Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Lepi ovi stilici, ovaj pevi pogotovu , iako vise volim belu boju ali nismo se razumeli. 1.9 120ks ili golf V. Kapiras? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_20190508-111612.thumb.jpg.48ff6fd9e36e0e1d9943fa0ca99aec18.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14202567/fiat-bravo

 

pozz svima.. šta mislite o oglasu?? zvao sam lika, auto je(na žalost) iz famozne Italije, plin je fabrički,od ulaganja kaže nema ništa, svakako bih proverio auto u nekom servisu pre kupovine... ima li neko iskustva sa ovim modelom sa fabričkim plinom?? čuo sam da italijanski plinski uredjaji mogu biti poskupi za održavanje u slučaju nekog većeg kvara(isparivač, komp itd)... hvala unapred...

 

Edited by Miroslav 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkad ja pisem da je najbolje kupiti obicnog benzinca pa ovde ugraditi gas i imati garanciju na uredjaj dve godine a i kad nesto rikne moze se srediti za sitne pare. 

Ovako na tim plinovima iz uvoza jedna dizna kosta 80€ a i ta kola obicno imaju dosta kilometara. 

Naleti ponekad neki i sa nekim skromnijim kilometrima ali onda kostaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/29/2019 at 11:36 AM, Ivan said:

 Untitledz.jpg.5bdfd99885362cb7c52d7d4edc57975b.thumb.jpg.822b5ca7a1010f3db8687dd76c49fc00.jpg Untitledz.jpg.f9874501d8c6f04c988b67bfe38ad711.thumb.jpg.e13f7ab9d8a53f0bac004ea50c0f377a.jpg Untitledx.thumb.jpg.376dfd9f37b3ef569a59b7331b270813.jpg

 

 Za one koji vole da kometarisu cene, cuvenih 10% i sl., evo kretanja iste za citavih 9 dana. A aktuelna cena je opet startna...

 

Untitled.thumb.png.252ba7144b4dc6f7b24eeb9822d51fe8.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14073536/fiat-bravo

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo 9naj od pre sto smo k9mentarisali?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ce taj da ide dole

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

 

Koji bi bili neki opšti saveti pri kupovini brava, šta gledati, koji su verovanto od firmi (možda po boji, opremi, predpostavljam da sa manje opreme verovantije da je firmin...), koliko je prešao po čemu gledati, stanje zamajca i lamele pri vožnji, stanje dpf-a ako je dizel na dijagnostici, šta gledati kod benzinca... nekako bežim od dizela, a ne znam šta bi gledao kod benzinca kad dizela vozim 10 god :) da li duva?  Na placevima i nekoj  krakoj vožnji da li se uošte nešto može proveriti ili ići uvek na varijantu regisrovanog koji se može više probati... ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš već više tema na forumu pa provršljaj

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djole81ar ja kada sam prosle godine gledao Brava, isao sam prvo da vidim jednog sivog Sporta cisto da vidim da li mi Bravo kao auto odgovara.. Taj je bio les :lol: ali model auta mi se svideo..

Sto se benzinca tice neka ti @Ivan da par saveta, ono sto znam je da treba da gledas MULTIAIR motore novije generacije jer se Tjet nisu bas proslavili..

Sto se Mjeta tice, 120ks 1.9 nema sta da crkne :D  najpouzdaniji motor.. 

150ks ima problem sa klapnama, on moze i da duva malo na meracu ali je bitno da ne duva kada das gas.. 

Zamajac u voznji mozes da primetis - 5ta 50km/h i nabodes gas pa ako drhti moguce da je pri kraju.. Ili prilikom gasenja mozes da cujes da li zvekece.. 

Mozes i ovde da okacis par oglasa pa bar nesto sa slika da ti kazemo o modelu.. 

Sto se opreme tice, mozes da proveris to preko broja sasije i preko EPER-a.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ni jedan da duva kad mu das gas :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Danilo1 said:

to ti mislis, ne znas cega sam se sve nagledao :lol:

Znači ima puno loših? Pošto ih je na oglasima veliki broj rekao bih...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam trazio iskljucivo Sport model, 10ak sam ih pogledao i bilo je raznih i krseva i dobrih koji su mi ispred nosa otisli.. Sto vise modela pogledas, to ces i sam proceniti sta i kakav model ti odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, Danilo1 said:

ono sto znam je da treba da gledas MULTIAIR motore novije generacije jer se Tjet nisu bas proslavili..

Zasto se TJET nisu proslavili?


Pre bih obrnuto rekao, iako ne mislim da je MA 'neproslavljen', nego je TJET prosto jos jednostavniji i time robustniji :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djole81ar

ova tema je dosta detaljna. Provereprilikom kupovine tice, gotovo svako od prodavaca moze srediti spolja, dok iznutra auti pokazuje stanje 'rabljenost' kao i neki test drive. Ranije verzije (07-09-10) do restajlinga imaju menjac koji malcice teze ulazi u 1.-3.brzinu ali to ne treba nista da te plasi, takav je enjac jednostavno. Ugradjivan u 1.9 8V mjet dizele. Taj isti motor je dobro poznat fiatov i naslednik je cuvenog JTDa. Ofc, 1.9 16V je malo zahtevniji i pipljiviji, ali kad gasiras odleteces u gepek pozadi. Mehaniku dosta deli sa Stilom i dosta delova je kompatibilno, te tu nemas problema. Ofc obrati paznju kod menjaca u prvim serijama Brava (07 do restajlinga, iskreno za posle ne znam) ume menjac pri jacem gasu u 1.-3. Brzini da 'igra' tj da se povlaci u nazad, te bi to trebalo izbegavati.

Ima tema 'Koji auto kupiti' pa baci pogled tamo, postavi link oglasa i screenshot pa pitaj kolege forumashe. Ako je auto negde dalje, ima tema gde mozes pitati da li neko moze pogledati auti za tebe da se ne bi cimao i trosio vreme i gorivo.

Nemoj da ti bude dosadno, procesljaj celu temu, ima korisnih stvari.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...