Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Nema veze sa bilo kojom od prethodnih prica (a nadam se i da se iz mog pisanja vidi da nisam fanatik ni jednog brenda) - ali posto je tema o Bravu, a pominjete Renola :) ... Imao sam priliku da poprilicno izvozam Megane Mk3 Coupe, tj. direktnog konkurenta u klasi, slicnog godista, kupljenog svojevremeno novog kod nas. Konkretno ovaj je imao par interesantnih dzidza od opreme, ima lepih detalja, solidno sklopljen, ali brate mili ima i zestokih promasaja... Iako Francuz - bar meni problematicna sedista, zvuk spoljnih kvaka i vrata kao prazna limenka, zvakanje rukohvata, klimave komande prozora/retrovizora na vozackim vratima, poprilicno neozbiljni tapaciri na istim, itd... Pri tome je auto bio sa smesnom kilometrazom. Iako sam razmatrao Mk4 za sledeci auto, konkretno Megane Mk3 Coupe vs Bravo Sport - sto se licnog ukusa tice govori avatar :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Djuk85 said:

A mene su i uplašili pošto mi se smeši jedan Renault za sledeći auto :D

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Nije to losa djunta tj svaki je dobar na svoj nacin. 
Fiat je malo podbacio sa modelima i kao polovnjake imacemo iz uvoza prakticno Pande i Fice dok Tipo na zapadu maltene niko ne kupuje. 
I sam sam nedavno doterao jednog Megana 1,5Dci 2007 i odusevio se kako se lepo vozi. Cinjenica da je to auto za bas malo para odusevljava jer se dobija komforan i udoban auto. 
Ono sto je cinjenica je da se sve vise naroda okrece francuzima jer se dobija mladji auto za manje ili slicne pare od konkurencije. A posto vecina vija godiste onda se automatski okrece francuzu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Nema veze sa bilo kojom od prethodnih prica (a nadam se i da se iz mog pisanja vidi da nisam fanatik ni jednog brenda) - ali posto je tema o Bravu, a pominjete Renola :) ... Imao sam priliku da poprilicno izvozam Megane Mk3 Coupe, tj. direktnog konkurenta u klasi, slicnog godista, kupljenog svojevremeno novog kod nas. Konkretno ovaj je imao par interesantnih dzidza od opreme, ima lepih detalja, solidno sklopljen, ali brate mili ima i zestokih promasaja... Iako Francuz - bar meni problematicna sedista, zvuk spoljnih kvaka i vrata kao prazna limenka, zvakanje rukohvata, klimave komande prozora/retrovizora na vozackim vratima, poprilicno neozbiljni tapaciri na istim, itd... Pri tome je auto bio sa smesnom kilometrazom. Iako sam razmatrao Mk4 za sledeci auto, konkretno Megane Mk3 Coupe vs Bravo Sport - sto se licnog ukusa tice govori avatar :) .

mislim da je trojka najgori Megane od svih sto se tice kvaliteta izrade enterijera, a i eksterijera. Mk4 kao da je neki potpuno drugi brend, bar po meni. Mnogo mnogo kvalitetnije sve deluje. Ai Mk2 je svojevremeno bio auto godine ako se dobro secam

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si ;) , popularni "kacket" je bio auto godine 2003. Secam se dobro, posto sam tamo pre skoro 15-ak godina u Compact klasi za sebe krenuo da biram izmedju tri evropska automobila godine. AR 147 (2001.), Pug 307 (2002.) i Megane (2003.) i za dlaku drugog u izboru iste te 2002. (tj. Stildze, koga sam na kraju i kupio i slatko vozio punu deceniju).

Ali ne pricam o njemu, posto i Dule pominje 2007. godiste, nego o Megane Mk3 (koji je u sustini rival Bravu, pojavio se nekih godinu i kusur posle njega). Najvece iznenadjenje su mi bila sedista, koja na oko ne deluju lose. Ali ja sa maltene prosecnih 192 cm i prosecnom gradjom maltene nikako nisam mogao da se namestim u njima. Vozaj sediste napred-nazad, obori, vrati, kombinuj sa volanom, nikako. Jednostavno su mu kadice u naslonu toliko uske, da posle 10-15 minuta pocnu da mi prave nelagodu, sto nisam dozivljavao ni na mnogo losijim automobilima. Pomenuo sam prazan zvuk kvaka i vrata, klimave komande prozora/retrovizora na vratima, tapacire... Opet, ima i lepih detalja, ovaj je bio sa onom gore fiksnom navigacijom pa lepo izgledaju i rade dugmici i dzojstik ispred naslona za ruku, kao na skupljim automobilima iz visih klasa. Komande digitalne klime takodje. Ostatak je solidno sastavljen, nema nesto cvrcaka (mada je taj bio sa bas malom kilometrazom, kupljen ovde), menjac vrlo lepo salta... Iako je Coupe lep estetski pozadi, ipak mi ni ranije nije bio model koji bih pazario za sebe, ukljucujuci i standardni 5v. Hocu da kazem da je ta klasa skup kompromisa, samo sto neki guraju stvari pod tepih, dok mi ovde opusteno pljujemo po FCA grupaciji :D . A napucan Bravac itekako ima argumenata, ako ta dva Compacta stavimo na crtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je Bravo mnogoo lepsi pre svega, kvalitetniji sto sr tice materijala, nema toliko tvrde plastike iznutra kao Megane 3. Jedina prednost Megana meni kao laiku je sto se pravio u 3 varijante (kupe, hatch i karavan, mislim da nema limuzine) a Bravo jadan takakv kakav je, nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta juris (godiste, motorizacija, oprema), do kog okvirno iznosa? Sta si se stis'o sa informacijama :) ?

Uvek ovde postavim kada natrcim na interesantan primerak. Ali moj savet generalno, posto se retko pojavi nesto da valja - ako vec mislis da si nasao tako nesto, ozbiljan si kupac i ne razgledas "turisticki", da ne reklamiras mnogo, sibni kolegama na PM. Uvek imajte u vidu da sve ovo cita visestruko vise neregistrovanih korisnika, u odnosu na nas koji kuckamo ovde ili se i licno znamo. A dobar primerak dobije krila u roku od odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga i nisam okačio, prodao Punta i krenuo u traženje i stvarno su sve kršine ili mi oprema ne odgovara tj. sam izgled celog auta. Našao sam jedan beli u nišu 2012 sa panoramom i za 4h je prodat.

Imam 4000e za auto i ostalo za registraciju i ako bude trebalo nešto da se uradi. Tražim što mlađe, 2010+, naslon, podizači, felne 17 bi bile idealne, navigacija ili panorama je uvek želja, ali nije presudno. Naravno ona miš siva kao kod Milutinca (valjda) ili crna boja. Sada krećem za NS da pogledam jedan koji mi izgleda kao da će danas-sutra da ode, problem mi je majstor koji bi to mogao da pogleda tamo. Poslaću ti na PM link :) 

 

Da dodam, isključivo 1.6 ili MA kao tvoj, ali za to mi treba oko 5000+ što trenutno nemam..

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te razocara taj svrati do mene oa vidi ovaj moj sto cu iskoro okaciti na oglase pa da se ako nista uveris da je sve kako sam rekao. :rolleyes:

Znam da ti prelazi malo budzet ali ovakav ces tesko da nadjes. 
E sad na ovom na stibu vozackih vrata ima oznaka 150 a onda vidim da je nesto u Milanu bilo pa je povodom 150 godina necega izbacen iz fabrike. 
Mozda neko zna sta je to jer ja ne znam. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac

Poslao mi kolega link, dodao sam te sa "Invite" u PM prepisku, pa mozemo da sacnemo svi zajedno. Bar ovako virtuelno, ako iskoci nesto da bode oci.

PS: U komentaru "godiste po AMSS 2011" :) , znaci pravo 2010. Volan i menjac kao da ga je vozio neki roker  :D .

Steta sto nema parking senzore, inace korektna oprema. Od mene imas gratis oblogu oko rucne ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac verovatno bih i stigao da sam znao, gde, sta kako, ali evo sad sam dosao kuci i otvorio pivo, da se malo resetujem, skoro ceo dan po spicama i guzvama, fuj :(  

Popodne treba da stavljam zimulje, necu da docekam guzvu kod vulkanizera, nece im nista biti sve i da bude 30c par dana :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bio covek sa foruma i video moj Bravo i sad eto cekam da se sabere i kupi auto ali i da baci komentar ovde na forumu kakav primerak imam ako ga vec nece uzeti. :animier:
Rekao sam mu da sam mu sad dao zadatak tj da bolje da nije dosao ako nije mislio da ga kupi jer sad bolji tesko da ce naci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste vi sad gledali na TV-u kako su cene preko skocile i za 30%? :whistle:
Eto pluto je video koliko kola imam a nijedan na oglasu zato sto znam da ce cene da odu gore. 
Zato kazem da je cena sasvim na svom mestu jer bi i po starom dobio te pare jer primerak je vanserijski. 
Znam ja da bi ga ti uzeo odmah ali finansijer je malo tezak ali ovakav cete jako tesko naci. 

Razmisljajte jer ima jos zainteresovanih al nemojte posle da zalite. ;)

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pluto je dobio vise slika i mogli smo samo ustanoviti da izgleda bolje uzivo nego na slikama. 
Al veceras su zaista na N1 imali intervju sa nekim likom i pricali o skoku cena preko pa i ovde jer zaista je preko nestasica polovnjaka i ko prodaje digao je cenu. 
Ja sam to vec poceo da osecam po cenama za koje mi se kola nude. 
Cak sam i neka kola kupio iako su mi bila skupa. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...