Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Da li valja 1.4 sa fabrickim gasom? Jurim grande punta ali za iste pare (4000 e) slaba ponuda a onda vidim da se moze naci Bravo za iste pare sto meni malo nema logike jer bi to trebao biti bolji auto. Kapiram da je motor slab i da nije za divljanje. Mene zanima ekonomična, penzionerska vožnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, virke said:

 Da li valja 1.4 sa fabrickim gasom? Jurim grande punta ali za iste pare (4000 e) slaba ponuda a onda vidim da se moze naci Bravo za iste pare

Moze, moze... Ima i za manje ;) . Pisano je vec dosta na prethodnim stranama o 1.4 atmosfercu, pa procitaj da se ne ponavljamo. Samo sto je i ponuda Brava prilicno tanka, iako ih ima poprilicno po oglasima. Ako ti vrsi posao sa performansama (podrazumeva se da si ga probao) i opremom koju obicno vuce sa tom masinom - why not. Bez nekih izrazenih problema, masina je izuzetno jednostavna, jeftina za odrzavanje i proverena u praksi u masi modela. Jos sa gasom, za Compact klasu tesko da moze racionalnije, sto ti je i prioritet kao sto rece.

PS: Ne znam zasto dosta ljudi pod jacim motorom podrazumeva divljanje? Pa tu je pre svega radi bezbednosti, da se njegov potencijal iskoristi kad pritreba, za uzivanje i opustenu voznju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da nesto tu nije u redu kad je Bravo iste cene ko GrandePunto ali od 5 GP (cene od 3300 do 4400e) koje sam izabrao sa oglasa da su mi ok 4 su bili udareni a i peti je verovatno udaren ali ne mogu da tvrdim 100%. Danas mi brat pogledao GP iz Kragujevca, na slikama sa izgleda extra a uzivo lupan auto. Par metara iza njega stoji GP, lep,fin, sav se sija pridje mu blize a u unutra pootvarani air begovi.

Zbog svega toga se razmisljam da rizikujem sa Bravom pod uslovom da nadjem nesto sto nije lupano :D Jedino zbog cega se dvoumim je taj famozni 6b menjac...

@Ivan

Nemam ja nista protiv modela sa jacim motorom, vozio bih ja to ali kapiram da je ova osnovna verzija najjeftinija za odrzavanje sto meni vise znaci nego performanse a i ti modeli manje kostaju sto mi je takodje bitno.

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti to toliko predstavlja problem sto je lupan? 99.9% auta je lupano, mnogi i po vise puta :D Bitno je da nije bio strukturalno ostecen inace to branik, krilo i sl gledas samo da bude dobro uradjeno. Idealno je da bude auto neudaran i u prvoj boji ali to je tesko za ovoliko mlada vozila :D Ne kaze se dzabe " nov ima u salonu"

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, virke said:

Jedino zbog cega se dvoumim je taj famozni 6b menjac

I tebe su bez razloga isprepadali :). Na atmo verziji koju gledas je FPT-ov C514 menjac:

 

Untitled.thumb.jpg.e2916e9f58400ee40d2eb107538ac4c6.jpg


Dok je "zloglasni" Opelov M32 (Fiatova oznaka C544), isao samo u turbake tog godista. Od benzinaca na T-Jet 120 i 150, kao i 1.6 MultiJet 120:

 

Untitled1.thumb.jpg.d4af5e0b788622ff9d381fb576841fd7.jpg

 

Posto se pokazao tako kako se pokazao, od restyle ga je zamenio FPT-ov C635.

 

Izvlacio sam ranije neke liste FPT ponude, imas tu i C514 koji te zanima:

 

g2.jpg.1b5863902ffd24d3b714ac8291b1247e.thumb.jpg.ddb1910ad56d58b00d7d78321a68b31b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, MS PK said:

Sta ti to toliko predstavlja problem sto je lupan? 99.9% auta je lupano, mnogi i po vise puta :D Bitno je da nije bio strukturalno ostecen inace to branik, krilo i sl gledas samo da bude dobro uradjeno. Idealno je da bude auto neudaran i u prvoj boji ali to je tesko za ovoliko mlada vozila :D Ne kaze se dzabe " nov ima u salonu"

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Kako ja da znam da li auto ima strukturalno ostecenje ili ne????

NIsam vidovit.

Auto na placu ne mozes ni da probas da vozis auto...mozes ali ako te navataju bez tablica... ja kave sam srece zakucao bi se u saobracajnu patrolu :D Garantujem da bi ih naao tamo gde ih nikad nije bilo :(

 

@Ivan

hvala za informacije!!!

To je sad neka druga prica :)

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga jedan po ful ceni tj ful povoljno. 

Danas mi se ponudio 1,9Mjet 2008 a cifra pocinje sa brojem 2. 

Ima malo da se ulozi ali osnova je zdrava. 

50ECBBCF-2034-4A36-BD49-0FD519D81A8A.jpeg

CDAEA2CB-85E1-4281-B75B-A373421A4B7D.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, MS PK said:

Vodis nekoga sa sobom ko zna :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Nemam koga a i cisto sumnjam da neko od oka na placu moze da proceni koliko je auto ostecen ali ajde...neka bude da ima.

Sta fali ovom autu?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13957856/fiat-bravo-14-tng

 

Untitled5.thumb.jpg.4821aca55e72f5462576919f500a6173.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, malo si kontradiktoran... Ne veruješ da neko može da proceni auto uživo, a onda pitaš da neko proceni preko slika!

Ovaj sa slika ima dosta opreme, aftermarket navigaciju, lično mi se ne sviđa kombinacija boja enterijera...

Ja sam kupio svog Bravoa na Nnes placu, ali pančevačkom, važe za bolji plac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao pojma da bravo ima ovu kombinaciju unutra, meni se cak i svidja :D 

A ova aftermarket navigacija mi stoji kao piletu sise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@virke

Samo molba da kada budes dodavao linkove vozila koja gledas, ostavis i PrintScreen oglasa (sto je i pravilo foruma), kako bi ova tema imala smisla i kada oglas istekne/bude obnovljen. Mozda jos neko bude zainteresovan bas za to o cemu se pisalo.

Totalno neobicna kombinacija opreme - plus su digitalna klima, zadnji parking senzori, tempomat, zadnji podizaci. A recimo nema naslon za ruku, Blue&Me (vrlo korisna stvarcica)...

Kombinacija boja sedista i tapacira? Ako ne fali poklopac fara, prednji levi ce biti za sredjivanje. Pre bilo kakvog trazenja i detalja, pretpostavljam da si probao atmo 90 KS i da ti odgovara na tu tezinu karoserije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бољи ми онај са аутоанализе:



Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucaj "M32 gearbox problem" na Google i pocni sa listanjem :) . Salu na stranu, problemi na masi modela na koje je problematicni GM-ov menjac isao, isto vazi i za njihov M20. Pisali smo dosta o tome na forumu ranije, pa mozes da pogledas pomocu Search. U najkracem, cesti problemi sa lezajevima pojedinih brzina, posledice:

 

Common M20 / M32 Manual Gearbox Faults

Gears Crunching
Stuck In Gear
Not Going Into Gear
Jumping Out of Gear
Noisy Gearbox (Whining / Grinding)
Gear Problems When Hot
Gear Problems When Cold

 

Tako da je u zavisnosti od motora menjan FPT-ovim C530, a od restyle i novim C635.

S druge strane GM-ov F40 (Fiatova oznaka C542, uglavnom u 2.0 dizelasima) pokazao se kao neuporedivo robusniji i ugradjivan je prilicno dugo.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, bane1321 said:

Druže, malo si kontradiktoran... Ne veruješ da neko može da proceni auto uživo, a onda pitaš da neko proceni preko slika!

 

 

Ne verujem da uzivo na placu moze neko da proceni da li je struktura auta ostecena ili nije. Da li je lupan ili farban moze skoro svako da proceni ako zna gde da gleda ili ako zna kako izgleda auto koji nije lupan.

4 hours ago, Ivan said:

@virke

 Pre bilo kakvog trazenja i detalja, pretpostavljam da si probao atmo 90 KS i da ti odgovara na tu tezinu karoserije?

NIsam probao. Ja jurim Grande Punta ali posto ne mogu da nadjem nista sto mi se svidja za pare koje imam slucajno naleteo na Brava na oglasima....To nisam ni gledao jer sam mislio da su mnogo skuplji od GP kad ono ista cena skoro.

Izvinjavam se za SS :(

Mislite da je auto prepakovan? tj da su mu promenjena sedista s obzirom da se ne slazu sa enterijerom?

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAd sam prodao jedan GP sa tim M32 menjacem otisla su 4 lezaja  i majstor je to sve sredio kao i sinhrone  prve i druge ako se ne varam za 280€ tako da ne vidim zasto praviti tolikog  bauka od  tog ulaganja.

Jeste lepo je kad ne moras da ulozis  ali onda odes pa kupis nov auto pa ne razmisljas.

Sam plivajuci zamajc je skuplji od ovog tako da ne znam sto ste se uhvatili ama bas svakog nedostatka na bilo kom autu.

Proba je jednostavna i ako se rucica menjaca pomera napred nazad prilikom otpustanja kvacila znaci da  su lezajevi dobili luft a pogotovo se mogu cuti prilikom voznje kad je zagrejan auto tj ulje u menjacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Dule 021 said:

majstor je to sve sredio kao i sinhrone  prve i druge ako se ne varam za 280€ tako da ne vidim zasto praviti tolikog  bauka od  tog ulaganja.

Jeste lepo je kad ne moras da ulozis  ali onda odes pa kupis nov auto pa ne razmisljas.

Na polovnjacima onda nema potrebe mnogo toga ni proveravati, svaki nedostatak ce se srediti za po max par stotki ;) . Ne pravimo nikakav bauk, cisto zainteresovanim ljudima skrecemo paznju na koje je motore isao, kako preko VIN da provere, ako jeste na sta tacno da obrate paznju, da provrte taj menjac kroz sve brzine, itd. Kada se sve lepo proveri, moze itekako da se isceprka lep polovnjak sa dobrom opremom i motorizacijom, koji ce uz redovno odrzavanje slatko i bez vecih kvarova sluziti godinama, po ceni daleko manjoj od novog. A apsolutno se slazem da je, uz sluzbeni, najbolji auto nov auto (nije da se i na njima ne potkradu falinke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...