Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

PS: Zanimalo me, pa napravih poredjenje i sa Golfom 5 koji pominjemo. Dobro rekoh ranije za spoljne dimenzije - Golf je kraci 13 cm, uzi 4 cm, krace medjuosovinsko za 3 cm. A pomenute dimenzije (prostor za putnike pozadi) su sledece, pa sami uporedite (ako je verovati podacima). Levo Bravo, desno Folcika:

 

Untitled.thumb.jpg.b66ba87efe7a6842ea831876252ee7ce.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta pozadi ima svakako vise mesta i od Passata 5.5 i od tog starijeg A6 a rekao bih i od novog... Kazem skoro kao u Superbu koji je vanserijski po tom pitanju;)

Ja sam 190cm i kad namestim vozacku poziciju iza sebe sednem bez ikakvih problema i imam lufta ispred kolena sigurno oko 5cm. Inace sam ulazak na zadnju klupu je veoma lagan, kao da ulazite na prednja sedista (nema nikakvog savijanja, cesanja o kedere isl.), posto su zadnja vrata velika skoro kao i prednja iako se to na oko ne primeti.

Ako zanemarimo detalje koji su nekome fantasticni a nekome totalni Fail, mora se priznati da su uspeli da spakuju estetiku i prakticnost u jednu celinu.

 

 

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je pozadi fantastična, samo što ja sa 184cm glavom češem plafon, i to kada se namestim kako ja volim, tj malo zavaljenije. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su uspeli sve to da spakuju nebi se prodala u xxx komada za 10god :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS: Zanimalo me, pa napravih poredjenje i sa Golfom 5 koji pominjemo. Dobro rekoh ranije za spoljne dimenzije - Golf je kraci 13 cm, uzi 4 cm, krace medjuosovinsko za 3 cm. A pomenute dimenzije (prostor za putnike pozadi) su sledece, pa sami uporedite (ako je verovati podacima). Levo Bravo, desno Folcika:
 
Untitled.thumb.jpg.b66ba87efe7a6842ea831876252ee7ce.jpg
Razlika u širini napred 10mm a neko ono beše u golfu se trlja ramenima sa kolegom :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Smireni said:

E jbg ako je tako, evo da ti prodam povoljno i moj Bravo, sit da se izvozaš!! :D

Ti ga pretera, ali baš! Ja ne mogu da stavim nosiljku za dete iza mene. Ako pomerim sedište napred da ona može da stane, meni noge nemaju gde. Udaraju kolena. A ja sam 187. Ako ti ispade da možeš da voziš dva takva čoveka i to KOMOTNO, sa 5cm prostora.... Izvin'te gos'n Hudini, nisam Vas prepoznao! :D:D

Dobro, malo sam preterao, ali mogu da stanu 2 prsta moja debeljuskasta :D

 

bNXyZnapaRC_L_HhRzkzGtFnkl3eAHj4aVTFOYo2BdWYb7EFA1DcRIqkMJnFhfdijACBHekRBYFWOc4S3FuQ5sQtvv6LT2JCfQ-PyH8c59fODh1IjwnnERQpDLKJ5qmVJG7LiD4YBMA0gB70kUxZGyeBysBx1mxuafNCA_LayEmYP-eDzCuT5-bozkV8DSU574OhfkRdYHnDhB3-0OMm1wvLxm7GF7KMgn9gmmVBj63x5RiNFI14IyggPNfMT71WovNDuHA3vcqpd3JxcRfqljEHPzZ7pBo-03bD-PeOaHawuojDgaurSz95USL4tKKBQv3LwqIWtJ-cKvNkrQxvyqFqi2hyUTLXnprpnrb9x3cchnvhBDe0Wy1kiu4ef3rS3Ffo2tKEzRE1jnuOAXUJo7cZK6pDv8v85bqu8O9Pw3ZaNZgVmdy4BfxcXgnD9zMrXjXGloVIxj3YspUil02N4i9S5gEuPUK_tXOOSPAYnHvu8CMKj68m9F3ZmfLT3Jrh-pMQAk7J_RjGfiukggavsFWUYrD4Bb9vYMZnyQlPzf6u6XS0_SyZRRJZo2PPmkl4VzwMKtX2uIhhDpbFfXSgjswM10i7_OqnP92PrCXboIQZ6ZSgEH9QuirySjiE5E-TxaED2FmqNISwNBxyB4BA_gI6=w1668-h938-no

 

aqw8hji-J35Zvr6Hdh7gl3eMLhuFUtExXuLLbO6IXl1s0I7-eM-xQsABH4_iMaC-okKcfo0-OJbV3CTboHiCd4L0Ny9BSAfbIpupm2B8at3nNebU6PxaY1Q9gIq3c1zUacZOQ00DYnagmK8yF44bauqsOevom846QgUzX2bf_EVk2hZDTwrvrMGj5ewIKMKJDQNvZ5hpPhVJhJ3UfLvT7tpKvc2SFj5xf0DLgyfuiuKBPgtjlZ8pCfoiQmEbZwQ43gEyymiJxHelVoksguoAtZDLxGlBq4nJLqY3mT6WZOk-HJj4ftji_7Ct-QP6SWaV3Io918Um-YxZUcMGkqSWl7yieefoQHAygMLjeKJLEMub05DgDFMb6dk0vk3S0vsU0ulWOKiqVW58ipG5LeD3rHiuApwoYl20r47qxd_D_uqATp4GTxJm2YEoNnnkUK0mAiwPeoGuGMgG2B4iZ06XBqocdK9zyGl6Me2vpHeQ-NdL1YV7eTt4nEMBpR16aQudrIShkgcGQRwSxt96rHM6EovbGkzZ_UGVazOoaltHDrPLJUMbgyTzMu-Lxm5Vv0ifNDj9XZ7J1Vkl-3D9xUtxkAmYefyPnltb8C0YJlTF1OqeYE35Auom8vccMqZtrOiIldiM004TA0FUvqOb9TjHa_1F=w1668-h938-no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahah, ali shomicu, ti voziš ko žena, sa skupljenim nogama, nabiješ nos u šoferku. Niži sam od tebe, imam 184cm, ne mogu baš tako kao ti da sednem iza sebe u bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, da, to, bukvalno obrvama brisem staklo sa unutrasnje strane...

Sve podeseno skolski, da mi ruke skoro potpuno ispruzene hvataju a da su mi kolena pod blagim uglom. 

 

To sto ste svi navikli da lezite je vas problem, realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1,95m i meni ok,a ti 1.85m i tebi nije.Hmmm...
Možda su zadnja projektovana samo za decu....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vagenovac said:

Razlika u širini napred 10mm a neko ono beše u golfu se trlja ramenima sa kolegom :D

Upravo to :thumbup:, svako od nas ima svoje subjektivno vidjenje i dozivljaj, Bravo je 1 cm siri napred unutra i 4 cm spolja i to je fakat... Isto kao sto ja mogu da kazem da mi je polozaj naslona za ruku OK (jer drzim sediste maltene na podu, duze ruke) - a realno se vecina nece sloziti sa tim, plus debilno resenje da nema podesavanje visine naslona, koje je imao prethodni Stilo (doduse, uz znatno tezi pristup rucnoj kocnici).

Zato sam i stavio konkretne brojke, pa mozemo da uporedimo... Moze i Marko ako bude u prilici da izmeri "pedals-backrest" kod pe'ce, slobodno neka neko ostavi i za Grande (koji je pomenut, a klasa je ispod, sa 10 cm kracim medjuosovinskim, cisto sumnjam da to moze da bude isto).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek od 1.80m kaže ima mesta pozadi
Na 11:20



Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, neshtry said:

Čovek od 1.80m kaže

Opet "neko kaze" ;), mozda on ima krace noge ... Ostavio sam mere sa neta iznad, apropo price izmerih najbitnije na svom autu (odmoriste za nogu-zadnji naslon je 195 cm), pa da pricamo i poredimo... Ja i dalje tvrdim da nema dovoljno mesta pozadi, za te dimenzije auta. Licno mi to apsolutno ne smeta, niti je uticalo na izbor.

Sto se prostora za glavu tice, ovde je dodatni problem i panorama, sto covek i provuce kroz pricu.

Inace u istom intervalu na videu, ono sto takodje pominjemo - odlicno aftermarket resenje za naslon za ruku :D , ne znam da li ste primetili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su Astra j i Bravac jako slični,ali su dizelke bolje na fiatu.


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, MS PK said:

Da su uspeli sve to da spakuju nebi se prodala u xxx komada za 10god :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Da to je tacno sto se tice prodaje, ali to vazi za nove Delte koje su gurale i preko 30k eur, a ja mislim na polovne koje se prodaju skoro po ceni Brava (naravno polovnog)...

Ali je i tacno da ces Golfa uvek lakse da prodas nego Deltu, ali to je zakon "mase" i placenih novinara koji lobiraju za odredjenje brendove. Ali to je vec neka druga prica...;)

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf je sa razlogom tu gde jeste, imao je šta da ponudi, hoćeš automatik dobiješ dsg koji jedan od boljih automatika, može i 4x4 pogon, može i preko 200ks itd., Pa i ergonomija je bitna.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i drugih koji sve to nude,ali vagen ima dobar marketing.Iz vw grupe bude mi neka škoda ili seat simpatičan,za sam vw uvek imam utisak da nešto preplaćujem....i nova strategija im slična,jednostavniji auti po visokoj cenu.A na ergonomiju svi Nemci paze.

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, Fiat i Lancia odavno ne nude svoje hatchback, sedan i karavan modele bilo kakvom varijantom 4x4 pogona. Ergonomija im je takođe loša. 

End of story. 

Inače, pokušao sam da nateram sebe da pogledam i ponekog Ford Focus, Opel Astru i Citroen C5, ali mi stomak nije dao. Jesu jeftini, da ne kažem bezobrazno jeftini, naročito C5, pa posle Fokusi, ali stomak mi nije dao. 

Nešto ne viđam u ponudi hatchback, sedan i karavane sa 4x4, a da nisu VW i Škoda. Od auta sa "jačom" motorizacijom takođe. Golfova GTi ima ko pleve, gde su ti silni Fiat, Lancia, Alfa, Ford, Opelo i ostali... 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je naslon u bravu dobar, sediste skroz dole spusteno i odgovara mi. Sto se tice golfa, samo gtd ili neki napucan primerak, ovo ostalo je sve konfekcija.. Jos kad vidim 1.6 sa 105ks i cene za te modele.. Jezivo. Ono sto mi se svidja je npr unutrasnjost kod 6ice.. Ali da dodje do toga da kesiram 10-11k za nekog golfa, pre bih uzeo Leona koji mi je najlepsi auto u tom segmentu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super,ja ću da probam Bravišu i Astru j.Jesu različiti ali su slični.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...