Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Nemam obicaj da solim ljudima pamet,niti sam strucnjak da kazem sta je prava kupovina ,al po nekad prepoznam sta ne valja.Ovde  mi nista ne prica jedno sa drugim.Nemoj da se ljutis al to je moje iskreno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto nisi pitao majstora koliko bi te kostao taj problem sa druk lagerom? :) Ako to radis racunaj da ces menjati ceo set kvacila i na tu cenu dodaj njegove ruke 50-70e. Cene delova pogledaj na internetu recimo Ap.sport prodavnicu.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, notalone said:

Nemam obicaj da solim ljudima pamet,niti sam strucnjak da kazem sta je prava kupovina ,al po nekad prepoznam sta ne valja.Ovde  mi nista ne prica jedno sa drugim.Nemoj da se ljutis al to je moje iskreno misljenje.

Sve ok, cenimi ja svacije misljenje, nego kako mislis ne prica jedno sa drugim. Mislis da je udaran auto, mislis da je kilometraza pet puta veca, itd.

 

12 minutes ago, MS PK said:

Pa sto nisi pitao majstora koliko bi te kostao taj problem sa druk lagerom? :) Ako to radis racunaj da ces menjati ceo set kvacila i na tu cenu dodaj njegove ruke 50-70e. Cene delova pogledaj na internetu recimo Ap.sport prodavnicu.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Pa pazi majstor kaze od 200- 500 eur, sta god mu to znaci. Kapiram kad otvori zavisi sta bi trebalo da se zameni. Sad se cuo sa mojim majstorom koji kaze da ne mora da znaci da je veci problem.Ako je auto dugo stoji  moze da se cuje. Sad ono, kad ne znam, pa slusam sta mi kazu. Pa cisto da cujem drugo misljenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 bi bilo kad bi zamenio samo druk lager ali ako je i set malo los moraces i njega da zamenis, kad vec placas skidanje menjaca. 500e je racunao verovatno ako je i zamajac los. Misljenja razna mozes da cujes preko tastature ovako ali nista dok se ne vidi. Mozda se cuje i sam menjac, snop menjaca.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o ovom vozilu?

 

reerg.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10592151/fiat-bravo-sport-dizel

 

Išao sam da ga pogledam, radi lepo, ne baca nikakav dim...............malo mu je kvačilo tvrdo i klima po mom mišljenju slabije radi iako kompresor pali i navodno ista napunjena.

Planiram da idemo do Gorana na pregled, samo ne znam kakav je ovaj 1.9 mjet sa 120ks.

Što se tiče servisne sa slike, zaboravite na nju, ništa se ne zna kad je radjeno osim što ima račun da je menjao disk i pločice, kupljen u ČA tri meseca posle uvoza prošle godine.

 

Vozi ga klinac od prodavca...

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u sredu stize lep  2.0 M-Jet 2009 u Emotion opremi a cena ce biti tek koju stotku veca od cene ovog. :rolleyes:

Jedva cekam da ga provozam da vidim kako to ide u odnosu na slabije motore jer ipak je ovo motor sa 165ks a kog dosad nisam imao u Bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ali od njega je jos bolji JTD sa 115ks jel tako?

Znaci da Bravo ne treba uzeti  nego Stilo posto je motor JTD mama i tata sto se tice izdrzljivosti i nema DPF.

A tek da vidis Golf II 1,6d ,pa to na zejtin ide i nista mu nije....

Malo ozbiljnosti molim jer ispasce po  tebi da  ova kola 2012 pa na ovamo bolje i da ne kupujemo jer nista ne valjaju.:lol:

Gde je sad logika da sto je mladji auto da je bolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule , sta budalis nocas? Jel vidis koji bravo je on postavio u postu i sta pita u istom tom postu?

I da je najbolji motor u bravu, najbolji je i tu je kraj :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/31/2017 at 8:04 PM, Tarantula said:

Planiram da idemo do Gorana na pregled, samo ne znam kakav je ovaj 1.9 mjet sa 120ks.

 

Najbolje je auto UVEK pregledati u servisu pre kupovine. Tako da to što planiraš obavezno i uradi, naročito kada te pregled pre kupovine u servisu Goran ne košta ništa. :thumbup: 

Generalno, taj 1.9 MJet od 120 konja je skrooooz ok. Oni koji se kunu u JTD 115 priznaju samo njega kao legitimnog naslednika :D JTD motora od 115 konja u smislu pouzdanosti. Proveriće se standardne stvari koje se uvek gledaju kod tih turbo dizela. Imaš taj motor i u Stilu, tako da možeš čitati i tu iskustva o njemu.

 

Lično, za malo veću cenu uvek bih pre gledao 2.0 MJet sa 165 konja. On ima više stvari koje se trebaju proveriti pre kupovine to stoji, ali...ako je ok motor, ipak je to 165 konja. :thumbup: I, nije samo do motora, obično su automobili sa tom verzijom motora išli u nekom od jačih paketa opreme, tako da dobitak neće biti samo u konjskim snagama. 

 

@Tarantula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bi Nebojsa pre uzeo taj od 165ks cisto da i ti nekad nekog vidis u retrovizoru
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pogledacu tu temu ... nego iz iskustva - Bravo benzin...znaci trosi kao zmaj a sad rekoste i opravke kostaju bas? Sad imam 1.8 3 vrata i trosi oko 8l po gradu gde uglavnom i vozim. Nisam pametan :) a treba mi sa 4 vrata .. ide prinova :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi! 

 

I meni treba savet :D .... Bravo dizel ili benzin. Od kad znam za sebe vozim na benzin....slusam - citam - opet ne mogu da se odlucim. U ponudi (jako slaba) ima vise dizel motora. Neka iskustva sa benzincima?

Trenutno imam 1.8 Stilo 3 vrata .. zadovoljan ali mi treba sa 5 ide prinova ....pa ne znam gde cu i sta cu :D

 

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, bez zajebancije...8.1L da budem tacniji. Nego, ide bebac pa mi treba djunta sa 4 vrata i nekako Bravo mi se cini kao moj izbor. Ne mogu da izvagam benzin ili dizel...svaki savevt dobro dosao :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Bravo je super auto. E sad, ovi noviji 1.6 i 2.0, ne znam sta bih ti rekao, mozda su malo svileni za razliku od dokazanog 1.9. Mislim da neces pogresiti ni sa jednim, samo gledaj da je sve to u redu, turbo, motor, zamajac itd, klasika ono sto se gleda kod traktora. :D

Bravo je za preporuku, bar meni odgovara, ali najbolje sedi probaj par komada, vidi kako i sta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto, i ja sam ga uzeo prvenstveno zbog bebca. E sad motor, zavisi sta ti odgovara, a los ili dobar primerak imas i u jednom (benzin) i u drugom (dizel) taboru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...