Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

11 hours ago, Bugeera said:

 

 

Pa ne deluje nikako, deluje tuzno sa tim ozduvom, tom multimedijom, volan je los, sav je nekako...nikakav. Da gledam brava - ovaj mi sigurno ne bi bio u bookmarku, vise bih ga zaobilazio u sirokom krugu.
A ti neki ricer boys-i su jos uvek na stilu. Verujem da onaj kome se svidja takav neki ricer style - ni ne ulazi da gleda oglase brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugeera

Ima evidentnih stvarcica za sredjivanje + tanusniji motor (mada cini mi se da si negde rekao da juris bas 1.6). Ali deluje kao korektna osnova, da mu nije izvadjena dusa i da vredi pogledati. Restyle varijanta, sa Sport optikom, sa nekom standardnom opremom u toj izvedbi, bez tempomata i duplog izduva ali sa panoramom. Pa ako volis belkane, sacni dok je jos svez na oglasima:

 

b52415b355ea-1920x1080.thumb.jpg.37686b9cf6fa875801ffbbcc21dc3d5a.jpg d27c401e1157-1920x1080.thumb.jpg.727838086318576ff676605561f4b027.jpg 43df3c3e4b49-1920x1080.thumb.jpg.ea146471a74c4a93f592e4e4fbf5dd76.jpg 1c165055a986-1920x1080.thumb.jpg.932c874ea2b14fdd1b42f53d023c6642.jpg

 

84f495991891-1920x1080.thumb.jpg.aa464bd3b90324e0a7353153e5b2c0af.jpg c37ba17900c6-1920x1080.thumb.jpg.f721673e77195573700121fb847caba1.jpg 0140fab4fa7d-1920x1080.thumb.jpg.f3d6b7bb98c8c4950556f52543fc5168.jpg 3b014877b9d9-1920x1080.thumb.jpg.b60a01b3178d6f74b8170f4ab93b6544.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15728504/fiat-bravo-16-mjt-active

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bih ja uzimao ništa nalik onom, samo me malo cena začudila.

A što se tiče mog izbora, uzeo bih ja i 1.9 120ks, možda je čak i bolja opcija, koliko vidim po komentarima na netu 1.9 mu dodje kao najbolji motor iz game.
Uh ovaj da ima tempomat bio bi ludnica. A što se tiče belkana jbg oni me odbijaju, mada iskreno na ovom ne stoji loše, uz ove felne i ovakva stakla, a prva slika kao i farove unutra da je farbao, možda mi se čini.
Nije ovaj loš generalno, ima te guljotine na branicima, gore panorama nešto izguljena, menjač gore malo pohaban, platno na vratima potamnelo, al sve u svemu dobar je ovaj autić. Godište cena, sve onako kad se sabere definitivno za pogledati. Ali ova piano klima, to mi je top na Bravu...ko je to implementirao svaka mu dala :D

Inače jedno glupo pitanje, postoji li neki sajt gde možete da otvorite model i da ima spisak opreme. Tipa za Brava: Sport Dynamic Active i sl... Ili Audi A4 3x S Line...kako to prepoznati na autu, ne učite valjda napamet svake pakete opreme. Mislim, nije toliko ni bitno nego gledam evo i nove automobile kad poručujete i imate one PDF fajlove sa opremom, nigde ne piše kako se zove paket, samo lista dodatne opreme pa svako bira kome šta treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa italijani su poznati po "custom" opremi, tako da nikada nisi siguran zapravo :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugeera

Ofc da ima. EPer, samo ti treba VIN od auta (vehicle indetification number) i izlista ti svu opremu kako je izasao iz fabrike. Ali ovako uopsteno-nema sheme. Toliko je sarena oprema na Fiatima i za trzista i za specijalne akcije i posebne doplate sa je ovo sa VIN om najbolje resenje. 

 

Tempomat u ovaj uguras za 20E rucicom od 147/Stilo/Original Bravo i lezi 1:1. 

Ovo je lep primerak bas. 

Za 1.9 da je raga, jeste. Pravi traktor, nema sta :D

 

Active ima crne rucke od vrata, Dynamic u boji auta, Emotion hrom kvake i hrom delove oko prozora. Sport je u kombinaciji i sa Dynamic i Emotion opremom + svoji neki dodaci. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sport je prica za sebe, pisali smo X puta, najbitnije vozacki: uglavnom najjaci motori u ponudi, nize i tvrdje (ne i neudobno) vesanje, pojedine verzije imaju Sport mode sa +20 Njutna obrtnog, boljim odzivom na gas, tvrdjim volanom u tom rezimu. Uz 17'' ili 18'' felne i izbacenijim tockovima (manjim ET), profilisana sedista - totalno drugacija prica na putu i neuporedivo bolji dozivljaj istog modela. Pricam iz svog iskustva, ko voli iole dinamicniju voznju i uzivanje, nema potrebe ni da gleda ove standardne. Pri tome se i ne dobacujem do sminke (pragovi, kacket, dupli izduvi, tamna stakla, felnice itd.) - prilicna je razlika, a sve diskretno upakovano. Ono kad vidis auto, primetis da odskace od ostatka istog modela na ulici, a ne mozes bas na prvu da kazes sta sve tacno, tj. nista nije "vristece" :). Kao onaj prethodni, koji i ne zasluzuje neki ozbiljan komentar.

5 hours ago, Bugeera said:

A što se tiče mog izbora, uzeo bih ja i 1.9 120ks, možda je čak i bolja opcija

Ako je sacuvan, sa 1.9 motorom nema greske (8v peri-deri masina, 16v uz sitne bubice koje se resavaju takodje). Mana im je sto se sa njima ogranicavas iskljucivo na najstarije po oglasima, tj. pocetak produkcije, uglavnom '07 i '08. A to su vec automobili koji ce uci u 13.-14. godinu.

5 hours ago, Bugeera said:

Uh ovaj da ima tempomat bio bi ludnica.

Rece ti vec kolega - lako i jeftino se ugradjuje. S tim sto bih dodao da su rucice od Stila i Brava iste, a ona od 147 radi, ali stoji kao piletu sise :) , tj. vidno odudara dizajnom jer je vidis cim otvoris vrata. Ako nadjes nesto nasvirano a bez tempomata, naravno najmanji razlog da o bilo cemu mozgas...

5 hours ago, Bugeera said:

A što se tiče belkana jbg oni me odbijaju, mada iskreno na ovom ne stoji loše, uz ove felne i ovakva stakla, a prva slika kao i farove unutra da je farbao, možda mi se čini.

Farovi nisu farbani, vec su na restyle uvek sa tamnim rozetnama, po tome i belim migavcima ces uvek lako prepoznati mladji/restyle Bravo. Standardni beli Bravo i beli Bravo Sport (pogotovo u kombinaciji sa panoramom, ovakvim farovima i felnicama) se nisu sreli, veruj mi. Moj savet ti je da pogledas uzivo i 90% sam siguran da ces rapidno promeniti misljenje ;) .

5 hours ago, Bugeera said:

Nije ovaj loš generalno, ima te guljotine na branicima, gore panorama nešto izguljena, menjač gore malo pohaban, platno na vratima potamnelo, al sve u svemu dobar je ovaj autić. Godište cena, sve onako kad se sabere definitivno za pogledati.

Platno na vratima nije potamnelo, nego je to kombinacija crveno-crne rebraste tkanine, koja pod nekim uglom deluje tamno. Cak bih rekao da su tapaciri odlicni. Menjac jeste malo izguljen (sto me cudi za restyle), ali je volan odlican, pogledaj recimo alu papucice - jos se lepo vidi Fiat logo na njima. Sve to moze i da se menja, ali nekako na gomili mi deluje da autu nije uzeta dusa, kakvi su cesto po oglasima. Posto prodavac prica o kilometrazi pri zadnjoj registraciji koja je proverljiva, pretpostavljam da je uvoz iz Italije i da se moze proveriti preko bivsih zabarskih tablica u njihovom Ultima Revisione. Dok za opremu i datum proizvodnje - sve detaljno mozes da dobijes preko VIN u ePer.

Ja upravo i rekoh da autic ima evidentnih stvarcica za ulaganje (sto je i normalno za auto star 9 godina). Par peckica, kugla menjaca se presvlaci za 10 EUR, fali antena (500 kinti od Stila), presvlacenje tapacira panorame... Ako je najbitnije, motor/mehanika OK, ovo je sve jeftino resivo i (bar na slikama i na neki moj skromni instinkt) deluje kao korektna osnova. Za razliku od dobrog dela gomile uvezenih jeftinijih leseva pocetnih godista, koja duze vreme visi po oglasima. Zato sam ti i linkovao, jer znam da trazis 1.6 i upravo ovo sto si i sam rekao, ulozeno-dobijeno, a moze sigurno da se ubije jos par stotki.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela boja lose stoji tom modelu tj nije bas najsrecnija. Naravno to je individualna stvar i radi se o mom pogledu pa mi se ni obicna crvena ne svidja kako mu stoji. 
Crni i bordo su mi najlepsi ali opet kazem to je do mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Boris90 said:

Drugar uzeo pre desetak dana ovakvog sporta samo 2.0 multijet. Stoji mu bela vrhunski, a i sam auto me je iznenadio bas. 

Beli sport iz Zemuna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

Bela boja lose stoji tom modelu tj nije bas najsrecnija.

Slazem se apsolutno sa tobom, ali za neki obican - apsolutno je neupadljiv. Dok je beli Sportak, nasminkan sa lepim felnicama, OEM spojlerima, tamnim staklima, tamnim farovima i tamnim krovom/panoramom kao kontrastima totalno druga prica. Kao da te dve izvedbe nisu prosle jedna pored druge. Pri tome uopste ne vozim beli (da neko ne pomisli drugacije :)), ali gledao sam vise komada uzivo i stvarno mu lepo cuci kombinacija iznad, deluje masivno i redak je na ulici.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Boris90 said:

Jeste taj. Znas nesto o autu? 

uh gde bas njega da uzme, bio prevrtan 3 puta :(

Salim se, video sam ga na oglasima i hteo sam da ga pogledam ali je jako brzo prodat pa pretpostavljam da je u dobrom stanju :)
 

@MS PK a sto se koji je bolji, evo mi je konkurencija iz regiona :D

34370744_1011143445703442_67857025828126720_o.jpg

46406271_1141044069380045_7603362170109165568_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je dosta dobro odrzavan koliko sam video iz dokumentacije koja ide uz njega. Sve je kod Gorana radjeno. 

Mislim da je uzeo veoma dobar primerak sad videcemo. 4400 je placen..

Share this post


Link to post
Share on other sites
uh gde bas njega da uzme, bio prevrtan 3 puta

Salim se, video sam ga na oglasima i hteo sam da ga pogledam ali je jako brzo prodat pa pretpostavljam da je u dobrom stanju
 
[mention=7770]MS PK[/mention] a sto se koji je bolji, evo mi je konkurencija iz regiona default_biggrin.png
34370744_1011143445703442_67857025828126720_o.thumb.jpg.971a86c9d10e763288723669e7dca22c.jpg
46406271_1141044069380045_7603362170109165568_o.thumb.jpg.e4f97d9530b1ead5fcf3d354317f078b.jpg
Lep je al ne znaci da je bolji :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=7770]MS PK[/mention] S obzirom da nije fabricki Sport i da je spucao bar 2000e u njega(samo na estetiku), tesko da moze biti los default_biggrin.png
Pa eto, znaci budzevina

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom belom sportu sto je drugar uzeo ne rade zadnji zvucnici i vufer u gepeku. Jel ima neko ideju sta bi moglo biti i odakle da krenemo proveravati u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molba da ne idemo u off i da u temi za kupovinu vozila ne postavljamo pitanja o tehnickim problemima. Za to imamo odgovarajuce podforume i teme. Dok ne spojimo - jednostavno je i vrlo slicno kao na Stilu, instalacija zvucnika ide sa radija na woofer, pa sa njega na zvucnike (16 zica). Pri tome woofer ima svoju naponsku liniju (sacni i njegov F32 osigurac od 15A) i masu, kao i dodatne 2 linije sa radija (kod Stila sa ISO A i Mini ISO konektora, kod Brava obe sa ISO konektora). Ukupno 20 linija woofera, na Bravu zavisno od godista mozda moze da bude neka varijacija. Pisao sam detaljno ovde za Stilo, tako da je tu maltene sve sto je otrebno da se pogleda u cemu je problem: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41574-fiat-stilo-ugradnja-pojačala-i-vufer-na-fabrički-cd-player/&do=findComment&comment=1273383

 

@Boris90

PS: Setih se da imam na kompu, jedna od verzija za Bravo, tumacenje seme sam napisao iznad:

 

198000273.thumb.png.57d4c391e4a2c2123044b536ded87d32.png 198002419.thumb.png.ae08c677bcde685146f826eda230691c.png

 

Polozaj komponenti na vozilu:

 

198000275.thumb.png.b069f1e423b9028397265e28cddc6e32.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...