Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Mozda meni nije problem sto je auto spusten, jer nema suspleha na MultiAir :lol: .

Salu na stranu, to jeste karakteristika Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zamenite fabricke amortizere za afterm.iz Srbije i vise tih problema necete imati, garantovano. Meni stilo nije zakacio nijednom nigde a pre je bilo slucajeva

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam pitao za ovog https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13708296/fiat-bravo-16multijet

 

Untitled0.thumb.jpg.573b8ff64f5737c5bb4564d2d08bc320.jpg

 

Stavio sam vec screens na proslom postu. Trazio sam jos koju sliku i vin broj. Ne mogu sa slika da procenim da li je i na ostalima ovakav razmak izmedju

ove sive plastike na volanu, oko dugmica i airbaga. Kako vama deluje?

 

2.jpg 1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

 

Takodje i podaci sa epera:

 

Untitled.thumb.jpg.014658954d1ad811d17c27866f53a332.jpg


      

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.2.2019. at 2:05 PM, bane1321 said:

Ne znam za kvalitet izolacije, ali na svakom restyleu koji videh, volan kao da su sklapala deca u predškolskom!

Pogledajte ovaj Duletov, pre restylinga, savršeno sklopljen volan, a idite na oglase 2011+ svaki ima centimetar razmaka! Baš sam komentarisao sa Ivanom!

^^ baš sam taj razmak na volanu pominjao!

Ovo onaj iz Obrenovca?

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, na restyle je cudno uradjen taj spoj plastike i dela prekrivenog kozom sa gornje strane, tako da se vremenom uglavnom pojave veci zazori. Isti slucaj je i kod mene. Tako da ne treba mnogo da te tangira, evo kako izgleda jedan presvucen pre-restyle, nema toga:

 

kozni-volan-fiat-bravo-5425633316106-71785095558.thumb.jpg.551891545b0aceca466e4b381e588442.jpg kozni-volan-fiat-bravo-5425633316106-71785095560.thumb.jpg.7f45d4d43ae402d343b84dbe92f4a5e3.jpg kozni-volan-fiat-bravo-5425633316106-71785095559.thumb.jpg.78002335ff2b28e41c00d5405638753d.jpg

 

Apropo ovog sa linka iznad - osnovno pravilo je da se auto ne slika/ne gleda kada je mokar ;) . Sa slika deluje da je prednji branik van nijanse, ako je tako ne mora da znaci da je bilo sta krupnije, ali cisto obratiti paznju na situaciju ispod, da li su farovi priblizno u paru sa vremenom proizvodnje... Cudi me da u ovoj varijanti nema naslon za ruku. 

Sve su to sitnice, ako ti se svidja i mehanicki je dobar nema razloga da ne pogledas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec jedno 10 dana gledam oglase za bravo, cekam da prodam moj auto i u medjuvremenu se edukujem ovde na forumu. 

Vase misljenje o ovom oglasu ( cisto da utvrdim gradivo, i  da vidim koliko dobro sam se informisao ovde :D )

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13558029/fiat-bravo-16-mjet

 

Pise 2012 god, a farovi svetli sa zutim migavcima i prednja maska sa oznakom multijet kao pre restajlinga?!

Pogresno godiste, ili slupan pa stavljeno sa starijeg?  Sta vi mislite?

 

1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po enterijeru deluje da je restyle (sedista, tabla), farovi sa pre restyle, maska sa MultiJet 150 (crvena slova) koji je povucen 2008...

Otprilike tako, a nevezano za ovaj primerak, uvek uzmi VIN i u ePer proveri ne godinu, nego tacan datum proizvodnje. Na sve ovo klot sa opremom, 105 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja se dvoumim izmedju 1.6 105 ili 120 konja. Nisam lik koji jurca, ali ne volim bas i da 3 puta razmisljam pre obilazenja.

Mislis da mu je 105 malo? I ja bih radije 120, ali kad dodje momenat za kupovinu, tj kad se resim mog auta, pitanje sta cu od ta 2 naci,

a da je auto u ok stanju. Jel bas presudno tih 15 konja, i jel bar neka razlika u potrosnji? Evo sad bas ponovo listam celu temu ne bi li 

izvukao neki zakjucak. Inace nisam neki poznavalac automobila, a ovo bi mi bio prvi dizel posle 6 benzinaca, pa je svaki savet i pomoc dobrodosla. 

Vec sam se opekao pri kupovini auta, pa bih sad da se maksimalno informisem pre iste. I naravno nista bez provere u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije presudno da bude 120ks, i 105ks je dovoljno za normalnu voznju. Sve prvo zavisi od vozaca i nacina voznje. Ne znam zasto si stekao takav utisak, mozda sto je vise primeraka 1.9 sa 120-150ks i 2.0mjt sa 165ks. Vecina vozaca voli veci i jaci motor, takav smo skup ljudi ovde :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Ako si vozio 6 benzinaca nekih prosecnih, ovih dizelskih 105 ks i ne znam koliko Nm imaju pozitivno da te iznenade :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, koliki god da su ovde stručnjaci, dobronamerni i pozitivni ljudi (a jesu) ništa dok ne pregledaš nekoliko primeraka uživo. Slika je slika, uživo se sve vidi i oseti!

Ponuda Bravoa je prilično loša, tako da moraš da budeš spreman da čekaš i brzo odreaguješ! Ako nemaš odmah lovu, moj predlog ti je nemoj da gledaš, samo prikupljaj informacije!

A ako nemaš, a možeš brzo da nabavim, onda gledaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, bane1321 said:

Druže, koliki god da su ovde stručnjaci, dobronamerni i pozitivni ljudi (a jesu) ništa dok ne pregledaš nekoliko primeraka uživo. Slika je slika, uživo se sve vidi i oseti!

To i ja potenciram, svi smo voljni da pomognemo (a ne da merimo ciji je veci i pametujemo), ali to su samo LICNA iskustva i potrebe. Ako vec nisi, najbolje je sesti i provozati tih nekoliko varijanti motora za koje si zainteresovan, registrovanih imas da biras. Sto ih vise pogledas kada imas vremena i usput ti je, lakse ces prelomiti kada naidjes na dobar. Slike cesto budu jedno, a uzivo totalno druga prica.

Mali off: danas iskoristio izlet, odvozao Avalu par krugova za svoju dusu, posto natrcah prvo na Rapid, pa na Sandero :lol:. I u ovim uslovima MA fino cupa u Sport modu, a i mali turbak zna lepo da rezi u obrtajima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, u kom kontekstu si pomenuo Sanadera i Rapida? Pocepao si ih ko svinja masan džak, ili si se čudio kako to neko može da kupi i vozi, i da li se njihovi vlasnici okrenu da pogledaju auto kada ga parkiraju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, nisam iz te price... Iskljucivo u kontekstu da sam morao da okrenem jos koji krug za dusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi da je doziranje kocnica na Solarisu vrlo zaje*ano. Inace bi bio vec kod "1000 ruza" u povratku nazad, dok ja jos balansiram Ic uzbrdo :P . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam auta, pa je sad vreme da nadjem dobrog Brava. 

Sta kazete za ovog, i koliko verujete u ovo sto pise da je uradjeno ( veliki i mali servis i zamajac) ?

Za koliko bi mogla cena dole, po vasem misljenju. Meni je budzet do 4800, naravno voleo bih da mi ostane sto vise za 

troskove, servise i eventualne kvarove, ali kad bih mogao da verujem da su odradjeni servisi, mozda bih i smeo da rizikujem da idem na neki knap.

Svaki savet i misljenje su dobrodosli.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13807981/fiat-bravo

 

 

 

Bez naslova.png

Edited by Danig984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za servis i delove najbolje

[mention=947]Goran[/mention] Zemun

Vidi se zna da prodaje automobile,sve slikao da se i vidi i nevidi...bar je pošteno prijavio neke nedostatke...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ima da te brine v.servis koji je uradjen pre 40hkm, vecina nas ga radi na nekih 50hkm tako da, mozes da racunas kao da nije radjen uopste :D Zamajac tesko da mozes da vidis da li je menjan, samo da se vidi da li je dobar ili nije. Eventualno bas da ima neki fiskalni racun i garanciju..ovako, meni licno je skup auto generalno a i nesto mi nije ni lep :) U kilometrazu ne verujem nikako.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilometrazu ne verujem ni ja. A i jeste skup. Problem je sto sam se ja uhvatio za 2010 tj, restaling, a bas i nema neka ponuda na polovnim automobilima. 

Koliko je vazno da je restajling? Recimo razmisljam i o ovom.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13715325/fiat-bravo-16-mjet

Jeste iz uvoza, ali mi deluje jako lepo. Za razliku u ceni taman odradim servise i registraciju, i jos mi ostane nesto za ne daj Boze. 

Dobio sam podatke. Uvoz je iz italije. Dobar paket opreme. A po ultima revisione mi cak i deluje da je prava kilometraza.

Koliko je mogao da predje od 12/07/2017

epeer:

3L - NUOVA BRAVO (2007-2009)rtm_new.jpg  
19856W001000 - 1.6JTD-16V-105CV-CF4+EOBD-EMOTION-GS.6M-
Engine: 6290538   Vehicle:   04237345 Manuf. date: 27/6/2009
     
DISPLACEMENT (COMMER.) 1598 TURBO PETR. - 1598 JTD (CC1.6)
POWER 1598 JTD 105HP (KW77)
DRIVE LEFT (GSX)
BODYWORK TYPE 2 VOLUMES (TC2V)
NUMBER OF DOORS 4 DOORS (NP4)
FUEL DIESEL (CMBDS)
TRIM LEVEL EMOTION (IT WAS ELEGANCE) (LL5)
(ASPIRATED/TURBO) TURBO (A/TTRB)
EMISSIONS LEVEL EEC LIM. STAGE 4 (ECOCF4)
GEARBOX DESIGN MECHANICAL GEARBOX (1.6 - 1.9 JTD-) (PCC530)
MARKET TRIM LEVEL ITALY/CENTRAL EUROPE (AM00)
SUPPLY TYPE DIRECT INJECTION (TAID)
TOTAL NUMBER OF VALVES 16 VALVES (VLE16)
2 EXTERNAL REARVIEW MIRR. W/EL. CONTROL AND DEMIST. Yes (041)
3RD REAR HEADREST Yes (511)
ADDIT. COMPARTMENTS Yes (658)
ALLOY WHEELS EXTRA SERIES 3 Yes (433)
AUTOMATIC HEADLIGHT SWITCHING Yes (051)
BLUE&ME WITH MEDIA PLAYER PORT Yes (4J3)
CD RADIO WITH MP3 PLAYER Yes (41A)
CHILD SEAT UNIVERSAL ATTACHMENT (ISOFIX) Yes (631)
CLIMATE CONTROL 2 Yes (140)
CROMO KIT Yes (4MQ)
CRUISE CONTROL Yes (416)
DOOR OPENING/CLOSING REMOTE CONTROL Yes (008)
DRIVER SEAT WITH HEIGHT ADJUSTMENT Yes (450)
EXTRA SERIES 1 STEEL SPARE WHEEL Yes (4UE)
FOG LIGHT Yes (097)
FOLDING EXTERNAL REARVIEW MIRRORS W. ELEC. CONT. AND DEMISTING Yes (441)
FRONT SEAT ARMREST Yes (132)
FRONT SIDE BAG Yes (505)
GEARBOX 6 M Yes (076)
GUIDE IN ITALIAN Yes (850)
HEAD BAGS Yes (614)
ITALIAN LANGUAGE CUSTOM. Yes (4FT)
LEATHER STEERING WHEEL AND GEAR LEVER KNOB Yes (320)
LUMBAR ADJUSTMENT DRIVER'S SEAT Yes (40Y)
METALLIC PAINT Yes (210)
PAINTED EXTERNAL REARVIEW MIRRORS Yes (976)
PARKING SENSOR Yes (508)
PASSENGER SIDE AIRBAG DEACTIVATION Yes (4DK)
PLATE IN VARIOUS LANGUAGES ZONE 1 Yes (4XA)
RAIN SENSOR Yes (347)
REAR ELECTRIC WINDOWS Yes (023)
SEATBACK POCKETS Yes (339)
SMOKERS' KIT Yes (989)
STEERING WHEEL CONTROLS 2 Yes (5BH)
TINTED WINDOWS Yes (070)
VEHICLE DYNAMIC CONTROL (VDC) Yes (392)
 
 

1.png

2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...