Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Doduse, ja licno ne podnosim automatike. Vozio sam i LHD i RHD automatike i ne ih volem. Ne znam, meni bar unutra ta svetlo bebece plava ne ide uz ovaj auto. Ali izgleda bas lepo i ocuvano.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automatik je doduše zgodan za mic-po-mic u gužvama - nema čepanja kvačila svako malo.

Ove robotizovane varijante ja lično što sam vozio, takođe nisam oduševljen jer su većinom spore i trzaju pri promeni brzine, ali imaju svojih svetlih momenata, a može da se tera i u poluautomatskom môdu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, gradsko drndanje izludjuje. No, kakve su nam guzve, bolje i peske ici

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

Deluje kao bas lep primerak. Ja kad sam trazio, Bravo T-Jet nije bilo na mapi, a sad ih ima solidno :)

image.thumb.png.40242434a33e2b13e4732cea64cf245f.png

"Moj" pandan ovom, za maltene istu kintu... Takodje restyle T-Jet (istog godista), na sve navedeno kod ovog iznad dobije se jos: +30 KS (uz dodatnih 25 Nm u Sport modu), fabricki ksenon, kozni enterijer, grejaci sedista, tempomat, zadnji+prednji parking senzori, fabricka tamna stakla, podizaci nazad, plus sve sto ide uz Sport (nize vesanje, kacket+pragovi, 18'' felne, duple cevke izduva, profilisana sedista, alu papucice, crveni step,...). Jedino sto ima manje je InstantNav. Dakle totalno drugi dozivljaj auta, a ako je OK eto jos jednog primera da vredi sacekati i da ne treba puno doplate za prilicno napucaniji (ko voli tako nesto, naravno). Ostadose mi jos od kupovine notifikacije na PA, a ne secam se da li sam kacio ovaj...

 

Untitled.thumb.png.0b57b75a6c1ebc6b74e856ce6e23e394.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14445372/fiat-bravo-t-jet-sport-ch

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da svakako je daleko lepsi, kacio sam i tog sporta, a onaj je svez, pa zato :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka zaje*ancije :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za onaj post od kolege neshtry za 500l. Gde za mene bravo 1.6, daleko bilo :D mislim , hvala tebi u svakom slucaju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si Mićo, nema 500l sa 1.6 dizelom u tom cenovnom rangu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se to proveriti... Kakvabsu mu ova sedista, jesu udobna? Cini mi se da im je malo kratak sedalni deo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sa cime uporedjujes udobnost. Imam ista sedista, meni su odlicna jer sam nasao udobnu poziciju. Ne drze sigurno kao sto imaju sport varijante, ali su meni dobra. Pozadi da sedim isto mi ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U smislu da nije previse kratak sedalni deo pa da kraj sedalnog dela bude blize kukovima nego karlici. Vozio sam novu Corsu i kod nje je toliko kratak sedalni deo da iritira u voznji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedista su losa generalno, e sad, ko koliko vozi i obraca paznju, mada nismo ni svi fizicki isti tako da ne mora da znaci ako su meni losa da ce biti i tebi ( toliko) :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam da gledam sivog Brava sto sam kacio par postova iznad. Auto je uvezen iz Italije. U Kompresoru su mi rekli da nema nijedan zapis kroz ovlascene servise. Po registraciji auto je imao tehnicki 31.01.2019-e sa 103k km. Enterijer je ok, volan pohaban poprilicno, rucica menjaca isto i sama glava (deo koji se hvata rukom) rucice jako labava, ima luft i pomera se par mm. Malo izgrebana centralna konzola, ostatak enterijera je ok. Zadnja leva vrata ne mogu da se otvore sa spoljne strane. P/D felna poprilicno izgrebana, ostale tri ok, sa manjim ogrebotinama. Prednji diskovi za obradu i plocice za zamenu. Zadnji su ok. Ima minimalan luft negde u upravljacu. Prilikom minimalnog cimanja volana levo desno cuje se da cuka.
Gume su ok iz 2016-e godine.
Koliko sam gledao po oglasima slike generalno im je losa koza na volanu i rucici i jako brzo propadaju.
E da, turbina kada se zavrti je nekako bucna, kao da je JTD. Ne zn jel to normalno ili ne.
Na kraju se nismo dogovorili oko cene.

Sent from my E5603 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne bih ni gledao posle toliko uocenih stvari na prvu. Ko zna sta se jos krije a ne vidi se odmah.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala bas... A sto se nekih inicijalnih pitanja tice, kad se uhvati malo vremena iscitati bar zadnje delove teme, isplati se itekako.

Pisano je brdo stvari, iskustvo ljudi koji su vec pazarili ili ga voze, sta gledati, sta zaobici... Dobije se dosta detaljnija slika o modelu i pre i posle restyle, kao i sta ide u razlicitim varijantama opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...