Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

A tek Black Motion Brazilac :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Pozdrav svim ljubiteljima Italijanskih zverki. 

Prvo bih da se predstavim jer sam nov na forumu, a od uskoro nadam se i vlasnik jednog Fiatovog auta. Zovem se Miloš i iz Kragujevca sam. Mlad sam, imam 21 godinu, vozim vec dve ipo godine i veliku ljubav gajim prema automobilima. Do sada sam vozao VW ali mi se ukazala šansa da kupim Fiata Bravo 2007. 1.4t jer u sportskoj izbedbi. 

 

Auto je u vlasnistu šefa moje majke i on mi ga nudi za 3500e. Auto je presao 190k, a kod njega 40kkm otvorenog puta relacija lapovo-kragujevac. Imao sam prilike da vozim taj auto 1200km (Kragujevac-Banjaluka i nazad) i utisci su da je izuzetno ostar, udoban i ne bas tako ekonomican. 

 

Auto je u sportskoj izvedbi, crna metalik boja, zatamljena stakla pozadi.. enterijer ima dosta crvenih detalja i presvlaka u manirima karbona, felne cini mi se 18 tice. Jakoo lepo izgleda auto, kako spolja tako i iznutra. 

 

Od meni poznatoh problema ima sledece: 

cd plejer ne radi lepo, prekidaju cd ovi na svakih desetak sekundi. Radio radi odlicno. 

 

Auto ima dve zone za klimatizaciju. Izgleda da je ova leva, vozaceva zona, ostala zaglavljena na nonstop grejanju. Dakle ne bitno kako je podeseno non stop izlazi vreo vazduh iz otvora, dok desna zona ... hladi... greje.  Sve po PSu. 

 

Zanimaju me Vasa misljenja. Da li auto vredi para, sta mislite o ova dva kvara koja sam napisao i koliko je diskutabilna kilometraza od 190k. Inace on je drugi vlasnik, a auto je kupljeno novo u Srbiji. Veliki pozdrav

 

906D0173-048C-4264-B616-66029486B7B5.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilosV7

 

Dobrodošao na Forum :welcome: 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Imaš tu dosta stvari da pročitaš o tome kakav je Nuova Bravo. :thumbup: 

 

Ako te više zanima samo o motoru, klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/71116-14-16v-tjet-motor-održavanje-iskustva/

 

Ako te sve živo zanima o motoru i tehničkim specifikacijama auta, klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

O problemu sa klimom, klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/75061-fiat-nuova-bravo-jedna-strana-toplo-druga-hladno-duva/

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, MilosV7 said:

Od meni poznatoh problema ima sledece: 

cd plejer ne radi lepo, prekidaju cd ovi na svakih desetak sekundi. Radio radi odlicno. 

 

Auto ima dve zone za klimatizaciju. Izgleda da je ova leva, vozaceva zona, ostala zaglavljena na nonstop grejanju. Dakle ne bitno kako je podeseno non stop izlazi vreo vazduh iz otvora, dok desna zona ... hladi... greje.  Sve po PSu. 

 

 

 

 

Lako resivi problemi. I problemi koji nisu problemi zbog kojih ne bih uzeo neki auto, ako je sve ostalo kako treba. Vise bih paznju obratio na neke druge mnogo bitnije i skuplje stvari.
Ovaj motor ima i plivajuci zamajac, najveci neprijatelj naseg naroda. On kad uzme 200-300evra iz dzepa bolje ruka ili noga da je otkazala nego menjac da se skida...

Ps - iako ovde mnogo redje strada taj famozni zamajac nego na dizel automobilima.

Turbina. Vesanje. Letva. Itd itd itd, svasta tu ima da se proveri...svakako, kao i na svakom drugom automobilu.

 

Prvi problem, ako nemas dobrog majstora koji bi otvorio player i video sta ne valja, sredio i ocistio, uzmes od @Danilo1, mislim da ima 2 ispravna cd playera. Cena je smesna

 

Drugi problem oko klimatizacije resavaju ljudi koji se bave time. Goran sa Altine (Servis Goran), ili kazu ima neki Sale iz BG koji dobro radi. Menjaju se motorici klapne, menjaju/popravljaju sta li...i to sve kosta toliko da nije da ne uzmes kola ako je sve drugo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 Za batinanje, pretpostavljam


Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilosV7

Dobrodosao na FLCS forum. Daj slike, pa da ga malo kupusamo u sitna crevca :D (ili ostavi link oglasa). Ako vec pitas za misljenje o ceni.

Verzija 120 ili 150? Obrati paznju na menjac, u njemu je Opelov M32 (C544).

Obicno su vozila kupljena u Srbiji tanka sa opremom. Za ostalo se slazem sa kolegama, to sto pominjes su maltene nebitne sitnice koje se resavaju za par desetina EUR, koje ces samo dodati u argumente za spustanje cene (na CD mi samo deluje da treba ocistiti laser i podmazati mehanizam, sto mozes i sam). Naravno, sve ovo vazi ako je auto dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Zdravo, hvala. Dao sam malo pogrešnih informacija juče koje ću sada ispraviti. Nemam link oglasa, da bih vam poslao, te moram ovako. Auto kupujem od dugogodisnjeg prijatelja porodice. Covek ima 60 godina i malo je star za ovakvu masinu, a i potrosnja mu je diskutabilna pa zeli da ga proda. Kaze zeli da koristi šinobus umesto auta. Ps. Covek ima para kao blata.. 

 

Dakle slagao sam da je kupljen u Srbiji. Trebalo bi da je kupljen u Švajcarskoj i da je tamo vožen 140k. Kako on kaže auto je tamo mažen i pažen ;)  Verzija je od 150konja, nosi sufiks SPORT. Probao sam ga i ide kao nevreme. Kao što rekoh trenutno ima na satu 190k, odradjen mu je veliki servis pre dva meseca i majstor koji ga je radio se “odusevio” autom. Ceni ga 3500eura. Evo jos koja slika, inace stanje je 99.99% fabricko. Primetih da su diskovi dosta istroseni doduse. 

 

DF8F2340-6573-4EBF-B170-840529AA0C59.jpeg D4C32865-CC42-4EE1-88F0-691221FB4036.jpeg 0A14FAAB-6245-4723-A766-DFCEE9058BAD.jpeg

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto se ne gleda mokar ;) , a i slike su po mracnom i tmurnom vremenu, pa tesko moze nesto detaljnije da se zakljuci. Ne deluje da je ubiVen :) , na ovo malo uzorka. Istroseni diskovi takodje nisu nesto sto teba da te odbije. To je potrosna roba, ali opet summa summarum ako toga ima ceo spisak :) pokazuje kako se vlasnik odnosio prema autu... Gledaj u kakvom su stanju skuplje stvari - sam motor, zamajac, kako radi taj (potencijalno problematicni) menjac u visim brzinama u kojima znaju da odu lezajevi. Turbo je kod benzinaca takodje prilicno na udaru, pogotovo izduvni deo, obrati paznju i na to. Proveri radi li klapna recirkulacije (generalno uvek smanji brzinu ventilatora pri menjanju polozaja klapni), to je najzaje*aniji kvar oko digitalne klime jer mora cela tabla dole, ostali motorici se lakse menjaju.

Okaci i neku sliku enterijera ako imas, da vidimo sta ima od opreme i to znaci za krajnju cenu... Ili unesi VIN auta u ePer i dobijes kompletan spisak. Pisali smo ovde sta je sve neka standardna oprema u Sport varijanti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako, gleda se i kad je auto mokar. mislim zbog skupljanja po sirini i duzini (2%), iz C segmenta gravitira ka B+ segmentu, eno slucaja gde Dekijeva Djulka sve manja i manja posle sapunanja i ribanja...poslednji put na zadnjem sedistu sam sastavio kolena do rucne

Salu na stranu, mehanika je, sto kaze i Ivan i Danilo, na prvom mestu kod ovog auta. Posebno delovi koji se odnose na menjac, usisnu granu (swirl flaps aka klapne u usisu), turbo, vesanje i najposle stanje komponenti i njihova ispravnost. Ono sto si naveo kao 'problemi' nisu skupi koliko navedeni kod Ivana i Danila.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda posledice od ovoga :lol: :

6 minutes ago, ISV_01 said:

eno slucaja gde Dekijeva Djulka sve manja i manja posle sapunanja i ribanja...poslednji put na zadnjem sedistu sam sastavio kolena do rucne emoji29.png

Sta vi momci radite na zadnjem sedistu, sapunjanje, savijanje, sastavljanje, rastavljanje... Citaju li vam ovo devojke/supruge ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Militinac Je, fala na ispravci MA je malko drugaciji

 

Ne znam ja, na proslom skupu sve manje mesta na parkingu zauzima, mislim da Alfa sa novim modelima ima skupljanje karoserije od preveliko pranje

 

 

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, djomla said:

Koji ste vi perverznjaci jbt, crni Deki, sta ti se desilo emoji15.png

Da jbt, i ja se pitam, delovali su mi obojica straight :D .

Kako ce sad ovo da operu, evo zivo me zanima...

 

giphy.thumb.gif.3fab5f0e5b67898bc22f91ad36d4a058.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dzaba skretanje Djomla, gotovo. Sad ce potonem ka Titanik. Na skupu ima da parkiraju 4-5 parking mesta dalje i da me ne poznaju uz izgovor da Dynamic oprema ne predje na druge...a bejahu tako dobri drugari, ja im verova od srca

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, ISV_01 said:

Sad ce potonem ka Titanik.

Cemu ovo "ce potonem" ?

Vec slobodno mozes da biras sta cemo da ti dodamo u avatar :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prisetih se sad akcije s pocetka Januara.. Ovo je auto sminka ja da vam kazem, za slikanje, eventualno da se krivine seku :D

U Stilu bilo prostora ko u stanu od 50kv :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...