Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Još kad je ova kiša jače se čuje, ljudi se okreću na semaforu ka meni kad kočim :D 

Ovo sam našao, zbog toga sam i pitao

 

  • Nanesite mleko za telo, losion ili kremu na poleđinu kočne pločice
  • Šmirglom prebrišite površinu kočne pločice
  • Probajte s nekim drugim proizvođačem kočnih pločica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadje se i po neki Bravac sa ocuvanim maglenkama

3116271918.thumb.jpg.63b07ad33cbdbf454bfd0a08b8acd8dd.jpg3166219846.thumb.jpg.fffbb4bd665cf71983b3ce4192c9cef7.jpg

Dok nije stigao bio je za prodaju a Delta se i dalje trazi ali sad kad je kod mene ne mogu da odolim da ne registrujem, tako da Alfa ode na oglase :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, integralac said:

Nadje se i po neki Bravac sa ocuvanim maglenkama

Dok ne vidim da je iz originala ("Al") i pozadi ugraviran mesec proizvodnje vozila, nista ne priznajem :D .

Sad su i kod mene (kao) nove :) .

Zezam se malo naravno, ali realno su upitnog kvaliteta. Kao i gomila tih "Al", koje su gurali i drugi brendovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pluto said:

Kada kočim kočnice baš jako škripe napred, a menjane su i pločice i diskovi, da li mogu nešto da namažem ili uradim kako bi to nestalo?

Bakarna mast donekle može da pomogne ali verujem da je ipak problem do lošeg materijala u kočionim pločicama koje će morati na zamenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oridjidji maglenke imaju Fiat/Lancia/AR logo ugraviran u spoljnoj strani sociva.

Identicno sra*e ide na Bravo, Deltu, restyle Cromu i Iveco Daily 2012+ .

Ako nekome zatreba za Bravo, kada sam menjao nije me mrzelo da ispucam par fotki i napravim DIY za zamenu/stelovanje maglenke i skidanje branika:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81506-nuova-bravo-zamena-i-stelovanje-prednje-maglenkeskidanje-prednjeg-branika/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pluto said:

Kada kočim kočnice baš jako škripe napred, a menjane su i pločice i diskovi

Da, promeni plocice. ITN koje sam imao kada sam kupio Brava su vise jele diskove nego sto se trosile - losa smesa mesa plocica i skripale su uzas. Galfer HP mi je isto skripao ali zato sto je isao off road kao neki dzip a ne kao normalan auto pa posle puskiranja druga prica. 

 

Realno si bolje (kako ko gleda) sa Bravom.. Ustedeo si love i zbog sredjivanja, delova i kasnijeg odrzavanja. 4 kruga nije bas tako jednostavno odrzavati, svabe su to, al da su quality - jesu. Bravo je kompromis - ulozeno / dobijeno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzimete druge plocice onda gledajte TRW Lucas jer te su meke, ne ostecuju disk, koce odlicno ali i praše jer nemaju metala u sebi koji pravi tu skripu.
Ne verujem da ih ne prave za Bravo.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za TRW. Njih imam sada na A4 i nema ni najmanjeg zvuka.

Na Stila sam stavio Textar i znalo je da skripi kad se blago koci.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delfi plocice na Bravu moje devojke - skipuckale pri blagom kocenju prvih par stotina km, posle prestalo. Stavljene sa novim diskovima pa verovatno dok je naleglo kako treba ili mozda dok su se neki povrsinski zastitni slojevi potrosili (nagadjam, nemam pojma o tematici)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Delphi

Ja ih na oba automobila imam i isto je tako bilo prvih 200 - 300 km škripalo ali čim su nalegle nema nikakvih zvukova. Tihe, troše se fino što i jeste cilj, manje troše disk i praše što reče kolega Dule jer nemaju metala. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 :thumbup: , a po broju na staklu, deluje mi i da jesu oridjidji (u uglu treba da imaju Fiat/Lancia/AR logo, kao i logo proizvodjaca "Al"). Evo sa mog zucka iz fabricke ugradnje, koga vise nisam mogao da gledam :D :

 

310820207333.jpg.e757e4a0ca2c9e9d38d836ee19ac7dbb.thumb.jpg.eb637c122cecb841510bb5ac14771126.jpg 310820207332.jpg.74626106df423f6ec0124fae87b74ddb.thumb.jpg.0ad89a9f794ab710ed80f24a2427d076.jpg

 

I situacija after - zamenski "Depo" neocekivano lepo sece snop i dobro bije kad sam ga ustelovao, vidi se na zadnjoj slici:

 

220820207190.jpg.37e8a928258d63a34b948fddd0025f0c.thumb.jpg.7e9540b547bca15f98d7303ccbe0f8d6.jpg 220820207217.jpg.7446bcac531cc50bb61b98ec23dfa918.thumb.jpg.e3d5e00f17821752cc1426a8e32ccdbd.jpg 220820207224.jpg.26f6c7da0cc4422cf005078ae33ecd75.thumb.jpg.e2d384305d00a6c86ae97125d1a68650.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bismo pre trebali da se divimo kad prodavac ispravno stiklira opremu, nego sto ih kudimo kad omase. Jer je postalo toliko ucestalo, da vec nema smisla ni komentarisati... Nazalost :(  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogima su kola kao dzakovi krompira tako da i ne znaju sta sve ima od opreme jer ih nrzi da pogledaju pa onda zato stikliraju i sta treba i sta ne. 
Treba voleti kola da bi znao sta sve ima kad se neko bavi godinama prodajom kola. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćuti,ja tek danas provalio kako se kači kuka na mom autu, fabrički ugrađena... Westfalia
A nije da nisam trudio....

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

Mislim da bismo pre trebali da se divimo kad prodavac ispravno stiklira opremu, nego sto ih kudimo kad omase.

Niti citam sta pisu, niti slusam sta pricaju uzivo, osim odgovora na pitanja koja im postavim za ono sto me zanima. Samo me dekoncentrisu da ispregledam sve sto treba :D . Cast retkim izuzecima.

Oglas iznad nema ni potrebe komentarisati - u naslovu "Bravo Abarth", na osnovu dve bocne trake i gedora stikera kod trece stopke. Btw, Bravo Abarth nikada nije ni postojao. Za legendarni 1910 ccm blok (za koji i vrapci znaju), stoji da je 1896 ccm, sta onda dalje da razglabamo sta stoji u opisu...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Ivan said:

Bravo Abarth nikada nije ni postojao.

Pa nemoj tako, sad moram da sklanjam neklizajuću abarth podlogu za mobilni...hajaooo živote :D 

 

Šalu na stranu, ubedljivo na oglasima dominira 1,9 blok. 2,0 kada hoću da pogledam - par oglasa i to je to (čisto da me mine želja). Doduše, kada pogledam opremu koja se nudi (ili koja "pakovanja"), skontam da nisam toliko "pretplatio" Bravka-

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, ISV_01 said:

kada pogledam opremu koja se nudi (ili koja "pakovanja"), skontam da nisam toliko "pretplatio" Bravka

ubedljivo na oglasima dominira 1,9 blok

Pa najstariji i najjeftiniji, sta te cudi, to se najvise i trazi... Problem nastaje uopsteno ako trazis mladji Bravo ili neki sa kraja produkcije, da ne pricam nesto specificnije.

Jos sada i mozes da kazes da ih ima, kako je bilo pre 3-4 godine :D . A cisto sumnjam da ce se Bravo ni blizu omasoviti kao prethodnik Stildza.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece skorije sigurno, a posebno ne novije varijante sa 2.0 motorom jer nisu izdrzljivi kao legendarni 1.9 8v.

Plus sto je skuplji za odrzavanje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg

Krenuo sam optimisticno :D , sa idejom da cu 3 srafa maglenke odsrafiti/zasrafiti za pola sata. Ali se ispostavilo (i zbog creva Intercoolera na MultiAir i zbog donjeg unutrasnjeg srafa maglenke) da sam morao da skidam ceo branik. Bar ovako kao entuzijasta, bez kanala - imas sve detaljno ovde ;) , napravio sam DIY:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81506-nuova-bravo-zamena-i-stelovanje-prednje-maglenkeskidanje-prednjeg-branika/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...