Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ima Mile, sta se cudis :wacko:, gledao sam JTDM-2 150 i za sebe?

PS: Mala opaska sa moje strane je sto je taj motor u Giulietti :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

:ph34r:

 

A mene zanima, da vi meni kazete...

 

Da dodam samo za Brava, auto koji i dalje izgleda sjajno, prkosi vremenu i dizajn u tom nekom recimo Sport paketu je i dalje po meni neprejebiv, ako cemo iskreno..

Npr @Ivanov Bravo me odusevi svaki put kada ga vidim, sad bez zajebancije, felne, pragovi, crna boja, tamna stakla, auto izgleda oooooozbiljno, a napravljen je kada ? Davne 2007 godine. 

 

Mozda sam upao kao padobranac na temu ali eto, da dam neki doprinos kao neko ko je vozio Brava.

 

P.S. I dalje mi je najlepsi Bravo od Kuvaljinog drugara Zeljka.

Ovim putem se izvinjavam Milutinu i Ivanu perjanicama foruma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec glasamo, ja dajem 3 Bambija za primerak kod @ISV_01 .

Aj' sto ide kao besan, nego sto kocanjka zakiva :lol: . Ne znam samo gde se bas na meni zalomi da budem pokusni kunic :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dekirs said:
P.S. I dalje mi je najlepsi Bravo od Kuvaljinog drugara Zeljka.
Ovim putem se izvinjavam Milutinu i Ivanu perjanicama foruma


Zeljko ce za ovo da plati pice sa osmehom na licu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

nije te niko terao :lol:

Posto se covek interesuje za ugradnju, reko' da vidi kako radi xenon na fabrickom projektoru. Ali je posle kruga sa MultiAir nacisto podivljao, ne znam sta mu se desilo. Valjda je to taj sporCki feeling Sporta koji naglasavam :lol: , pa krenuo svojim autom da jurca oko forumasa na skupu...

2 hours ago, dekirs said:

a napravljen je kada ? Davne 2007 godine.

Batke, nemo' se vredjamo :lol: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na pogresan info, proverio sam pa da se ispravim. Nisam znao da u bravo ide samo 2.0 165ks, a isti motor sa 150ks u AR Giulietu (ako sam dobro shvatio)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isti ;), noviji motor je MultiJet II (8 taktova brizganja, noviji injektori, veci pritisci ubrizgavanja, mirniji rad i manja potrosnja). Nije ni stigao da ide u Bravo - kada se motor pojavio, model je vec izlazio van produkcije. Sto je jos gore, Bravo nikada nije ni dobio svog pravog naslednika (u klasi formalno da, ali je Tipo low-budget pristup u svemu, pa i motorizaciji). Tako da se taj motor nazalost nikada nije ni pojavio u Fiatovim Compactima, koji su gledajuci dostupnu paletu trenutno limitirani na skromnih 120 KS.

U Alfi nosi naziv JTDm-2, imas ih u par varijacija snage (ne samo 150). Na Giulietti je najjaci na 175 KS i 350 Njutna u D modu (320 Njutna u N modu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

:huh: koliko ste upućeni u detalje plašite me malo.  :D Ne znam je l to samo oko Fiat automobila inače ste mehaničari ili šta već? Svaka pohvala

 

Samo kratko za AR, dosta vlasnika se žali na trapove. Jedan lik, kaže menjao na šest meseci trap. Pakao. Što se tiče ostalih stvari nemaju toliko izražene mane, eto samo taj trap dosadni. Ne znam da li iz tog razloga ali primetio sam drastičan pad cene kod baš tog modela 159.

Da se vratim na moju simpatiju. U principu po vašim komentarima nema puno razlike između 120 i 150 dizelaša. Ta klapna gasa, ventili i naravno registracija su najveće generalne razlike? Logično je da održavanje bude skuplje jer je veća konjaža, ali po vašim odgovorima kao da tu nema neke preterane razlike. I na sajtu Garaža vidim samo pohvale za dizel motore.

Iskreno najšmekerskiji hečbek što se tiče dizajna i unutra i spolja na našim ulicama. Onaj fazon karbonizovane plastike, rupice one ili kako već to zovete u kombinaciji sa takvim volanom.   :wub:

 

Pa još ako ima piano klimu iiiii još što sam video ove navigacije što su počeli da stavljaju na fejbuk grupi Bravo Srbija. Au, prelepo vozilo, vodim goste iz kuće u kola da sedimo.

Imam ćerkicu pa mi odgovara i to što se vodi kao pet sedišta i svakako vidim da je udobnije za treću osobu na zadnjoj klupi nego kod mog C4. Ne bih previše da hvalim auto pa posle ako ga uzmem krene namerno da me zajebava  :)

 

Imate li još neke preporuke i na šta da obratim pažnju ukoliko se baš nakanim da ga uzmem? Do duše ja sad vozim benzinca (1.4 naopako koliko je to tromo) i jedino zašto sam gledao samo Brava kao dizelaša jeste što smatram da zbog prisustva Fiata u Srbiji je veća dostupnost delova omogućila niže cene. Uzeo bih ja možda i benzinca al nešto ne vidim pametan izbor na oglasima.

Hvala i sad ću da pogledam resto pravila foruma

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Лазар said:

Имам ћеркицу па ми одговара и то што се води као пет седишта и свакако видим да је удобније за трећу особу на задњој клупи него код мог Ц4.

Napred je bas komotan, ali iskreno pozadi nema bas toliko mesta koliko deluje spolja. Iako je medjuosovinsko tacno 260 cm, placa danak dinamicnom dizajnu, zaobljenim linijama i padajucoj liniji krova. Visok sam 192 cm i volim da zalegnem dok vozim, tako da nema bas puno mesta za odrasle iza mene. Da sednem "sam iza sebe", moram da opkoracim vozacko sediste, neko nizi staje. Evo ti i jedan konkretan podatak za poredjenje sa tvojim C4 - od sredine odmorista za nogu do sredine zadnjeg naslona imas u praksi izmerenih tacno 195 cm. Ako ti je bitan prostor pozadi, sada za neznatnu razliku u ceni mozes da pogledas i Lancia Delta - platforme, mehanika, elektronika i odrzavanje isti, ali Delta ima za 10 cm vece medjuosovinsko (270 cm). Tako da je prostora pozadi na pretek, kao u klasi iznad, pomicna zadnja klupa... Licno sam jurio kompaktnije vozilo pa su prvi pik bili AR Giulietta i Bravo Sport, a na 3. mestu Delta koja je takodje sjajan autic. Cisto ideja za razmisljanje.

37 minutes ago, Лазар said:

Имате ли још неке препоруке

Naravno :) , evo ti najbolje - ako si dokon ili u prolazu bani na FLCS okupljanje nedeljom kod Intera (inace je od 18h, ali ove nedelje imamo posetu kolega iz NS pa je pomereno za 16h): https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27773-redovno-fiat-lancia-okupljanje-beograd/&do=findComment&comment=1521134

Uvek bude poneko i od Bravista, vidis primerke o kojima se vodi racuna (automatski uporedis sa onima na placu/oglasu), popricas sa vlasnicima uzivo, pitas sve sto te zanima, razgledas koliko hoces, probas... Pogledas servisne knjizice i potrosnju, pogledas 1.9 i 8v i 16v dizele koji te zanimaju... Uverimo te da i 1.4 benzinac (doduse turbo) moze da ide kao mecava :lol: ...

Ako nadjes neki primerak po oglasima, slobodno opet kaci ovde da ga kupusamo (samo stavljaj i PrintScreen, pls).

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice i Bravo skup (mozda si video vec u grupi Bravo Srbija) tako da ces imati sve primerke uzivo da testiras.. Jedino ti ne preporucujem jednog braon sa ratkapnama, mada ces i sam videti zasto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem Delta mi se nimalo ne dopada spolja. Кada se gleda iz daljine vidi se da tu ima sličnosti sa Bravom, verovatno je ista platforma, ali su ova dva automobila nebo i zemlja. Čak sam mislio i da je skuplja, mada sad vidim ima jeftinijih a mlađim primeraka. Nekako je previše avangardna za moj ukus, ove svetlosne grupe su mi horor za oči. Pa i Grande Punto mi lepše izgleda od Delte. Elem, kum vozi Libru, skoro ga je poluosovina koštala oko 100€. Otkud tako skupi delovi Lančiju, zar ne bi trebalo da dele određene delove 

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, jedino ako se razlikuje nesto u odnosu na Fiat. Za stila je oko 30e (polovna)
Pa Delta je takva ili ti se mnogo svidja ili ne mozes ocima da je vidis :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Лазар said:
Iskren da budem Delta mi se nimalo ne dopada spolja. Кada se gleda iz daljine vidi se da tu ima sličnosti sa Bravom, verovatno je ista platforma, ali su ova dva automobila nebo i zemlja. Čak sam mislio i da je skuplja, mada sad vidim ima jeftinijih a mlađim primeraka. Nekako je previše avangardna za moj ukus, ove svetlosne grupe su mi horor za oči. Pa i Grande Punto mi lepše izgleda od Delte. Elem, kum vozi Libru, skoro ga je poluosovina koštala oko 100€. Otkud tako skupi delovi Lančiju, zar ne bi trebalo da dele određene delove 


Jedino ako je polovnu platio 100e pa da kazes da je mnogo. Pa za Stila je 150e nova desna poluosovina, sto je daleko od jeftinog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa otkud tolike cene za Fiat automobile? Ako nešto treba da bude jeftino to su delovi Fiata. Кakve su cene kolena, amortizera (neka srednja klasa, da ne bude neki sportski program), farova, kočnica? Ja kada sam uzimao C4, odem kod lika na otpad pre toga da se raspitam za delove, kaže za Francuze to je smešno po 15 20€ da biraš koju da ti skinem i namontiram što se tiče delova za trap. Nije me ni ovako što se tiče redovnih servisa i popravki skupo izašao. Кapirao sam da bi Bravo bio ili u tom rangu ili jeftiniji ili se varam?

 

PS je l samo meni usporava komp kada dođem na forum, ili još neko ima problem? Bukvalno mi posrče svu memoriju, na Operi ga koristim

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud tolike cene ? 

Pa ne znam sta ocekujes od automobila 2007,8,9,10 godiste ? 

Nije to Fiat Uno ili Tipo pa da moze da se skrpi tek tako. Naravno, ima otpada i svega, ali ako ces sve da krpis sa otpada za takav auto onda nemoj ni da ga kupujes. 

Eventualno Zastavu 10 1.2 i da teras, jeftino odrzavanje, pun q delova itd..

Ne verujem ni da je za npr 308 istog godista nesto jeftinije itd. To su da kazem, moderni automobili gde je maltene svaka intervencija osim malog servisa "dobar dan, 50e". 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Лазар said:

PS je l samo meni usporava komp kada dođem na forum, ili još neko ima problem? Bukvalno mi posrče svu memoriju, na Operi ga koristim

Klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79599-problem-sa-forumom-na-chrome-u/

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, dekirs said:

Otkud tolike cene ? 

Pa ne znam sta ocekujes od automobila 2007,8,9,10 godiste ? 

Nije to Fiat Uno ili Tipo pa da moze da se skrpi tek tako.

Libra karavan druže 2003. Vidim svaki dan po jednu

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si se nadovezao na moj post o poluosovini za Fiat Brava, mozda me nisi razumeo ali u pitanju je Fiat Nuova Bravo ne onaj stari. 

O Libri i starim modelima ne znam nista, znam da su smesne cene bile za Punta 1.2 mk1 dok sam ga vozio, vec od Stila je krenulo sa jacim cenama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas na otpadu za 30e (pomenuo Mica) ali ja sam pricao o ceni novog dela (nisam pristalica polovnih delova) i uopste nije jeftino. Ali jbg, to je sto je.
Npr. set kvacila sa zamajcem ti je oko 500e itd itd. Ako ces jeftino, atmosferac neki sa plinom i pesma.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...