Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 1/18/2020 at 5:29 PM, damjanovski said:

Cao svima. 

Vlasnik sam Fiat Bravo 2007 godiste, 1.9, 8v. Molim za savet: na visim brzinama nad 120 km/h cuje se neki piskavi zvuk ali ne od motora nego kao da je neko struenje vazduha. Sumnjam da je u pitanje neka cirkulacija vazduha iz ventilacije ali nisam siguran. 

Neko da je imao slican problem?

Hvala unapred.

 

 

 

Ti si jedan od koliko znam...jedno 15 ljudi koji imaju taj problem. Zalepi neku traku na zazor izmedju haube i branika i pistanje ce nestati :) mislim kazem za probu...

 

fiat-bravo-1-6-multijet-5425635098400-71789180445.thumb.jpg.96e0ca044d52465cc78ad653ee2ed4ac.jpg

 

 

Meni se javi povremeno i to obicno kada je hladnije vreme, i bukvalno se cuje samo na 120, vec na 130 ga ne cujem, ili na 110 nebitno. Razmisljam da stavim na unutrasnji deo haube neki mali dihtung, ovako nesto...

 

rBVaVl3KNKGAQILhAAFDI94EYno102.thumb.jpg.bc40c0ff67019c398eff4cd2d9727abe.jpg

Ps - i za ovo otkrice je zasluzan hakler @Danilo1  :D  ja sam mislio da je nesto oko retrovizora, a znam neke koji su skidali i brisace pa probali bez, ali nije prestalo...

 

Ovog sa skidanjem brisaca znas i ti @Ivan :lol: nas drug sa Skodilakom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugeera

@Branko

Matoriji je, losije su i slike (pogotovo enterijera), ali interesantno deluje.

2008, 1.9 150, Sport, digitalna klima, tempomat, aftermarket navigacija, Blue&Me, podizaci pozadi, fabricka tamna stakla, 18"+16" komplet tockova...:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15667048/fiat-bravo-19-mjet-sport

 

1.thumb.png.287e4f19552130d2be4c06057c36d5a0.png c66879b4f4da-1920x1080.thumb.jpg.62decfd98623d4fda4a83ac3463b3118.jpg 8f6129a57395-1920x1080.thumb.jpg.c2a7dbc23e7e00c5ccd4580ba9e47ac8.jpg

 

8f77d6c24259-1920x1080.thumb.jpg.e4bece63fe5032b6c7eaac6a6abe5398.jpg bdb2bb3fc48d-1920x1080.thumb.jpg.f4c7dec4ebe87b0a34ddfc96cef6634b.jpg 2671f4b1427a-1920x1080.thumb.jpg.3333171405ef7fe56bd3e3242c49233e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Ijaoo, zaljubio sam se u auto...sad bi prezalio i crnu boju....

 

Bas izgleda top..

 

I onda lepo kod Danila da mu otkljuca sport mod xD

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, ISV_01 said:

Bas izgleda top..

Mozda zato sto ima alu felne :D ?

Ako se ne varam, bio je ovaj davno na oglasima, dok sam jos trazio Bravo. Secam se da mi je jos tada zapao za oko, covek i u oglasu kaze da je 2 godine kod njega.

16 minutes ago, Milutinac said:
19 minutes ago, Ivan said:

c66879b4f4da-1920x1080.thumb.jpg.62decfd98623d4fda4a83ac3463b3118.jpg

Кako lepo ovde deluju crne kvake a hrom lajsne oko prozora...

Nasao si koga da citiras :P .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, benzinac je :D. A tu kombinaciju gledam svaki dan, zato se i zezam...

Znam da kolega trazi, a i nas drugar Brancula me skoro pitao, juri nesto slicno za ortaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglasava se vec duze vreme i na PA i kod nas na grupi na fejsu, e sad da li ima neku falinku ili ne - ne znam.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relativno mladji, neobicne kombinacije u eksterijeru, lepe i retke 17'' felnice, lepa boja... Voleo bih da ga pretresem u VIN za tacnu opremu, posto ne deluje ni da je Sport ni Emotion kao sto pise u naslovu. Na Sportu idu kvake u boji, spusten je, unutra Sport sedista, alu pedale, restyle obicno idu sa tamnim staklima, Emotion takodje ima bogatiju opremu...

Prilican minus je vrlo tanka oprema (sem Blue&Me i tempomata), pa ako nekome to ne pravi problem, deluje prilicno sacuvano, bar sa slika:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15844921/fiat-bravo-16-emotion-sport

 

Untitled.thumb.png.710f827018e2b32ee4ce0dad6cb5c9ec.png

 

Najvise mi deluje kao da je na neki obican 1.6 MultiJet dodat tempomat, a spolja Sport pragovi/kacket, hrom detalji i ove retke 17'' felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.5feeed8d7ffd78fade9b07ac4969b3cc.png

 

Nema automatsku klimu, ali ostalo jes, bez naslona a tempomat... spolja kombinacija hroma i sporta, a bez sport auspuha (meni mozda glavno) :D 

 

Poznavajuci zabare, nije nista cudno, sto kaze Ivan, bilo bi super dobiti VIN da proverimo 'od cega je satkan' :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, horvat said:

a bez sport auspuha

Ni svaki Sport ne ide sa tim, samo najjace motorizacije i kod dizela i kod benzinaca. Kod nas najcesci a slabiji 1.9 120 i 1.6 Sport su sa obicnim branikom i auspuhom, na primer. U Emotion su isla plisana sedista, automatska klima, parking senzori, a to ovaj nema. Dosta toga je i menjano sa novim paketima kasnije...

U stvari kada bolje razmislim, najvise mi deluje kao noviji Dynamic paket, uz dodate tempomat i pomenute detalje spolja (Sport pragove/kacket i ove felne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reso klima ka moja, a ovaj 'sport' paket je nadasve sumnjiv. Pragove i 'suknjicu' sto je uspeo da nabaci je lepo (premda sumnjam da je original, vec odlican plexi ili skinut originalan pa uklopljen sa autom) jer bitno nije menjao a to je zadnji branik (drugaviji je kod sporta i obicnog brava, konkretno zadnja plastika dole) koji je predvidjen za dupli izduv i malo drugaciji raspored maglenke i rikverc svetla.

Drugo...ova tabla...u ovoj boji...zar ne bi trebala biti kao karbon print a ne ovo... Jos nesto, konkretno oko tempomata, moze li neko da uporedi sa tempomatom od stila ? Sa AR 147 nije definitivno.

I hrom paket..on je mozda i verovatan. Istina, rucice za vrata se mogu naci i hromirane ali mislim da se ne bi neko bas toliko mucio da ih montira.

Meni je ovo sklepano...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, ISV_01 said:

 (drugaviji je kod sporta i obicnog brava, konkretno zadnja plastika dole) koji je predvidjen za dupli izduv i malo drugaciji raspored maglenke i rikverc svetla.

 

 

 

Nema svaki sport takav spojler zadnjeg branika i dupli izduv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh tvoj post iznad pa reko da ne citiram. Svakako, VIN ce da otkrije dosta vise.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, ISV_01 said:

Jos nesto, konkretno oko tempomata, moze li neko da uporedi sa tempomatom od stila ?

Isti :) .

Apropo izduva, rekoh vec iznad da duple hromirane cevke izduva ne idu na slabije motorizacije Sporta (generalno, a ovaj to svakako i nije).

42 minutes ago, ISV_01 said:

Pragove i 'suknjicu' sto je uspeo da nabaci je lepo (premda sumnjam da je original, vec odlican plexi ili skinut originalan pa uklopljen sa autom) jer bitno nije menjao a to je zadnji branik (drugaviji je kod sporta i obicnog brava, konkretno zadnja plastika dole) koji je predvidjen za dupli izduv
I hrom paket..on je mozda i verovatan. Istina, rucice za vrata se mogu naci i hromirane ali mislim da se ne bi neko bas toliko mucio da ih montira.
Meni je ovo sklepano...

Verujem da nista nije "sklepano", jer sam i ranije vidjao par maltene istih. Samo na standardni paket dodato par detalja u eksterijeru. Cak sam bio zainteresovan za jedan slican, doduse sa malo boljom opremom tamo negde 2017., pa su u mi kolege pogledali posto sam u to vreme bio na moru. Secam se odlicno, a cak je i na forumu bio predstavljen jedan nalik ovome iznad ;) :

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah ti zabari...kako gde, kako koja akcija, ni glavu ni rep da uhvatis. Srecom za ePer.

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednje sam rekao vec u drugoj recenici :) (a tipujem na Dynamic, sa custom dodacima). Mozda nekome ko ne pati za opremom bude interesantan jer vizuelno deluje korektno.

A sampioni sa raznolikom opremom i fabrickim pripremama su ipak bili sa Stilom. Tu su presli igricu, posle njega mi je sve maciji kasalj :D.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos rezervni tocak na krov kao kod MiniCooper-a :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako se malo bolje pogleda, Bravo Street sa kraja proizvodnje uopste nije los niti je osakacen :D

 

cim vidis da nema cevke na zadnjem braniku onda nema ni Sport tablu :)
 

po VIN-u bi se najbolje videlo da li je fabricka doplata ili je neko posle ubacivao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...