Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu,

Dugo nisam bio na forumu,pa se izvinjavam jer sigurno postoji tema ali mi treba hitna informacija ako mozete da pomognete i date neki savet.
Ispalo mi je da kupim Fiat Bravo 2008god 1.9 88kw i jedan 1.9 2007god 110kw,ovaj 1.9 110kw vozi jedan lik poznajem ga relativno ali je kod njega 7god.
Interesuje me kakvi su automobili,kakvi su motori,potrosnja i odrzavanje u poredjenju sa ova dva modela?

Hvala unapred svima i izvinjavam se ako postoji vec teme jer stvarno mi je hitno iso bi u toku dana da kupim.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje sto me buni,kod Bravo 1.9 88kw kada je auto zagrejan na radnu temperaturu i kada se izvadi merac za ulje izlazi dim u obliku pare,isto tako i kada se skine cep za dolivanje ulja,da li je to noramlno za ove motore?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami na ovu ladnocu mi normalno. Toplota se odaje i isparava. Dodatno u poslednje vreme dimljenje na meracu ulja nije pokazatelj da je motor los (no ne mora da znaci da nije za odmet proveriti). Svakako idi da se proveri auto sto mehanika sto na dijagnostiku, valjda neces uzimati na neprovereno. 

 

1.9 88kW je teglece magare kao i 1.9 110kW obzirom na isti blok motora. 88kw je jeftiniji malo za odrzavanje, jedna bregasta (8v), 110kw dve bregaste (16v) i cuvene klapne (kod 16v) koje se u 99% slucajeva vade pri kupovini ako zelis da ti potraje i izbegnes potencijalnu havariju koju iste mogu da prouzrokuju. 

Oba imaju C530 menjac stim sto 1.9 88kW je 5b, ovaj drugi 6b i ti menjaci su poznati kao pouzdani i robusni. 

Mehanika 90+% slicna kao na Stilu, kod ovih motora slicna i zamena delova. 

Oba vuku lepo, neki kazu da 88kW fali 6.ta na autoputu (nesam vozio pa ne znam al meni ok i sa 5), 130km/h je nekima malo bucan premda nisam merodavan obzirom sta sve sluzbeno vozim. 

Svaki trosi u gradu tu se ne boj, dpf ako ima ume da prdi i smrdi i da digne potrosnju goriva al ako hoces da isti vadis i gasis, mozes i to pa nema tog 'problema'. 

Inace cela tema se brzo cita pa slobodno prelistaj, ima dosta toga sto bi ti koristilo. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Slazem se ali on je valjda isao da gleda te automobile kao potencijalnu kupovinu,ne verujem da je isao u to vreme :D...Kao sto smo mu i napisali najbolje da majstor pogleda,a ne posle da se ispostavi da nije hladnoca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivim u Nisu,danas sam pogledao ta dva,a bio i jos jednog trecega da pogledam.

Za cudo sva tri su se isto ponasala kada se zagreju na radnu temperaturu,ima tog dima u obliku pare i na meracu i na silci za proveru ulja.

Cak sam gledao od komsije Alfu Guliettu 2.0 mjet 2013god,kada se zagreje na radnu temperaturu ima istog dima na cepu za dolivanje ulja,ali nema na meracu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes mozda i postaviti link i screenshot oglasa, mozda neko od forumasa zna nedto vise o tim autima sa placa u smislu zasto dugo stoje (ako stoje) , neko ima iskustva sa kupovinom istih (otisli da vide i slicno). 

 

Mozda je drugacije koncipiran merac ulja (lokacija-oblik) jer je to potpuno drugi motor tj mjet-2 kod Alfe sto si gledao. 

 

Svakako bez majstora i dijagnostike nista od shopinga. 

Tema vezana za dim na meracu Klik na temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam procitao ovu temu,nista ne sisti i ne pisti,samo sto kada se zagreje motor ima tog dima na meracu i na cepu za ulje u OBLIKU PARE,bukvalno je dim bezbojan.

Mada ovaj od 150ks kada je hladan cuje je nesto kao TAK TAK TAK izm motora,ne znam kako da opisem zvuk,ali kada se zagreje taj zvuk se gubi,inace to je od mog brata drug,gledao sam i servisnu i sve,stvarno lepo sacuvan i odrzavan,na trapu nema nesto da susne,i ide kao sumanut.

Samo se jos dvoumi da li da ga proda.

Ovaj od 120ks je uvezen Maja ove godine kako kaze prodavac iz Svajcarske,ali kaze da je samo ulje zamenio i dopunio klimu.

 

Da se ne cuju mozda te klapne dok je hladan auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zvuk slican nekom blagom 'cekicanju', moze biti do ulja (starost, tip, viskozitet i slicno) jer, je bilo postova u temama na uljima da je to cekicanje prisutno zavisno od tipa ulja, gradacije i proizvodjaca. No opet moze biti i nesto drugo, te zato se treba kaciti dijagnostika kao vid obavezne provere. 

 

Neko od kolega forumasa koji imaju taj 1.9 16V mogu bolje da opisu da li se taj zvuk cuje i kako se cuje (mozda ima i na Youtube). 

 

Elem, evo cela tema o samom Bravu sa svim trenutnim motorizacijama, misljenjima i zapazanja pa mozes i tamo videti nesto o ovom sto te zanima. 

 

Klik tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ovaj bravo. Meni enterijer deluje malo neodrzavano al spolja je lep.

 

Aaa, sad vidim da je to neka krem braon varijanta ucinilo mi se prljavo. 

 

Screenshot_20191217_225212_com.android.chrome.jpgScreenshot_20191217_225219_com.android.chrome.jpgScreenshot_20191217_225229_com.android.chrome.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lepo izgleda. Zadnji znak je ofucan i ne vidi se da li ima tempomat kao ni u kakvom je stanju rucica menjaca i volan (koji mogu da budu pohabani) ali enterijer deluje pristojno. Digitalna klima ima prednosti (jelte klik je sve, brzo odmagljivanje i slicno) ali i mane (motorici klime i klapna koji umeju da zezaju), oprema Emotion (hrom kvake) i ono sto se meni svidja je felne, boja i naslon za ruke. Licno bi ga razmatrao, posebno zbog 1.9 8V.

PS

Dijagnostiku i malo poceprkati radi malo detaljnije provere. Kako kazu, moz bit al ne mora da znaci. Videti kada su radjeni servisi i sta je sve menjano a u najmanju ruku izdvoj jedno 400E za mali + veliki servis + zamenu ulja u menjacu i neke sitnije popravke ako ih ima (ne mora toliko sve da kosta ali nije na odmet imati kesha za te svrhe). 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, ISV_01 said:

neki kazu da 88kW fali 6.ta na autoputu (nesam vozio pa ne znam al meni ok i sa 5)

OK ti je dok ne bi presaltao u 6. :lol: i video razliku. Taman da malo rastereti motor, smanji potrosnju i buku na vecim brzinama. Stvar za koju sam pricao da mi oko motorizacije jedino fali na bivsem 1.9 8v.

Inace bi ovaj sa linka po hromiranim lajsnama i kvakama trebalo da bude Emotion, tj. korektna oprema (plisana sedista, digitalna klima, naslon za ruku, podizaci pozadi, parking senzori, 17'' Emotion felne). Sa slika vidim da mu fali Blue&Me (handsfree+USB mjuza+glasovne komande) i ni na jednoj slici se ne vidi ima li tempomat - za standardni, pun Emotion paket. Proveriti i godiste po ePer.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/6/2019 at 4:50 PM, Ivan said:

"Ven 4 Gen" na boardu ti znaci Venerdi 4. Gennaio.

Ili petak, 4. januar.

Ili datum i vreme na boardu, koji je jos uvek nastelovan na italijanski jezik :) .

 

Hvala na odgovoru, zaista nisam znao šta znači, ne znam reč italijanskog, niti mi je palo uopšte na pamet da prikazuje datum.
Drago mi je da je moja glupost bar nasmejala forumaše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je strahota? Neko voli da bude "ricer style boiz". Mene iskreno ne loži taj fazon ali ima dosta momaka koji bi ovo vozili samo da puca. Uostalom mogu ovi izduvi i da se skinu.
Mene samo interesuje što ovako niska cena ako je opis "auro u top stanju,tek uvezen i registrovan,ozduvi prelepog zvuka..sve u svemu dobar auto za male pare"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za "ricer" style, al brate...pretera ga ovaj :D Ma ajd izduvi ali difuzor....da ne nabrajam, sve se sa slika vidi. To mislim da se najbolje vidi kada bi neko otišao, upalio i obrno krug il dva + stavio na dijagnostiku...možda i ne bi poispadalo išta od grešaka ali brt bode oči da nešto ne valja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta oglasa, danas sam gledao baš, pojavila se nova grupa vozila. Ovaj iz Kaća mi se mnogo svideo. Al mogu samo da gledam pošto kinte nemam, postavio sam danas ovog mog na oglas da vidim oće l iko pozvati bar da se raspita :lol:

Screenshot_2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...