Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Sve Vas bi ja u Yuga smestio.

Mnogo ste mi nešto razmaženi, te ergonomija,te bočno držanje, te zadnja klupa, gepek, i td.

Da niste malo razmaženi?

Individualna stvar, svakog od nas. Bravo ima samo malo više prostora od Punta 2, zanemarljivo (meni nepojmljivo, šta ga pojede).

Drugari, pomirite neke stvari u razmišljanjima, gradski auto ili putna limuzina.

Meni lično je najbitnija upotrebljivost, performanse i (kod nas Srba) , troškovi.

Ono što ne može da se plati su osmeh na licu a i na pumpi.

*ebeš sve računice ako nema ljubavi i osmeha.

Pa valjda čovek treba da ima i neka zadovoljstva u životu a ne samo matematiku. Neki dan dadoh kolegi da proba Punta, izađe čovek, trebalo mu 10 min. da sredi utiske (pobeleo u faci).

Bem ti račun, registraciju, potrošnju (koja je smešna), hoću da se smejem kao retard kad udarim po gasu i teleportujem se ispred.

Hoćete veliki auto, težak, jeftin za registraciju, ekonomičan.

Izvin*te, to je bajka.

Moje prepravke na tom autu koštaju bar 1000 eur., njegova vrednost je max. 2000eur.

Nemam nameru da menjam, par godina novije je par hiljada više a dobijam sirovi, neprerađeni materijal.

 

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, neshtry said:

Pre neki dan sam vozio novom Mercedesu CLA,slično ko u Bravu pozadi.Uzgleda da je pozadi samo za decu...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

221c7265dc3e09473e214d3a087c553e.jpg

Jel si sve ovo nazad pročitao?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propagandni matarijal,sve u cilju da nas uništi...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se nesto lomim izmedju brava i golf V pa ne znam. Sa bravom 1.9mjt 120ks bi bio "na svom terenu", nasminkani stilo bukvalno i za te pare bi mogao da bude i par godina mladji od golfa, a opet crni g5 1.9tdi... mi se mnogo svidja :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Inace ne odgovoriste coveku o kojoj gumici se radi :D Neka gumica na uljnoj pumpi bese valjda

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zezam te bre, ozbiljan sam. Ja kad zezam, zezam direktno :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je benzinaca dostupno u toj klasi kod vw?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo ne znam šta da kažem, juče smo se vozili u Golfu, napred moj kum i ja, nešto se ne sećam da smo se intimizirali i češali. Obojica u zimskim jaknama, ja imam 104kg, a kum tipa 115kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem sta me pitas. Benzinac pa kod folcike!? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, neshtry said:

Šta je benzinaca dostupno u toj klasi kod vw?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

U kom autu? U Golfu 5 imaš 2.0tfsi, najbolji ti je GTi edition 30, sa stok 230ks, ima kovane klipove i klipnjače. 

1.4tfsi je ok, poteže ko sumanut, isti su od 140ks i 170ks, mapa je različita. Onaj od 170ks je GT, imaju bolju opremu, dupli izduv itd. 

I imaš gejštine od atmosferaca 1.4, 1.6 i 2.0, koje ne bih uopšte razmatrao. 

Odmah da znaš, svi 1.4 i 2.0tfsi su motori sa direktnim ubrizgavanjem, što znači da nema ugradnje TNG. Može, ali je glupo, običan uređaj koji ima cikluse ubrizgavanja benzina košta tipa 1500 eur, a oni što koriste benzinske dizne i ubrizgavaju plin u tečnoj fazi su se tek sada kod nas pojavili, cena za 4 cilindrični motor je 2000-2500eur.

1.6 i 2.0 fsi su takođe sa direktnim ubrizgavanjem, i ja bih ih zaobišao, em su slabi, a troše verovatno isto kao i 1.4tfsi. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki civilni,1.4 ili 1.6.

Kum moj ima Polo 1.2,2009. Ljuta guja!A nije ni mali...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, marko.jovanovic said:

Eo ne znam šta da kažem, juče smo se vozili u Golfu, napred moj kum i ja, nešto se ne sećam da smo se intimizirali i češali. Obojica u zimskim jaknama, ja imam 104kg, a kum tipa 115kg.

Posle se smejete nimistru kad proračunava koliko ljudi u zimskim jaknama stane u kvadrat!B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lik je optimista. Auto je totalni klot, u svakom pogledu: oprema nula, nema ni podizače pozadi, čelične felne, najslabiji motor u ponudi, i sve to za 4200eur. Verovatno zato što može na plin, pa je rešio da to dodatno unovči. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klotara za te pare...
Ali lepa mu boja

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, marko.jovanovic said:

(možda sam očvrsnuo posle 45000km u Idei, koja je užasna). 

vidi ga baja sto pljuje po fiatu??!!!
@Milutinac sankcionisi ovog lika, ja upste neprepoznajem coveka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže lik tako je kupio brava, imao 65000km onda i vozi ga od 2012 tako bez guma na pedalama. 

Rekao je da će da pita majstora šta je sa tim gumama, pa će mi javiti :D

Verovatno je čovek u fazonu: meni ne smeta. 

6 minutes ago, cika_kole said:

vidi ga baja sto pljuje po fiatu??!!!
@Milutinac sankcionisi ovog lika, ja upste neprepoznajem coveka...

Kole, zašto si grub :D

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic brate kad si bio kod mene, bio si normalan covek, ne znam sta ti se desilo u medjuvremenu, ali to nisi ti vise, u tebe je usao nJemacki djavo... :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, savke85 said:

Sta mislite o ovom autu?

Nije mi namera da ulazim u tudje novcanike, ali ako vec gledas Brava, dodaj jos malo i uzmi primerak sa dobrom motorizacijom i opremom. Sto Marko rece, ovo je totalno ulazna verzija, neki Active... Najslabiji atmo motor, plasticni volan bez MF komandi, klima rostiljka, bez Blue&Me, bez naslona za ruku, rucni podizaci pozadi, 16'' celicne felne... 

Za malu doplatu dobijas totalno drugaciji i mnogo bolji dozivljaj auta, sa pravom motorizacijom i opremom. Bar je kod nas ponuda prilicna i mozes da sacekas, cenjkas se i proberes... A uz sve gore navedeno, mozes da zakacis i tempomat, digitalnu klimu, navigaciju, parking senzore nazad/napred, 17''/18'' alu felne, tamna stakla, (ako volis tako nesto, Sport ide sa nizim vesanjem, drugacijim enterijerom, kacket+pragovi, duple cevke izduva)... Cisto savet iz licnog iskustva, kad se vec daju pare a ponuda je takva i tolika, steta je ne doplatiti sitno, za prilicno sto se dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Neki civilni,1.4 ili 1.6.

Kum moj ima Polo 1.2,2009. Ljuta guja!A nije ni mali...

 

 

1.6 je baš prost i jeftin za održavanje, može plin i dosta je pouzdan. Jedini problem je što je preslab :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada krenemo nazad sa dve crne macke ;) .

Btw, gumena navlaka kvacila/kocnice je reda velicine 300 kinti, nova iz aftermarketa, a potrebno je cca minut-dva da se zameni.

I teras tako 6 godina, meni dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da citiram sebe od ranije, moje iskustvo kada sam kupovao auto pre skoro 3 godine:

Evo me posle dužeg vremena, da oživim temu, i dopunim spisak. Tokom višenedeljne misije zvana "kupovina polovnjaka", nagledao sam se svakakvih krševa i naslušao raznih budalaština.

Jedan od najčešćih odgovora prodavaca je: "to meni ne smeta".

Auspuh bušan, prdi - "to meni ne smeta"

Auto više liči na svinjac nego na auto iznutra - "to meni ne smeta"

Daje 2 seta guma - brinerki, tj slikova - "to meni ne smeta" (gume nisu ni za sađenje cveća)

Zakrči pri ubacivanju u drugu, 3 vozača su vozila i svakome se to desi - "to meni ne smeta, ne umeš da šaltaš". Zamalo da se pobijemo sa seljačinama iz Alibunara.

Auto sav iščvakan, zadnji branik stoji bez veze, visi, pola nosača nema - "to meni ne smeta"

 

Pitaš ga da li je motor dobar, da ne dolazimo džaba, kaže - dobar je. U pitanju je bio Seat Leon FR 1.9TDi od 150KS. Taj auto treba da cepa gume u drugoj i trećoj. Ide kao da ima 80ks. Izvadimo ti šipku za ulje, a ono vulkan kulja, prska ulje do očiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...