Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pristojno izgleda za cenu. Ne znam od koje godine su krenuli restyle maske, farovi i sam motor, posto bi ovaj valjda trebao da bude restyle sa motorom..mozda sa pocetka produkcije tih motora pa trpali u pre-restyle karoserije ?

Izgleda da mu je vozacev 'bubreg' sedista uspesno neslikan, ali se na nekoj slici vidi da je malo ulegao.

Ne znam sta bi ocekivao od ulaganja od njega za ovaj novac, posebno sto je oko mozda cak i ispod cenovnog ranga starijih mjet-ova, tj 1.9 bloka.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ISV_01 said:

Ne znam od koje godine su krenuli restyle maske, farovi i sam motor, posto bi ovaj valjda trebao da bude restyle sa motorom..mozda sa pocetka produkcije tih motora pa trpali u pre-restyle karoserije ?

Gresis, ovaj, gresis sinko :D . Novi 1598 i 1956 ccm blokovi krenuli su vec od 2008. Sto u prevodu znaci da su 1.9 motori ugradjivani u model vrlo kratko, na samom pocetku produkcije. Druga je prica sto ih ovde na oglasima ima najvise, 1.9 motor jeste pouzdan, ali ih se preko zbog starosti ratosiljaju i ovde su najjeftiniji u ponudi. Tuga je da u ponudi nema mnogo vise onih sa kraja produkcije, jer bi za malu doplatu dobio 7 godina mladji auto, a jeftin u startu i jeftin za odrzavanje. Problem je sto takav ocuvan auto i preko kosta.

Restyle je krenuo od 2010. i daleko od toga da je u pitanju samo sminka. Posto su dizeli izrotirani ranije, od novina su turbo benzinci. T-Jet 150 (Euro 4) je izbacen zbog prevelike potrosnje i nezadovoljavanja eko-normi, menja ga MultiAir Turbo 140, kao Euro 5 motor. T-Jet 120 je nastavio, ali prilagodjen takodje na Euro 5. Novina je i sto su iz benzinaca brze-bolje izbaceni u praksi losi C544 (Opelovi M32) menjaci i potpuno ih menja FPT-ov C635, dodatno pojacan na deklarisanih 350 Njutna. Sto se tice novih MultiJet II dizelasa, nazalost nisu stigli da budu ugradjivani, ima ih npr. u Alfama kao JTDm-2.

13 hours ago, ISV_01 said:

Pristojno izgleda za cenu.

Izgleda da mu je vozacev 'bubreg' sedista uspesno neslikan, ali se na nekoj slici vidi da je malo ulegao.

Nije malo ulegao, nego je i sediste i naslon bukvalno iscepano, ipak je promaklo na jednoj od slika:

 

Untitled.thumb.png.8c363dae697e0e2a8eee13c60efef142.png

 

Volan, menjac, rucna, papucice takodje ismirglani, sve jasno... Ostecenja na tabli ispred suvozaca i velika ogrebotina sa gornje strane table, ostecen deo tapacira kod vozaca. Napred cudni zazori branika/haube posebno sa desne strane, zamagljena desna maglenka. Pozadi sa leve strane mozda i polomljena plastika branika kod maglenke. Pukla desna stopka koja je samo za zamenu, ostecen branik u tom delu po celoj vertikali (zveknuto u uspravnu prepreku)... Ogrebotine od unosenja necega kod zadnjih, levih vrata. Klot oprema je vec stvar individualne zelje, u to ne ulazim. Nisam hteo ni da komentarisem juce, ali kad ti pomenu da je "pristojan", cisto da coveku dobronamerno skrenem paznju pre pravljenja liste onih koje ce gledati uzivo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise ociju uvek vide bolje ;) . A tek druzenje, zezanje i medjusobna pomoc nemaju cenu.

Bar ja tako gledam, u ovo ludo vreme kada vecinu stvari ljudi gledaju samo kroz interes. A posle ih nigde nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Tt nije ni malo zahvalan za pregled, jos manje preko fona gledati Jasta, vise ociju uvek bolje vidi, za to se slazem.

 

Pa u odnosu na cenovni rang, nisam ni pretpostavio da ce biti u tip top stanju. Ipak modele koje si kacio i ranije sa oko 300-500e razlike u odnosu na ovaj su ipak avion. E sad, to sto mi ne znamo koliko se ko moze i zeli pruziti za kupovinu auta kao i da li ima u vidu pocetni trosak (m+v servis, registracija i slicno) to je druga stvar.

 

Dobro i moja nedoumica za ubacivanje motora u pre-restyle karoserije je otklonjena

 

Sto kazes, cudno je sto mladjih komada nema i sto ih mnogo manje ima sa npr panoramom (cisto dok listam oglase)

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Pa u odnosu na cenovni rang, nisam ni pretpostavio da ce biti u tip top stanju. Ipak modele koje si kacio i ranije sa oko 300-500e razlike u odnosu na ovaj su ipak avion. E sad, to sto mi ne znamo koliko se ko moze i zeli pruziti za kupovinu auta kao i da li ima u vidu pocetni trosak

Ono sto okacim je potpuno druga prica. I iskljucivo dobra namera da zainteresovanim kolegama skrenem paznju na nesto na sta natrcim da deluje da vredi. Tj. "vredi" - da odes i pogledas na osnovu slika, a pitanje je sta ces zateci tamo kada ga probas i prikacis na dijagnostiku. Licno sam pre 2.5-3 godine nasao 3 (i slovima tri) Brava koji su uopste bili vredni gledanja uzivo, od vise pogledanih i par stotina u oglasima. Ali to je opet moje ludilo, nigde nisam zurio i cekao sam lepu Giuliettu/restyle Bravo Sport/restyle Deltu TT.

A za price poput one sa nasivenom navlakom na volanu - pa za 7, 8 godina koliko je auto u SRB (sudeci po tablicama), ti ne mozes ljudski da presvuces volan i menjac za 40 EUR. A daces 10-20% te cifre za navlaku, pa puta nekoliko (ako stvarno to koristis :)). Upozorenje za sijalice izbi oci (a bar se na Bravu menjaju za sekund), gume koje nosi, slikan tek sto je izasao ispod creva za pranje - meni dovoljno govori. Pa kad vidis te sitnice, kako li je tek odrzavan i kako su resavane stvari poput Swirl Flaps na 150, DPF, EGR i ostalo jos skuplje... A bilo koji moderni turbak itekako ume da zvekne po usima ako lose odaberes.

Tu dolazimo do drugog dela tvog posta i onog sto non-stop ponavljam. Pogledajte koliko ovde kosta utegnut Stilo sa kraja produkcije od vlasnika ili solidan Bravo napolju. Samo pokusavam da pomognem sa stanovista nekoga ko je trazio taj auto, vozi ga vec poprilicno, poznaje ljude koji ga voze prilicno i izokola prati ponudu zbog kasnije prodaje. Zao mi je da bilo ko od nas ode da pogleda i naleti eto na iscepana sedista. Uostalom, mozda moje glediste i nije ispravno ;) , slobodno neka ljudi razgledaju i prenesu ostalima stanje po placevima, uvek volim da procitam i tudja iskustva.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično isto razmišljam, međutim ima gi razni. To šta se krije ispod limarije gledajući samo slike, bez gledanja ništa se ne zna i tu se takođe slažemo. Jbg, ko ne plati na mostu, sad će i na ćupriji i na parkingu da plati :D 

 

Nego i dalje žalim za onim skicama pre početka produkcije...eh, da je onakav bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje tacno skice :) ? Ove sto su mi bile avatar:

 

Fiat-Bravo-Design-Sketch-5.thumb.jpg.2615e0206c478c63f1b03e78162d3280.jpg

 

Ili neke od ovih: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37713-fiat-nuova-bravo/&do=findComment&comment=1478618

Meni je najvise nedostajala atraktivnija 3 Porte verzija. Kao sto je npr. kod Astre J bila GTC. Kupio bih ga sigurno jos pre 7-8 godina, posle mog 3v Stildze.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema 3v ni kod mini compacta više...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo je vreme danas, najezda je Crossovera, svi se odricu kupea...

Tada ipak nije bilo tako, 3v verzije su bile i te kako prodavane. Pa i VW (koji je "tatko na mafiju" i od koga svi ostali mogu samo da uce u Compact klasi), je godinu dana kasnije od Brava izbacio Golf VI, koji je postojao i u 3v verziji. Takodje i Golf VII kasnije. Odustali su definitivno od tog koncepta nedavno, mislim da Golf VIII ne ide vise u toj manje prakticnoj (ali daleko lepsoj) verziji.

A Bravu je falila i 3v i karavanska izvedba, uz SEKU koja ga je samo dodatno dotukla tamo 2008.-2009.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je ovo topina od kombinacije. Ne znam čiji je, redovno se menjaju na fejsbuk grupi, al' čini mi se da je po tablama neki Slovenac u pitanju. ZVONI! Ovaj i onaj crni sa kačketićem i pragovima su mi top 2 Brava za sada što sam video. Lep je i onaj iz promo klipova što je Danilo kačio na grupu, al ove dve boje su meni najlepše. A što neko ne uveze iz Brazila ove nove biiip mu miša :D

image.thumb.png.715c6d0016fef7b6ad6f6cddb6503dc5.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno nista specijalno, plus stavio ove ruzne felne.. Al o ukusima se ne raspravlja :)
evo ista boja samo lepse sredjen:
87877891_1125690817764992_59674106045315

 

 

a za crnog, ne znam sto se ljudima svideo onaj, pogotovu sa natpisom SPORT sa Bubanj potoka :lol:
Uporedi samo onog crnog i crnog od koleZe Ivana

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 nista specijalno ovaj plavi, zanimljiva boja i to je to, felne nit smrde nit mirisu, tamne stopke mi ne idu uz hrom detalje, wheelgap otvoren ko zena pred porodjaj :D 

Bolje da je spusten malo kulturno i su zatamnjena stakla, vec bi bilo mnogo bolje, a jos ako bi imao neke lepse felne e onda zvonio po meni :)  

 

p.s. A naravno da se raspravlja o ukusima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ishejtujem i ovog sto je danilo okacio, jer ga je ubacio naknadno u editu :D

 

Ne svidjaju mi se ovi plasticni oluci na prozorima, crna boja felni i ovaj crni spojler na braniku dole, osim toga lep auto.

 

Nekako ne volim sve sto naginje na cuning, vec nesto kao fabricki sportski izgled :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac izgleda nedovoljno poznat :D

6 minutes ago, vagenovac said:

Da ishejtujem i ovog sto je danilo okacio, jer ga je ubacio naknadno u editu :D

 

Ne svidjaju mi se ovi plasticni oluci na prozorima, crna boja felni i ovaj crni spojler na braniku dole, osim toga lep auto.

 

Nekako ne volim sve sto naginje na cuning, vec nesto kao fabricki sportski izgled :D 

prvi mi je pao pod ruku pa sam ga zato okacio, slazem se za ove venecijanere na prozorima i za bocne dodatne pragove ali napred mu stoji ok i fente su tu da istaknu 4-klipna kljesta sa 159 + 330mm disk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj crni sa panoramašiberom i šurikenima ovim dole je biiip. Šta fali onim felnama od Slovenca. Može recimo da skine foliju sa fara i da ofarba klješta u crveno. Plava boja je sama po sebi top. Ne treba ništa ni da ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...