će biti i slike i predstaljanje ! Nemam screenshot ali ko gleda da kupuje auto, crveni bravo u delti je apsolutno sumnjiv jer je km vraćena i najvrv lupan, crni bravo 2012 iz sporting kuće u NS takodje vraćen sat i lazirana servisne knjiga...

Edited by Sremac123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da ima potrebe...:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo mi vreme za zamenu automobila, iskrsla mi neka lova pa reših da se ponovim. Interesuje me pored ostalih auta iz klase (Pug 308, megane 3...) i Bravo 1.6 120KS, 2009+ godište,  ali isključivo u emotion opremi (da ima dig. klimu, park. senz, tempomat, ESP, alu felne itd.) s obzirom da Laguna koju trenutno imam ima sve i više od opreme, ali ju je vreme pregazilo po godistu, gledam da novi auto ima makar približno isto to.  Jedini koji sam našao na oglasima a da ispunjava sve (sem jače cene) je ovaj:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7198533/fiat-bravo-16-mjtd 

Duže stoji na oglasu, predpostavljam zbog dosta jače cene, ali ako ima sve što kaže (nove letnje + zimske gume na felnama, servisi..) i ako je originalna km, možda bi mu i ponudio 6500 za njega. Da li je možda neko gledao pomenuti auto i/ili da li ima neka dobra duša :) možda koja je iz Niša a negde u tom kraju da baci pogled na auto, da ne vozim 500+ km u oba pravca iz BG do Niša  ukoliko je za izbegavanje :)

Hvala.

Bravo sklopljen.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj ili je svercovao gorivo ili mu ne rade prskalice kada ima toliko praznih flasa ispod sedista :D

 

Nisam siguran posle koje godine su krenuli da ugradjuju bele migavce u farovima, ali mi se cini da je to od 2009e tako da je moguce da je ovaj stariji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da se neko ko je preprodavac ne bi iscimao da napise ovoliko propratnog teksta o stanju automobila, meni deluje sve kako je napisano...

Kolega forumas @Bucatipo i kolega forumas @majkicbane su iz Nis, probaj da ih kontaktiras...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, shomispc said:

Nisam siguran posle koje godine su krenuli da ugradjuju bele migavce u farovima, ali mi se cini da je to od 2009e tako da je moguce da je ovaj stariji..

Restyle je uradjen 2010 (meni licno mnogo lepsi napred, iako su samo detalji u pitanju).

@NebojsaBg

Posto odavno pratim stanje sa Bravom, za te pare koje planiras se komotno uzima neku godinu mladji restyle Bravo Emotion. Skoro je cak kolega uzeo dobar Bravo, doduse Dynamic, 2013. na oglasu je bio oko 6800-6900 EUR. Samo treba sacekati da iskrsne na oglasima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja bi auto od 2010 pa na ovamo ali Bravo 1.6 sa 120ks u Emotion opremi i to godiste trenutno nema... Ima ali automatik koji me ne interesuje. Za auto ne bi dao preko 6500e, 2010, do 160 000km pravih.

Takodje nema ni megane 3 (1.5 110ks), peugeot 308 (1.6hdi 112ks 6brzina) koji mi isto dolaze u obzir... Tj. peugeot ima jedan na ozloglasenom DM placu Valjevo. Covek ne da broj sasije preko telefona, kupljen na severu italije od peugeotovog servisa 128 000km i navodno originalna servisna 😏😕

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 2008 1.9 150ks da li oni imaju onaj problem sa usisnom granom ? Ako neko moze da napise vise informacija, cena menjaja grane, varenje krilaca, iskustvo sta god.. Ako uopste i imaju taj problem ?! Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno mi je uletelo jedno Bravo 1.6M-Jet 120ks 2014 godiste sa oko 90.000km

 

Mislam da je Dinamyc paket + tempomat, ESP i alu felne, manuelna klima.

 

Trazi oko 8.000 EUR + registracija.

 

Mislite da je relana cena i na sta da obratim paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam oko cene al kad se razmislim...gde ima kola te klase '014god dizel za 8000e? :D

mislim, gle kakve kreature ljudi uzimaju za te pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi moze malo misljenje oko ovog primerka.

Inace pogledao sam ga uzivo zazori napred nazad oko varata ok,farba cinimi se ok,enterijer ok,nije izlizana rucica menjaca kvacilo dobro hvata mekano,menjac uredno radi u leru.

Prednja soferka fiat tempret etiketu nema ,ostali prozori imaju.

 

Sumljivo mi je sto je iscupan originalni radio/cd a postoje ulegnuca na volanu za mesta za daljinsko upravljane audio uredjajem inace volan nije kozni.

Uradjeni su neki servisis na auti pri uvozu ima njihovu servisu knjizicu

uradjeno servis menjaca zamenjeni korpa kvacilo ,uradjen mali servis.

Prodavac portvrdjuje regularnost vozila i moguca je svaka provera u njihovom servisu od strane ljihovog servisera ili mog,takodje je dozvoljena provera sa diagnostikom

 

xx007.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8948460/fiat-bravo-16-mjt

 

Svako misljenje je od koristi hvala

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.9.2016 at 10:57 AM, dekirs said:

Bravo 2008 1.9 150ks da li oni imaju onaj problem sa usisnom granom ? Ako neko moze da napise vise informacija, cena menjaja grane, varenje krilaca, iskustvo sta god.. Ako uopste i imaju taj problem ?! Hvala.

 

Bravo 1.9 150 ps uopste nema krilca u grani .....verovao ili ne,imaju samo los mnogo los menjac m32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim i ja da mi je na stilu bio mnogo da kazem precizniji menjac nekako lakse je ulazio u brzine.. Ovom bas treba dugo vremena da se zagreje ako mogu tako reci pa da krene normalno da upada.. Mada i tad je dosta neprecizan, a ulje je skoro promenjeno.. Znaci ipak je do njega :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/22/2016 at 7:25 PM, zalik said:
 
Bravo 1.9 150 ps uopste nema krilca u grani .....verovao ili ne


Pa imaju u cilindrima posto tamo zavrseSalis se zar ne?
Imas na forumu minimum jednog koji je to osetio po svom dzepu, mozda ih ima i vise ali secam se da je jedan covek vozio u servis Goran da mu srede havariju nastalu od krilca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...