Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Lele, sg će vi izbace iz forum

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da lepo izgleda - da. Al motalice u sport enterijeru su bas bljak.

Ako mislis da bi ti posao radio - idi vidi, probaj, kaci dijagnostiku i ofc kod majstora. 

U protivnom, od dobrih komentara i namera, nema selameta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno nema puno sportova sa ovim "osnovnim" motorom..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stekao sam utisak da je vise ovih bez elektricnih prozora pozadi u Sport opremi, nego sa elektricnim prozorima.

Meni je i dalje najlepsi Bravo onaj crveni od Kuvaljinog drugara Zeljka. :D :D

Dobro mu stoji i ona plava boja, secam se pre 3 godine malo je falilo da uzmem jednog takvog Sporta kada sam jurio Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa nije Fiat kao Vagen pa da ti podvale samo po izgledu
isto je kao na stilu, ringle sve rucno podesavaju a kad kliknes dugme za recirkulaciju ona se preko motorica aktivira
Ej, zato sam i napisao Ako ne gresim :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Danilo1 said:

vidi volan :lol:

To je aliexpress wannabe DIY fail :lol: 

Navlaku skines, presvuces pravom kozom i miran. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da ostane zabelezeno o cemu se prica :) :

 

7e8a805f08c7-1920x1080.thumb.jpg.819d533f8939574b1a10adfb06bb8540.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zlo i naopako kako je 'usio' volan sa aftermarket kozom ili imitacijom.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danilo ne zajebavaj, pocepa se to za 3 sekunde. A čovek možda voli taj materijal, možda ga uzbuđuje. :popo:
Lično meni najbolja stvar koju sam ikada kupio za automobil je ona gumena presvlaka, jesam se okozio dok sam je nabudžio, ali mnoooogo bolji osećaj pod rukama i daje +3 na agiliti kada upravljaš.
To je po meni top stvar, ne moraš da održavaš, lepše i udobnije čak i od kožnog i od perforirano-kožnog volana, kad se sjebe ili baš zaprlja samo baciš i kupiš drugu, verujem da svaka pumpa ima, u najgorem slučaju Bubanj Potok. Mislim da može da se pazari za 400 kinti subotom tamo, ja sam za ovu dao 700 na pumpi, a vidim na netu 1200 LOL.
image.thumb.png.c8e17f378ea6cfd859de6ea8e031e383.png
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15964706/fiat-bravo-16-mjet-120-k-s

Pravi za mene, taman toliko opreme koliko mi treba, samo bih dodao posle tempomat. Sad nije mi jasno što je morao ovoliko da slaže za kilometražu al' ajd', to više nije ni merilo.
Mlad, a da nije baš klotarić. Ja da imam para išao bih sutra da ga pogledam.

Ukratko rešo klima, usb, podizači, hrom kvake, alu felne, navi, naslon, pohabana leva sedišta, malo veći zazor na haubi napred, loše vraćena maska klime, diskove bi verovatno trebalo zameniti skroz. Šta kažete kolege forumaši?
image.thumb.png.522a744d718c40bf2390dcbd460f556a.pngimage.thumb.png.f41d0a42edb53786ae836088aad9db31.pngimage.thumb.png.28f608d6461eeee565a4b59a417c74ad.pngimage.thumb.png.4274e8502087c16da4ae476da089b195.pngimage.thumb.png.eb3297da31de0985100a26c6ae302c21.png


EDIT: ovo je nešto iz drugog oglasa, kaže da je sve top, a što mu ovako viri volan kao da je izbijen airbag?
image.thumb.png.36af04ee0980bbe20a54ccdd4fe0406c.png

Edited by Bugeera
airbag drugi oglas

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bugeera said:

Ukratko rešo klima, usb, podizači, hrom kvake, alu felne, navi, naslon, pohabana leva sedišta, malo veći zazor na haubi napred, loše vraćena maska klime, diskove bi verovatno trebalo zameniti skroz. Šta kažete kolege forumaši?

Ovaj ti je sa kraja produkcije, mozda pravo 2013 (a prva registracija '14.). Oni su krajem 2011. predstavili, a 2012. krenuli sa MyLife paketom (cini mi se da se tako zvao). Lako se prepozna spolja jer ima tamnu masku sa hromiranim okvirom (a restyle ima potpuno svetlu), sjajne delove vrata oko B stuba, hromirane kvake. Ove manje dvobojne 16'' felne, 1.6 120 motorizaciju, neobicnu kombinaciju navigacije i manuelne klime... Gledao sam par ovakvih Bravaca ranije za drugare, bukvalno su svi isti kao jaje jajetu, mozda proveriti i da nisu u pitanju neki flotni.

Zadnji koji sam gledao je tacno pre godinu dana, kada sam vozio naseg drugara @bane1321 , da zajedno pogledamo jedan na skladistu u Dobanovcima. Bukvalno identican kao ovaj, samo crni, takodje 2014. S obzirom da je tek bio istovaren, prasnjav i da je akumulator jedva zavrteo - lepo je upalio, mirno radio kad se zagrejao, mekano kvacilo i menjac, dobar zamajac, probali ga samo napred nazad na placu, bez dimova - moram priznati da je na prvu delovao mehanicki odlicno. Imalo je sitnica na limariji, a jedino sto je bila mana je oglodana suvozacka strana table (pisem sve ovo, zato sto me to uz jos par stvari i navelo da pomislim da je mozda bio flotni). Vlasnik je rekao da ce zameniti tablu, ali dok smo cekali tih par dana, Bandzuli je izleteo trenutni Scenic koji je i pazario. Dodace i on ako ima jos nesto. Tacno pre godinu dana, start je bio na okruglo 6000 EUR, eto koliko im je pala cena do danas. Posto je iz Italije, trazi zabarske tablice, pa proveri sta kaze Ultima Revisone.

Apropo drugog pitanja - maltene normalno na restyle :) . Kod onih starijih do 2010. se gule volani, znakovi na airbagu postanu ljubicasti, komande ventilacije izblede. A kod ovih posle restyle je to sredjeno ali airbag stoji cudno, Zabari :lol:. Taj gornji deo volana iza airbag-a i komandi je kod njih tanji, pa se on malo deformise. Mozes da proveris da li je airbag nekada skidan, po tome da li su probusene rupice sa donje strane/boka volana, kroz koje se provlaci alat za skidanje bag-a.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Idalje me duša boli za tim Bravišom!

Ali nemo' se ljutiš, početna cena je bila 6400.

Koliko je dobar primerak bio, govori činjenica da kad mu je zamenio tablu, oprao i ispolirao, otišao je za par dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj da se ljutim :) . Pa namerno te tagovah da me ispravis i dopunis, sigurno si bolje zapamtio detalje, jer si gledao za sebe. Sto se mene tice, dobro je da se uopste i secam da smo isli zajedno za isti ovakav :lol: .

Zar jeste bio toliko? Meni se onda u glavi  verovatno vrtela cifra od 6k za koju bi ga vlasnik dao. Secam se da smo poredili sa mojim Sportakom, koji sam uzeo godinu pre toga. Dobar je bio taj Bravo, mehanika odlicna, sigurno bi lepo posluzio. Znaci da je isti takav soma i po jeftiniji, posle samo godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam da je onaj imao auromatsku klimu, senzore, tempomat...

Baš mu je roljnula cena za godinu i kusur! 

Dok, recimo moj Rešo se još uvek kreće u granicama cene za koju sam ga pazario!

@Bugeera

Taj razmak airbaga na volanu im je protiv uroka! Tradicione de La familia! Imaju svi primerci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj plac zaobilaziti u sirokom luku.

Ne zna se koji im je veci krs na placu.

Kad smo gledali auto za brata, svaki je bio lupan i to bas fino.

A i od nekih ljudi iz Balkana sam cuo da svasta rade. (Aj u to i da posumnjas, mada imaju onih i mnogo jacih konkurenata)

Cisto da znas gde ides, da se ne smoris kad odes.

Btw, oni prodaju i jednu napucanu Djulijetu sa malom km, pa se vrti bas dugo.

Da je sve kako treba otisla bi za 2 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom molba (a i pravilo je foruma), da se uz link eksternog oglasa dodaje i PrintScreen.

Sadrzaj foruma je nezavistan i pisanje ovde treba da ima smisla i za buduce citanje, kada za neki dan taj link istekne ili bude obrisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...