Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Brt nebo se ne farba, stubovi se ne farbaju. Presvlaci se sve to kod ovis sto se time bave, pa mozes cak i alkantrom.
1.9 120ks nema svaki dpf :D a i da ga ima, nebitno mu ie h Mk

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Na Bravu stubovi nisu presvlaceni nego plasticni tako da je jako glupo da ih presvlacim, nebo moze da se farba ako nema ostecenja (kao moje) i mnogo je jeftinije u odnosu na presvlacenje (80e u crn materijal, 110e alkantara)

Mada, ako nadjem negde da kupim materijal mozda ga i sam presvucem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bratko @damjanovski1.9 120ks je jako zahvalan za održavanje, a i malo jeftiniji od 1.6! Ali moj ti je savet da uzmeš onaj koji nađeš u boljem stanju!! Vozio sam taj 1.9 šest godina, bez ikakvih problema!

@Danilo1

Meni bi bilo klaustrofobično sa crnim nebom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo me je zainteresovala problematika, pa mozda jos nekome bude zanimljivo ako natrci na MultiAir+Sport kombinaciju...

MultiAir 140 u "Normal" modu vrlo lepo vuce i iz niskih obrtaja, po fabrici ima 230Nm na samo 1750 rpm:

 

Untitled5.thumb.jpg.2950ea21b35d750f750032782f010141.jpg

 

Kada se aktivira "Sport" mod, ubrzanja deluju ubedljivo cak i u tom niskom opsegu obrtaja (gde uopste i ne treba traziti ozbiljnije performanse benzinca). Posto sam 10 godina vozio 1.9 8v turbo-dizela koga znam u sraf i koji je imao 255Nm@2000rpm - ta ubrzanja sa malih obrtaja su mi na MultiAir u "Sport" modu subjektivno delovala bar slicno. Ali gledajuci po netu, nema puno toga na tu temu, podaci se uglavnom odnose na MultiAir u standardnom rezimu. Cak i u fabrickim uputstvima stoji samo da se menja odziv na papucicu gasa i ucvrscuje volan. Nista oko konkretnih brojki (snaga/obrtni), ubrzanja, potrosnje...

Dok nisam natrcao na Fiat Training Academy materijal za T-Jet (polazna osnova za MultiAir). "Sport" mod imaju samo najjace benzinske verzije u ponudi, njegovom aktivacijom omogucuje se Overboost funkcija turba, menja odziv auta i stvari za T-Jet stoje ovako:

- maksimalna snaga motora ostaje ista, 150 KS;

- Overboost funkcijom, obrtni se podize sa standardnih 206 Nm na 230 Nm (cca +25 Nm);

- menja se podesavanje sa "Soft" na "Sport" (odziv papucice gasa i tvrdoca volana);

 

Untitled6.thumb.jpg.8ec5820f512c0feca15716e1efc38465.jpg Untitled7.thumb.jpg.d0c37f2803c7dd5f824d5dda5c66aa6f.jpg

 

Kada se tehnologija primeni na MultiAir koji standardno ima 230Nm (12% vise od T-Jet 150), verovatno moze da se ocekuje vrednost od 250-260Nm koju sam pominjao kada su mi prvi komentari bili da motor ima maltene "dizelska" ubrzanja iz niskih obrtaja (poredeci sa 1.9 8v). MultiAir u Giulietti u verziji od 170KS ima 250Nm vec u standardnom rezimu, tako da mi ove vrednosti deluju itekako dostizno.

Takodje sam nasao da MultiAir u Sport varijanti ima ubrzanje od 8.2 sec od 0-100 km/h (naspram standardnih 8.9 sec). Ukoliko je mod aktiviran, ECH proverava temperaturu izduvnih gasova i na taj nacin stiti turbo od pregrevanja.

U praksi moze da bude korisna funkcionalnost, koristim je ponekad u zahtevnijim preticanjima. Kada se motor zavrti na 4-5000 rpm vrlo lepo ide i u standardnom modu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav fiatisti....dugo me nije bilo ovde....vozim punta 1.9 jtd 9 godina i vreme je da ga menjam i razmisljam se da pazarim brava....gledam oglase svaki dan i ovaj mi je zapao za oko :D jos nisam isao nista da gledam

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13956698/fiat-bravo-19-mjt-8-v

 

zanima me kakvi su farovi pogotovo po kisi jer punto ima uzas farove a kada je mokro je 2x veci uzas :D sto se tice brava vise sam za opciju 120ks 1.9 mtj ...svaki savet je dobro dosao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro svakom su projektori izgoreli u tom godisu. Cak i kada su citavi projektori farovi su uzas.. Bez xenona nista, a pozeljno bi bilo i da se stavi morimoto, to je onda druga dimenzija vidljivosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, losiji od puntovih ne postoje. Kakvi god da su puno su bolji od puntovih :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljao sam ja xenone i u punta i nije mi bilo velike razlike.... a i izlazim van drzave ponekad pa ne bih da mi neko pravi problem zbog toga.... u ovom linku sto postavih kaze da ima xenon svetla :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brate, losiji od puntovih ne postoje. Kakvi god da su puno su bolji od puntovih

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Svaka ti ko Njegoševa

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos me zanima pregledljivost ili tezina za voznju...mislim da meni neci biti problem vec zbog zene moje koja se navikla na punta i ni jedan drugi auto ne zna da vozi :D voznja u rikverc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas se lepo i lako vozi, kene je pozitivno iznenadio, pogotovo sto ne obecava kada ga vidis od spolja onako zaobljenog :D Ovo kazem za tebe, a za zenu nebitno, svaki ce joj biti isti

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sport!
Super mu boja i crne felne!
Volan nije preotrcan kakav uvek bude kod njih....

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volan je menjan, vidi se po crvenom fabrickom stepu. A treba da bude plavi, kao sedista, tapaciri, rucica menjaca i rucne. U ulaznim godistima obicno plavi enterijer ide uz plavu boju spolja.

@kakashi

Verovatno si primetio razliku u nijansi prednjih i zadnjih vrata sa desne strane? Dosta ih iz uvoza ima neki ofarbani deo karoserije, tako da ne mora da znaci da je nesto ozbiljnije u pitanju, ali eto cisto pregledati detaljnije u tom delu. Oprema je neka ulazna Active, Actual (nema naslon za ruku, Blue&Me, digitalnu klimu, podizace pozadi, tempomat, parking senzore, o nekim drugim stvarima da i ne govorimo...). Fabricke xenone sigurno nema - ili su nakaceni neki aftermarket ili je greska u tekstu. Sto se snalazenja tice, auto je poprilicno pregledan sem vecih "C" stubova, pa nije lose imati zadnje parking senzore. "A" stubovi su takodje nesto masivniji i smanjuju ugao vidljivosti pri skretanju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj plavi je prelep jebote, ne ulazim sad u stanje i to :D 

 

Neko je presvlacio i ovu "kozu" kod menjaca, na fabrici sigurno nema ovaj trash natpis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto izgleda dronjavo. Fotografije su blagi užas, pitam se da li namerno fotografišu nekim telefonom iz 2005, ili imaju neki drugi način da ispadnu tako loše? E da, kako je moguće da ima kurble na zadnjim prozorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozacko sediste fino rascvetano...

 

Ima tu svega i svacega. Sto kaze marko - kamera kao iz 2005, 1.3mpix otprilike. Spolja na tim slikama ok deluje. A ovako, ko malo zna brava - vidi tu svasta nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam uzimao Brava 2016te, svaki sport 1.9 150 je bio u uzasnom stanju.. Bukvalno svaki koji sam gledao, bilo je i plavih, crvenih.. Bas su bili uzasni. 

Za jednog sam se zalepio iz Rume, bio 5800, i magarac nije hteo da ga spusti, sva sreca nisam ni otisao jer je bio bas izdrljan, doduse sa bas dosta opreme. Na kraju vidim da ga je spustio na 5200 posle 2 meseca, nije mogao da ga proda nikako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

elektrosklopivi retrovizori a pozadi rucni podizaci :wallbash:  pa ne mogu da verujem kako ovu opremu kombinuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazeru nije bitna oprema, bukvalno nema covek strpljenja kad kupuje. Samo da kupi pa posle gleda. 

Dnevno zbog posla prelazi oko 100km pa bi bravo 1.9 150hp bio idealan.

Sa sadasnjom seat cordobom 2006 1.4 za malo jace od 5 god. presao je 210 hiljada i bukvalno je unistio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li burazer održava auto? Kako je bukvalno uništio Cordobu? Ni jedan trap neće izdržati 210000km po našim oranicama od puteva. Da li mu je motor crkao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrzava ali ne i da sminka auto nego do prijatnosti. Nije crkao naravno ali se otrcao. Daje roditeljima auto taj a sebi uzima drugi.

Koji je bravo bez dpf-a, da li je navodno uvoz iz Svajcarske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...