Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Sad ste me bacili u bedak.... :ouch:

Moj pandan Bravu- Focus 1.6tdci se uopste ne cuje, ni 1.6 ni 2.0, a Bravu ipak  dajem prednost sto se tice kvaliteta motora.

 Pitam se Sta je razlog sto ovi izvanredni motori rade kao traktori u odnosu na konkurenciju?

Moram naci neki Bravo 1.6 u NS  makar da ga upalim i cujem kako to zvuci.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo info..koliko bi realno vrijedio novi bravo 2007 1.9jtd multijet 120ks digitalna klima xenoni itd. Nema navigaciju.sad ne znam koji je paket opreme Presao pravih 60 000km?kasko osiguran od prvog vlasnika?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih to platio koliko god traži ako je pravih 60 000 i još ako je čuvan. Takva prilika se ne propušta. A mjt sa 60 održavanih hiljada ima da ti traje dok ga ne prodaš :)

 

Mada verujem da preko nekih 7-8000e niko ne bi ni hteo da pogleda taj auto

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da bi da lite slike na uvid?

Mislis da ne bi mogli da ti pokazu slike nekog drugog auta iste boje i opreme....

 

Kakav je Balkan plac na starom sajmistu, koliko sam shvatio ima neke veze i sa Sapcem?

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Bravo 2009. 120 tjet, uskoro će 50 hiljada km pa mislim da bi trebalo menjati prednje kočione pločice, ima na sebi još fabričke. Zanima me gde vi kupujete rezervne delove u Bg  i kakvog su kvaliteta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hansf

Jedino ako ne lažu za ovo što pišu :D

 

Da su svi automobili uveženi nehavarisani.(Kao dokaz nudimo slike iz inostranstva prilikom kupovine)

Uporedi neke detalje na slikama, sa onim na samim kolima (šara na gumama, neka sitna ogrebotina, nalepnica i sl. ako misliš da će podvaliti neke druge slike. Ako je auto tamo slikan sa tablicama, onda ti je lako - uporediš podatke sa odjave (tablice i br. šasije) sa brojem šasije na samom autu.

 

 

Balkan jeste šabačka firma. Na njihovom placu imaš i njihova vozila, a i vozila onih koji su auto kupili na licitacijama preko njih za dalju prodaju. Bilo kako bilo, i jedni i drugi imaju slike sa tih licitacija, pa ako ti kažu da ih nemaju - nešto su radili na kolima, pa to kriju.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi nešto da naučimo. Još kad se iskvarimo, eto problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma citave 4l na auto putu pri brzini od 120km/h u 6-oj brzini... :smoke:

 

 

 

Ko još vozi 120km/h na autoputu? :) A i nije 4 nego 5 ;) 

 

Mislis da bi da lite slike na uvid?

Mislis da ne bi mogli da ti pokazu slike nekog drugog auta iste boje i opreme....

 

Kakav je Balkan plac na starom sajmistu, koliko sam shvatio ima neke veze i sa Sapcem?

 

Na Balkanu svašta ima. Oni jesu iz Šapca, ali uglavnom sve rade iz BG-a. Kod njih imaš opciju da sa njima sediš i naručuješ auto direktno na aukciji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, pa to izgleda lepo i korektno. Sta ti onda naplate? Samo prevoz i spediciju?

Odnosno koliki je njihov profit na izlicitiranu cenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Balkanu svašta ima. Oni jesu iz Šapca, ali uglavnom sve rade iz BG-a. Kod njih imaš opciju da sa njima sediš i naručuješ auto direktno na aukciji... 

 

A ne, ne ide to tako kod njih :no

Ne moze bilo ko doci i licitirati. Moras da se prvo registrujes kao klijent, da ostavis depozit 1000e i tek onda da ucestvujes u licitacijama.

A desava se i to da prodjes njihovu licitaciju, ali da neka druga inostrana kuca da vecu ponudu ili kupi ceo paket sledeci dan, dva...

 

Uglavnom, nece ti niko reci kolika je njihova provizija na tome, ali tvoja izlicitirana cena podrazumeva kompletnu cenu za ocarinjen auto, sa uracunatim transportom i spedicijom i istovaren na njihov plac. Nikakve dodatne troskove apsolutno nemas.

Sa njima se mozes dogovoriti i da platis da ti oni srede sva eventualna ostecenja na autu koja su vidljiva na slikama.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti iz Balkana baš imaju svašta. Pričaju jednu priču kad znaju čiji si a drugu kad misle da si obična mušterija. Kao i svaki prodavac polovnjaka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je uopsteni  kvalitet ponudjenih vozila u Balkanu u odnosu recimo na Holiday, vidim da nisi bio zadovoljan..... :cry:

I jedni i drugi su doterani na slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O holideju ne bih trošio reči. Marketing vrh, garaža vrh, tri auta, tri kante. U Balkanu sam gledao alfe - tri alfe tri kante, a preskupe. Ne znam. Četvore oči.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, pa to izgleda lepo i korektno. Sta ti onda naplate? Samo prevoz i spediciju?

Odnosno koliki je njihov profit na izlicitiranu cenu?

 

 

 

A ne, ne ide to tako kod njih :no

 

Ne moze bilo ko doci i licitirati. Moras da se prvo registrujes kao klijent, da ostavis depozit 1000e i tek onda da ucestvujes u licitacijama.

A desava se i to da prodjes njihovu licitaciju, ali da neka druga inostrana kuca da vecu ponudu ili kupi ceo paket sledeci dan, dva...

 

Uglavnom, nece ti niko reci kolika je njihova provizija na tome, ali tvoja izlicitirana cena podrazumeva kompletnu cenu za ocarinjen auto, sa uracunatim transportom i spedicijom i istovaren na njihov plac. Nikakve dodatne troskove apsolutno nemas.

Sa njima se mozes dogovoriti i da platis da ti oni srede sva eventualna ostecenja na autu koja su vidljiva na slikama.

 

 

U vreme kada sam ja tražio auto (pre godinu dana) bila je priča da izvadiš 300€ za tu "uslugu" i još koliko hoćeš da daš za auto. I onda licitirate do tog iznosa koji si izvadio. Posle toga, prevoz i špediciju mogu oni da ti urade, a mogu da ti daju i papire pa da se ti mlatiš sa tim. Prevoz zavisi odakle ide ali je cena oko 250€ za vozila iz Italije. 

 

Totti, Znas  li nekog tamo?

 

Dečko od kog sam ja na kraju kupio auto radi u Balkanu kao što totti reče, kao njihov klijent na veliko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas3798874/fiat_bravo_16_mjet_emotion/ kako vam se cini ovaj Bravo, da li neko ima neka iskustva s' ovim placom?

 

image.jpg

ja sam mog uzeo u Holideju i mogu samo da kazem da je auto kad sam ga uzeo bio u fabrickom stanju tj ko da je izasao nov iz Torina.

Holidej je za svaku preporuku. Vlada direktor je mnogo ozbiljan covek a i sef prodaje automobila je visoko profesionalan za svo posao.

Na kraju da kazem da je kilometraza na automobilu kod mene bila podudarna sa carinskom dekleracijom a i proverama koje sam ja obavio. Nisu me slagali!

Jel bucan i jel trese? kolika ti je potrosnja?

ja vozio Stilo 1,9 115 ks a sada Bravo 1,9 120 ks u dinamik opremi( ali ima sve od opreme unutra sem plisanih sedista ko i emotion)

i mogu da kazem da je tisi jedno 5 puta u odnosu na Stila unutra.

Pa ako je verovati potrošnji, ona je na 1.9 ista ili manja u odnostu na 1.6 (sa board compa, nasumično gledao nekoliko komada koje voze različite kolege). Registracija jeste jeftinija, to je tačno, ali ta razlika je mala, barem meni (pošto morao bih da dobar primerak 1.6 platim puno više u startu nego što bih za 3-5 godina uštedeo na registraciji). 

potrosnja je za litar veca nego na Stilu znaci u gradu mi bije 8 litara opusteno (automatska klima non stop upaljena).

Kakav je uopsteni  kvalitet ponudjenih vozila u Balkanu u odnosu recimo na Holiday, vidim da nisi bio zadovoljan..... :cry:

I jedni i drugi su doterani na slikama.

losiji automobili u Balkanu. dosta losiji!

pricam iz mog iskustva kad sam u maju jurio sebi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...