Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

To ja zovem trimovanje motora. Moguce da nekome odgovara ovako ili onako, ja kada budem radio chip upravo bih u tim nizim obrtajima zeleo malo veci -punch-
Posle 1900-2000 on kada dohvati puni kako se i ocekuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti se ugasi 1.9 ili bilo koji iz te generacije kada mogu da krecu bukvalno bez gasa a i da se voze tako jer sami u brzini odrzavaju nekih 1000rpm? A to si u pravu za grad, prva i rikverc su mnogo brze nekako

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće na ravnom bez gasa, to nije problem, ali kada je natovaren + svi putnici + vožnja u nazad na ozbiljnoj uzbrdici + skretanje u levo na kraju uzbrdice i nepregledni izlazak na umereno prometnu ulicu znao je da posustane, da trza i ako ne dodaam gas i malo pritisnem (odvojim) kvačilo, i da se ugasi. Dobro za 5 godina ugasio mi se 4 puta na tom mestu, može da bude i do moje greške ili manjeg gasa, ali ako ga oderem, onda prebrzo izlazim zadnjim krajem na ulicu i rizikujem da me neko vrati nazad.

Ovaj sadašnji ubacim u R polako pustim kvačilo, mali gas i on izlazi ko automatik, polako, ne menja zvuk, nema podrhtavanja, sa istim gasom izlazi do kraja, nema šta da ga korigujem.

 

Nije to neka strašna prednost ali eto primetio sam vrlo brzo.

Na staroj Libri jtd skinuo sam potpuno egr sistem (cevi od turbine preko izmenjivača do klapne usisa - ništa) i to mi je najdraža modifikacija jtd-a jer nema softverskih zezanja a rezultat je odmah vidljiv i  merljiv.

Ovde na 2.0  je malo zakomplikovano, ali samo da se poklopi slobodno vreme i ogreje sunce, odma se bacam na posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, BaneJ said:

Ovde na 2.0  je malo zakomplikovano

@Danilo1 je bese razmisljao o EGR da isti ugasi, sigurno ima vise informacija. Istina, Gulieta je u pitanju ali je motor isti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Milutinac kaze, ako je egr dobro ugasen nema potrebe da se mehanicki zatvara sem ako bas nije u problemu i ne moze sam od sebe da se zatvori do krara (zbog nakupljene garezi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hoću da izbacim iz usisne grane onu cevku koja raspršuje čađ iz EGR-a, mnogo me nervira kako je postavljena i koliko svojim položajem remeti normalan protok vazduha. Posle zatvaram na usisnoj grani i na EGR ventilu.

 

Ok softverski se podrazumeva, samo cilj je da što više suvišnih delova skinem i bacim ispred kontejnera da pokupe mandovi

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram na proleće da abgrejdujem z10, pa gledam u zadnje vreme bravove (mda sklizne oko tako i na neku đulku, jeltu, al' dobro, nećemo ovde o tome:ph34r:) ...

Mora da bidne beo, to je kućni savet izglasao dvotrećinskom većinom ... što se motorizacije tiče, izbor je pao na tb ... od opreme automatsku klimu i podizače na svim vratima, ostalo nebitno ... možda park. senzore ...

Kako vam se čini ovaj ?

brao.thumb.jpg.d550c176eb379444d50ee6c1cd67f3b7.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17439655/fiat-bravo?ref=search-normal&position_ref=3

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako planiras tek na prolece da povecas auto zasto pitas za ovaj? Mislis da ce cekati do proleca? :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da neće Dule, čisto časkamo, zasad ... a za ovaj konkretni primerak pitam jer je otprilike to ono što tražim. Nema mnogo tb na oglasima a da su u belom koloru jbg. Skoknuo bih ja ovog da ga pogledam, a možda i pazarim i pre proleća, al' mi Su nije baš blizu ... :D 

Inače ja sam 'teo da bidne neka bež/pesak/žučkasta varijanta kao što je z10 koju vozim, jer je najzgodnija za neodržavanje, al' kako rekoh, nadglasan sam ... 

 

PremieRacing, kako može (de)beli bravo da bude običan ??? :lol: Zato i rekoh gore da mi sklizne često pogled na đulke i jelte u oglasima ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaži samo da gledaš za drugara, biće dovoljno ... ;)

 

Ne bih ja čekao proleće, nego sam rešio da ne kupujem dok ne udam punta ... koji je viđen poodavno, al' mladoženja neće moći da se ispruži do proleća, a neće na rate kako sam mu predložio ... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2021 at 1:51 PM, horvat said:
Mogu ti ga pogledati, samo da ne moram da kazem prodavcu da gledam za kupovinu na prolece  

Dolazila je meni jedna žena koja će kupovati sledeće godine kad joj se muž vrati iz inostranstva.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ne mora da znači da neće, ljudi su čudo ...

 

Tako su mene jednom terali moji rođaci da idem da gledam fokusa kog su namerili da pazare kad se vrate iz inostranstva, pa kad nisam hteo (jer je to trebalo da se desi tek za pola godine), na kraju pozvali čoveka (iz Australije:D) da rezervišu ... uplašili se da ne ode ahahahah :D

I stvarno su ga pazarili na kraju, sačekao ih fokus 'ladno :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Rasta said:

Planiram na proleće da abgrejdujem z10, pa gledam u zadnje vreme bravove (mda sklizne oko tako i na neku đulku, jeltu, al' dobro, nećemo ovde o tome:ph34r:) ...

Mora da bidne beo, to je kućni savet izglasao dvotrećinskom većinom ... što se motorizacije tiče, izbor je pao na tb ... od opreme automatsku klimu i podizače na svim vratima, ostalo nebitno ... možda park. senzore ...

Kako vam se čini ovaj ?

brao.thumb.jpg.d550c176eb379444d50ee6c1cd67f3b7.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17439655/fiat-bravo?ref=search-normal&position_ref=3

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17517790/fiat-bravo-14-tjet

Šta kažeš za ovo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, ti takav bravo kakav trazis tesko mozesvda nadjes. Ovo ima ludu srecu da ti se poklope sve kockice odmah na prvu :D
Kazem tesko iz razloga sto trazis odredjenu boju i opremu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da proverim prvo o čemu se radi, koji je razlog trpanja @djomla - e :lol:

 

Dakle ne, ne želim ja belu tehniku, nego sam nadglasan glede boje. Ali ako se desi slučajno da ne bude primeraka u toj, da kažem boji, kad dođe vreme za akviziciju, moraću da uzmem neki bež/krem/zlatnjikav primerak, jbg. Šta ću. ;)

 

Ukoliko bude primedbi, predložiću da ga naknadno optočimo belom folijom, ali o trošku ljubiteljki bele boje, znači nikad ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...