Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Jos samo umesto postojecih felni koje imaju i veliki offset i uvucene su - OEM Sport 17" ili 18''.

Farovi u tamno (eventualno krov u crnu foliju) - i bombona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda odete na svajcarske oglase i pogledate posto je tamo takav Bravo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Matoriji, ali bar sa slika, po zazorima mi deluje "tacno" :) . Plus prednji & zadnji parking senzori, digitalna klima, Blue&Me, tamna stakla, itd... :

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15927708/fiat-bravo-14-t-jet-ch

 

e87429e96d7a-1920x1080.thumb.jpg.a2ea511d4479b056320bf258717895ee.jpg dd6cc9ab0992-1920x1080.thumb.jpg.98bfd92055af64bbee6540ad5d8bc931.jpg 09b51772bb90-1920x1080.thumb.jpg.1e1a1a01cd3c2fdca1a355affc4b28b3.jpg

 

f06e9d3c4381-1920x1080.thumb.jpg.8203c1795f845a2853272350e346950b.jpg 32551f289a02-1920x1080.thumb.jpg.c646178ccc94cc842c23638c7f7cc472.jpg 0c312f1ac6f7-1920x1080.thumb.jpg.73337cea2c30cae10049d04931ffac2c.jpg

 

Bas lep.

Samo ove felne su mu odvratne, pre bih ga vozio na celicnim nego na ovim. Uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Ivan BG said:

Bas lep.

Samo ove felne su mu odvratne, pre bih ga vozio na celicnim nego na ovim. Uzas.

Paz brale šta si rekao.... ja se nisam dobro proveo :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan BG said:

Ti si se lose proveo zbog onog sedenja, sapunjanja na zadnjoj klupi.

E, hvala ti imenjace, dobro nas podseti. A taman smo zaboravili sad oko praznika :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbo benzinjara...jebemlitisunce :D

Nego kako to da je ovaj 150 konja jeftiniji za registraciju od nekog drugog, ili mi se pričinjelo u ove sitne sate?
Čini mi se da sam video malopre neke dizele sa 140 i 150 konja, piše za registraciju  oko 32k, ovaj 25

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu turbo benzinjara je mozda nijansu jeftinija za registraciju. Mene je izasla ~27 crvenih samo registracija...a sve ukupno oko 33-34 hiljade (bez kaska za stakla). Opet zavisi i od premijskog stepena.

Sta ces, konji moraju da se naplate, a i to jednom godisnje ti dodje kao jedan veliki servis po ceni
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2020 at 1:49 AM, Bugeera said:
Nego kako to da je ovaj 150 konja jeftiniji za registraciju od nekog drugog, ili mi se pričinjelo u ove sitne sate?
Čini mi se da sam video malopre neke dizele sa 140 i 150 konja, piše za registraciju  oko 32k, ovaj 25

Manja zapremina motora. Visinu registracije odredjuju zapremina, snaga i starost vozila.
Takođe utiče i premijski stepen, negde ide popust a negde se i povećava cena.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Bugeera said:

Nego kako to da je ovaj 150 konja jeftiniji za registraciju od nekog drugog, ili mi se pričinjelo u ove sitne sate?
Čini mi se da sam video malopre neke dizele sa 140 i 150 konja, piše za registraciju  oko 32k, ovaj 25

I to ti je jos cena prve registracije :) . Pisah vec u odgovarajucoj temi, za 1.4 140 KS sam prosle godine produzenje platio oko 21.800 din . Najskuplja stavka je bila osiguranje oko 16.000 (1. premijski stepen) i oko 4.000 porez. Naravno, plus tehnicki, kako se snadjes za njega ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, juce sam bio da gledam Fiat Bravo, u pitanju je 2011 godiste, drugi vlasnik, kupljen ovde, 115 000km na satu. Ima servisnu knjizicu koja opravdava to. Auto je u maltene savrsenom stanju spolja, kao da nije vozen po gradu, jedino sto smo tata i ja primetili, da desni prednji deo branika ne leze lepo da krilom, a samim tim i sa haubom, nije to nesto preterano, ali dovoljno da se primeti. Covek nam je rekao da je to malo bilo farbano, jer je bilo izgrebano, meni se cini da je samo taj deo branika malo skidan, radi tog navodnog farbanja, cenim da nije bilo nekog udesa. Nesto se desilo sigurno, jer je vidno, ali sta to nisam siguran. Druga strana branika leze odlicno.

 

Druga stvar koja je bila, enterijer je maltene savrsen, jedine stvari koje smo mi primetili bile su rucica menjaca, gornji deo njen, volan malo pri vrhu nekako otprilike izgreban/ispucao malo, ali to je bas sitno, i poslednja stvar su sedista. Auto ima normalniju opremu, tako da su sedista obicna, ona sa minimalno potpore za sedisni deo i naslon, sedista su ovako u super stanju, jedina stvar je sto je donji levi cosak sedista, odma iza onog podesavanja za visinu, ulegao slicno tako i na suvozacevom sedistu. To nas je malo zabrinulo, ali samo zelim da pita nekog malo iskusnijeg od 18njeg mene, da li je to normalno ds tom autu, jer se meni cini da je to zbog malo losijeg kvaliteta sedista.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj printscreen oglasa i sam oglas pa mozda neko na slikama vidi nesto sto vi niste primetili.

 

Što se tiče samog pitanja, reeeeetko koji Bravo ima upasan branik savršeno napred. Moj nije ležao uopšte ravno i zviždao je na 100+ kmh i onda sam ga upasovao lepo i sada zviždi na 130+ kmh. Takođe je opet malo pao sa jedne strane od upadanja u rupe, težine samog branika, itd. U svakom slučaju, neizbežno je to da je neka od žabica pukla i ne moraš da obraćaš puno pažnju na to (osim ako se ispod haube ne vidi da je krivljena šasija - a onda je najmanji problem to sto ne leži kako treba).

 

Što se tiče enterijera, to su sve znaci habanja od kilometraže. Nšta to ne mora da znači bukvalno, možda je prethodni vlasnik bio aljkav a možda je bio i samo prilično debeo pa je još više razglavio sedišta. Ako je sve mehanički ispravno i tebi se auto sviđa, recimo da za tipa 100e možeš da pretapaciraš i volan i ručicu menjača i vozačevo sedišta i da se sve cakli..

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje nakon spajanja tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno ovo izgleda skroz ok. Vidi se da je branik malo kriv i tu ce ti zvizdati na vecoj brzini ali i za to ima leka (guma ispod haube).

Najbolje je da oterate auto kod majstora obzirom da je pod tablicama i da moze da se vozi :)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovde samo upitna cena. Nesto mi je skuplji za maltene dynamic koji i ja imam. Parrot uredjaj za telefon je lep, kao i felGe, ali opet mislim da je precenjen.
Koliko god da je mozda dobar, opet vredi uzeti u obzir mali i eventualno veliki servis sto ti opet dodje oko +350E + nesto za klimu.

Lepo izgleda spolja i okej je to za 'bubreg' na sedistima sa strane prema izlazu, maltene ces tesko ijedan naci kome nije malo ocesan.

105ks..sta znam, za benz od 95ks kazu da je slab za tu tezinu, ovde je jedino prednost sto je dizel pa sigurno lakse i povlaci ali mislim da je 120ks minimalna prava mera za auto tezak priblizno 1400kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisi su radjeni pre 6 hiljada kilometara, relativno slabo je vozen poslednje vreme, za godinu dana 6000km. Tako da sam miran jedno 4000km. Cena moze malo biti smanjena, tako da jos ne znam sta cemo. Znam da bi 120ks bilo malo bolje za takav auto, ali meni odgovara ova konjaza, jer mi je u ovim godinama bitno da sto manje trosi, i da bude zdrav auto, konjaza vise manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nije losa varijanta, ako je trap dobar i u voznji ne pokazuje nista sumnjivo, odnosno da nema/gotovo nema ulaganja uopste. Svakako dijagnostiku bi preporucio obavezno da nema nesto sumnjivo.

Za vas ne znam kolega, pre godinu dana mali servis ako je radjen, valjalo bi razmotriti bar to da se uradi.

Svakako srecno sa proverom i eventualnom kupovinom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je ovo para, valjalo bi to umanjiti. Kao sto rece kolega bez felni :D, malo je to snage za ovaj auto. I da, mali servis odmah obavezno ako pazaris.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...