Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Imam ovo u dvoristu, 2010 1.4 tfsi 125ks, imao sam do srede i jedan 2.0 tdi isto a3 koga sam vozio mesec dana jer je imao nase table

 

IMG_20210328_164741.thumb.jpg.3969d25a950b3d6d2d653df64424e068.jpg

 

Znaci uporedo ovo i moj Bravo Sport, osim zvucne izolacije ne vidim vise ni jednu prednost audija, ni jednu

 

p.s. Bravo nije lickan niti bilo sta, samo klasicno pranje, lepa je boja, tamno siva, kad ga budem bacio u prodaju bice usijan kao ovaj audi

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Naravno da ne očekujem udobnost mečke ili citrusa sa hidroaktivnim ogibljenjem, neka bude tu negde kao ovaj pug ili malo tvrđi, i biću zadovoljan. ;)

Performanse mi nisu bitne u smislu da ne osećam potrebu za nekim eksplozivnim ubrzanjima, naletima adrenalina, velikom max brzinom, ali hoću da ima dovoljno snage da ne mora u visoke obrtaje dok krstarim autoputom ~130/140 km/h, da ne vidi uzbrdicu pre mene, da se ne muči kad je pun a uključim klimu dok vozim uzbrdo, i tako to. 

@integralac ako završim sutra prenos punta na novog vlasnika, preksutra bih mogao da navratim na to gratis gledanje. Može lako da se desi da tvoj braviša i ne stigne na oglase, baš kao i moj punto  ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, integralac said:

Znaci uporedo ovo i moj Bravo Sport, osim zvucne izolacije ne vidim vise ni jednu prednost audija,

Bar iz mog iskustva, restyle Bravo je ususkaniji, utegnutiji, bez zvukova u kabini, u odnosu na pocetne verzije modela. Bas korektno. Ispravljene su i sitne estetske stvari, tipa izbledelih otvora ventilacije i znaka na volanu. 

Ono sto je za @Rasta bitnije, od restyle na turbo benzincima izbacuju nesrecni Opelov M32 i ide FPT-ov C635 menjac. Naravno, mladje vozilo znaci i sacuvanije projektore i maglenke, sto zna da im bude boljka. I estetski su mi lepsi sa tamnim farovima i belim migavcima. 

Sto se udobnosti tice, zavisilo je od motorizacije kod Sportova. Ove slabije verzije su umerenije i malo mekanije, sa visim oprugama. A mogu reci da ni sa najnizom verzijom kod mene (tri tackice na oprugama) uopste nije neudobno, doduse sa 225/45/17, a vrlo lepo se vozi. Iznenadio sam se prijatno, jer sam ocekivao karting posle standardnog Stila sa 205/55/16 krofnicama. 

Tvrdji je svakako od 307.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, vagenovac said:

a3 ti je sjajan izbor, za klasu je bolji od bravca koji je takodje dobar auto...

I taj A3 će biti jedno 4-5 godina stariji tokom kojih je morao preći barem 100k kilometara više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da navatam integralca i krećem. Nemam njegov mobilni jbg, poslao sam mu pp, valjda će videti uskoro... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Rasta said:

Nemam njegov mobilni jbg, poslao sam mu pp, valjda će videti uskoro

Ti bre kolega kao da si pao s' duda :P . 

Znas kako mene ne retko cimaju "forumasi", za koje veze nemam ni ko su, niti ih naravno poznajem... Nesto im treba za Stilo/Bravo - lepo ljudi nadju broj na nekom mom bajatom oglasu i zvrcnu me opusteno :lol: . Na poslu, uvece, sta ima veze... "Samo" da pitaju :D :

On 6/8/2020 at 3:23 PM, integralac said:

Kontakt PP ili 064-302-2929

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culi smo se, kad sam rekao uskoro ce biti na prodaju mislio sam uskoro a ne sutra :rofl:

Ajd neko iz BG da mi pogleda jednu deltu ako je dobra dusa, jer problem je ako prodam bravo nemam sta da vozim, Coupe nije zavrsen a bez auta se ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ja da je pogledam 12. ako ti nije kasno :D

idem nekim poslom u bg pa imam par sati lufta... pitao sam ženu i obećala je da će da me pusti samo da ne mora sa mnom :)

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, integralac said:

Culi smo se, kad sam rekao uskoro ce biti na prodaju mislio sam uskoro a ne sutra :rofl:

Ajd neko iz BG da mi pogleda jednu deltu ako je dobra dusa, jer problem je ako prodam bravo nemam sta da vozim, Coupe nije zavrsen a bez auta se ne moze

@integralac Ja mogu da ti uskocim prepodne, ako imas poverenje u moju procenu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, integralac said:

Javljam obojici koji je u pitanju, naravno da verujem, jedan si kupio od mene :D

Zato i pitam! :D 


Sala naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Javljam obojici koji je u pitanju, naravno da verujem, jedan si kupio od mene
To je to

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se to radi, kratko ali je*itacno :D!

Sa srecom, da te lepo sluzi, verujem da ces biti zadovoljan. Jednostavan motor, jeftino odrzavanje (maltene na nivou atmosferca) i registracija, solidne performanse, nema zaje*ancije sa ekologijom, jedino je za moderne standarde trunku veci potrosac. Ali ako nemas mnogo zestokog lokala, neces osetiti. 

Jos jedan kolega sa kosacicom, kuckamo se na Bravo temama ;)

I ovaj model smo rasturili u sitna crevca kao i Stila svojevremeno, tako da nema brige :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari!  :thumbup:

 

@DaleIde lepo. Kad daš gas. :D

 

Nije neudoban i bučan preko neravnina i rupa kao punto, teži je dosta na volanu, malo neravnomerno radi u leru i osećaju se vibracije dok je hladan. Motor ima neki čudan duboki zvuk "BOooo" dok je u niskim obrtajima, koji nestaje kad se zavrti malo.

Za sad preovlađuju pozitivni utisci, videćemo nadalje... 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...