Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Obzirom da imam visoko mišljenje o uvaženim forumašima u njihovoj proceni i oštrom oku, postaviću dva linka pa mi recite bez ustručavanja.

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14979758/fiat-bravo-14-t-jet

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14790065/fiat-bravo-14-t-jet-ch
e30db282483c555ba8e96d2615aae0b4.jpg3c002e0237759197f22bb04efb59893a.jpg

sa TT
 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne deluju bas nesto posebno, ali od ova dva, crveni mi deluje istrosenije i 'namazanije' (u enterijeru pogotovo). Oba su pre-facelift, sto znaci potencijalno problematican M32 menjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvin'te što kasnim sa odgovorom.
Generalno, želja je bila da ostanemo familiji , sa nešto mlađim autom za ne tako velike đenge a, da bIDNe jači od 100 vranaca.
Ćumuraši nisu u razmatranju.
Pored toga, sve što smo gledali u tom nekom cenovnom opsegu, pored motorizacije preko interijera, vrlo antipatično.
Nije hića ni najmanje da se leti "Grlom u jagode" iako već dugo, za moj pojam, posmatramo domaće i ino. oglase.
Možda bi najbolja varijanta bila da se iskontaktiram sa nekim ko je u prilici da mi dotera nešto po želji iz-od preko.
Eto , to je ukratko razlog i predloga ovih oglasa.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su to 'requirementi', onda i ja mislim da je od preko najbolje :) 

 

evo i jednog friskog primerka : 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15040731/fiat-bravo-14-tjetsportsvica

 

image.png

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan u nizu uslova je da ne bude crn ili neke tamne boje.
Spreman sam da zažmurim na izostanak, digitalne automatske klime a možda i zadnjih el. podizača. Mada oko ovog drugog vrlo nerado.
Šta ćeš , Stilo nas razmazio.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vid cenjeni kolega, ti kolike uslove postavljas za polovan...pa morao bi nov takav po narudzbini da cekas 3 meseca :D
Sto malo ne prosiris vidike, postoje i drugi benzinci?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ode nam jos jedan od Stildzi sa poprilicnim stazom na forumu :unsure: ... S' druge strane, ide se na bolje, sa srecom u kupoprodaji ;) !

3 hours ago, horvat said:

evo i jednog friskog primerka : 

image.png

Ako slucajno budes zainteresovan konkretno za ovaj koji je kolega okacio, javni se na PM. Posto odlicno znam Radeta, vlasnika "Full automobili", pa mozemo da odemo zajedno da pogledamo i bijemo se za cenu :lol: .

Od ovih koje si ti postavio, oba su Sportovi za koje uvek dajem glas u poredjenju sa ostalima (nude vise i performansama i opremom i izgledom). Vec i samo bolja i profilisanija sedista su prilican plus (boljka Fiata generalno). Ali imaj u vidu da su malo spusteniji i tvrdji vesanjem. Meni se to svidja jer odlicno lezi, a nije neudoban cak ni sa 17'' koje imam. Sam auto je vrlo lepo ususkan i ceo utisak je primetno bolji nego Stilo sa 16'' (da opet ne bude nesporazuma, poredim Stilo sa pocetka produkcije i restyle Sport). Meni sivi deluje na prvu trunku manje razradjen. Sve ostalo je vrlo slicno, a oba su (sem sto su Sport) tanki sa opremom. Bez digitalne klime, podizaca pozadi, bez bar zadnjih parking senzora, tempomata... Meni bitna stvar (iz iskustva) ni jedan nema "Sport" mode, a prilicno znaci recimo prilikom nekog zahtevnijeg preticanja, jer daje veci pritisak u turbu i dodaje oko 30 Nm (plus ostriji odziv na gas i tvrdji odziv volana). Kada vec dajes pare, za maltene nikakvu ili bas malu razliku u ceni mozes da dobijes sve ovo, pa je po meni pametnije sacekati. Radetov vidim da ima i "Sport" mode, digitalnu klimu, parking senzore, tempomat, podizace pozadi, veci konfigurabilni Matrix displej, Blue&Me, uz to jos grejace prednjih sedista, tamna stakla, duple cevke izduva, woofer u gepeku, 150 KS... Koliko vidim po belim cajgerima i natpisu na grillu napred, nije iskljuceno da je sa pocetka produkcije, znaci treba proveriti preko VIN u ePer. Nije neki trosak za naknadnu ugradnju, ali imaj u vidu da je Bravo znatno nepregledniji nazad od Stila - veliki C stubovi, linija boka koja ide u vis, sav je obao, pa su parking senzori prilicno pozeljni.

Ako ides na preko 100 KS, pre restyle i iskljucivo benzince, ostaju ti u igri jedino 120 KS i 150 KS stariji Euro 4 turbaci. Trunku vise trose u odnosu na danasnje standarde, pogotovo 150 KS vezija po gradu. Prilicno pouzdani, jedino treba obratiti paznju na C544 menjac (GM-ov M32) kod obe verzije. Tek 120 KS ali Euro5 i MultiAir dobijaju novi FPT-ov C635. Takodje obratiti paznju i na stanje turba koji zbog povecane temperature izduva zna da strada. Problematicne su bile IHI (konkretno verzija RFH3) i imale cak problema i sa pucanjima kucista. Pouzdanije su se pokazale Garett, ali su isle samo u jace 150 modele. Centralna jedinica na oba je Bosch ME7.9.10. Sa plivajucim i nemaju nesto cesto problema.

Ako juris to sto si nabrojao, po meni, mozda bolje sacekati, dodati koju stotku i uzeti restyle 120KS Euro 5. Em restyle verzija, em pouzdan, em noviji i trunku stedljiviji motor, mnogo pouzdaniji menjac... Veliki minus je sto ako gledas samo Sportove, restyle verzija (benzin/dizel, nebitno) je kod nas igla u plastu sena (moja ideja je bila da uzmem neki bukvalno sa kraja produkcije 2013-14, ako to bude Fiat, a ne nesto drugo). Uglavnom se uvoze i na oglasima dominiraju najjeftiniji 2007-08. dizeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

Ako su to 'requirementi', onda i ja mislim da je od preko najbolje :) 

 

evo i jednog friskog primerka : 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15040731/fiat-bravo-14-tjetsportsvica

 

image.png

 

Ovaj je fino patosiran. Cak i ne bih rekao da je eibach, ovo je nesto jos bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to sam i ja primetio, deluje mi nizi nego standardan Sport.

Mada su T-Jet 150 i MultiAir fabricki najspusteniji od svih Sportaka. Na slikama deluje jos malo nize, svakako treba proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma sam zahvalan na vašem izdvojenom vremenu i iscrpnim odgovorima!
Izgleda da će krnjo još malo da tera kod mene.
Večita dilema, "Uz'i za#ebaćeš se - nemoj uzeti ..."



sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...