Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Da sam ja tako gledao kola nikad ne bih ni posedovao Stila :D 

 

Cim pricamo o 5-7+ godina starim kolima ja gledam da menjac, motor i turbina budu dobri jer je to, ako nije bas dosta ispod cene, deal breaker.

 

Ako uz to valjaju kvacilo i zamajac to je bonus, a ako su jos i trapovi dobri to je za kaparisanje.

 

Uzmite u obzir da je taj Bravo kostao 16-17 0000e nov. Mi ih ovde placamo 5-7000e tako da je potpuno ok uloziti nesto novca u kola po kupovini.

 

Debljina farbe: iskreno bas me briga kao prodavca da li ce neko da meri. Ja parkiram kola tako da jedan tocak bude uz ivicnjak makar pola sata trazio parking i opet imam jednu mikroogrebotinu.

Da je veca vec bih aktivirao kasko. I da se to sredi da li bi to bio razlog da neko ne kupi kola jer je farba negde tanja?

 

A sto se odrzavanja kola tice ja polazim od licnog primera. Kod nas je servisni interval 15 000km za moja kola, a u inostranstvu 30 000km. Od kad je auto izasao iz salona sipa se samo UltraD. Stajem pre svakog lezeceg, izbegavam svaku nervavninu na putu i u periodu razrade nije presao 2000rpm kako je fabrika rekla. Posto ce ici u ovlasceni imace kompletnu servisnu istoriju, a verujte mi da su maksimalno ozbiljni i da su price o fusarenju gluposti. Bas bih voleo da cujem kako moze da bude bolji od tog automobila neki iz inostranstva ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako poznaješ šefa servisa, pa da budeš siguran da će ti na redovnom servisu i zameniti ulje, a ne samo doliti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno proveravaj filtere posle servisa kod nekog drugog majstora, moze tvoje da oznaci sa nekim markerom (ove metalne sto je teze prepoznati), dok se kod papirnih lakse vidi, kao I nivo ulja. Ja sam imao situacija sa intersremom, a I sa porscheom ranije.

Konstantno su brljali onako na sitno, primetim zamenili sve osim filtera kabine, a I njega su naplatili, sipaju litru ulja preko maks, verovatno nisu ispustili do kraja, staje 4'5l ulja, naplatili I sipali 5l, proveravam ulje na parkingu ispred servisa vidim par cm iznad maks, sto je katastrofa za dpf I semeringe, mada bilo je zuto, znaci zamenili su itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes biti tako iskljuciv kolega@Smireni
Znas koliko imas malih preprodavaca koji doteraju po jedan auto od preko i da je u odlicnom stanju, nemaju para da napune kamion nego rade nesto preko privremeno i doteraju dobar auto, sede kod rodjaka i doteraju auto ali su ti automobili skuplji pa ih svi okarakterisemo kad vidimo na oglasu " gledaj ovu budalu , pa ima isti takav za xxxx eur jeftiniji" :D
Drugo, placevi kupuju kola "na veliko". Tu se nadje i najgori lom ali cesto bude i fenomenalan primerak, jer oni npr.prave cenu za 30 automobila, ne gledaju i ne probaju svaki posebno. Jednostavno svaki auto koji te zanima mora detaljno da se proveri i ne moze drugacije. Debljinu boje je po meni bezveze da gledas na toliko starim vozilima a i jeftinim. Gledas da nije bila neka velika havarija, da nije secen negde, menjan krov npr., a to za farbanje..pa farbaju se svi. Zakace te na parkingu dok je nov i ti povuces kasko i on eto ga, vise nije u prvoj boji nego je farban :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^OVO!

Ja znam coveka koji je u sumnjao da ga prave majmunom i naplacuju ono sto nisu menjali. Obelezio covek filter vazduha, i video da ga nisu zamenili, a naplatili.

Ako je neko spreman da jajari na takav nacin, kako ti onda tek odrzava auto.

 

U nasim ovlascenim servisima ugradjuju polovne delove, u toku garancijskog roka. Cinjenica! Sami priznaju ako insistiras da ih pitas.

 

Imas horor prica u potrosackom savetniku. Zeni zamenili "polu-motor" u toku prve godine u Aurisu, pa ne moze da registruje auto.

Onda ona zena sto se sudila 8 godina sa Pezoom, i dobila na kraju.

A sta cemo sa MSP iz Obrenovca? Znas li pricu sa tim servisom? (oni su na kraju i izgubili licencu)

 

Tako da.... Da li su to "gluposti" ili ne....

 

EDIT: [ubaci se kolega :) ]

 

Ne ocekujem ja CUDO!

Kupujem 5 godina star auto, i spreman sam na neke ustupke. Ali ne da kupim neki grob koji je 2 puta imao totalnu stetu.

Stvar je u tome sto onda ne moze auto da bude kao 95% u oglasima "BEZ ULAGANJA", "PRVA FARBA", MOGUCA SVAKA VRSTA PROVERE".

Posteno predstavi to sto prodajes, a ja cu odluciti da li mi odgovara ili ne.

Da me neki lik sa promasenim zivotom koji "radi aute" pravi majmunom, to ne ide.

Ja sam sve posteno rekao o svom autu i prodao sam ga za 5 dana. Celo drustvo se smejalo mom oglasu.

 

Mozda si u pravu za mali procenat sitnih preprodavaca, ali ja postenog da trazim... Nisam mogao.

 

 

 

 

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smireni, najbolje je da kupiš bicikl, polovan, iz Švajcarske, sam da odeš tamo i kupiš od rođenog švacarca. Imaš previše strahova od kupovine automobila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic Nemam ja strahove, ja sam iz Sapca, ja znam sta se po Srbiji vozi. To sto ti zivis u blazenom neznanju, to je tvoja sreca.

Usput ovakav nacin komunikacije ne vodi nicemu dobrom pa ti savetujem da ga ostavis za negde drugde.

 

@igor0511 To je isto i moj matori rekao kad je video ono sa Daciama, kad su ljudi platili aute, pa im proneverilli pare. :D

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Smireni said:

 

Da me neki lik sa promasenim zivotom koji "radi aute" pravi majmunom, to ne ide.

 

Kako si zaključio da je tom "nekom liku" promašen život zato što radi sa autima? 

Naravno ako misliš uopšteno tj. ako ne poznaješ "tog nekog" prodavca lično pa mu znaš životno stanje...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stisni petlju i kupi auto. Evo ja sam do sada kupio 4 polovna, pa sam živ i zdrav. Svestan sam da je to polovnjak i da će mu uvek nešto faliti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd Namerno stavljeno pod navodnike "radi auta" jer je to sleng za likove koji dovoze grobove i sredjuju ih taman dovoljno da zaviju u crno nekog nesrecnika koji se ne razume.

 

@marko.jovanovic Ja i jesam kupio auto. Posle dva meseca aktivne potrage. Zato sam i savetovao kolegu sa foruma da ne zuri.

Kupis auto na brzinu, pokajes se natenane.

Ja kad kupujem polovan auto (nisam lud!) ocekujem da ce biti odrzavanja auta mimo redovnog (ulje i filteri)

Moze i nesto ozbiljnije da se pokvari, niko nije vidovit.

Postoji ogromna razlika izmedju "Jbg, tako se desilo, pokvarilo se to i to", i da neko AKTIVNO pokusava da te prevari, i da ti proda nesto za sta zna da nije u dobrom stanju, odnosno da ima neku (neke!) vrlo ozbiljne mane.

 

EDIT

E sad, da ti imas recimo 1/3 prevaranata, to bi bilo ok. Mislim ne bi, ali ajde.... Podnosljivo. Ovde je preko 90%.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece ja sam kupovao nove stvari pa morao da ih vracam jer nisu bile dobre.

Sa polovnjakom se ne zna, nadji koji ti se svidi, oteraj kod majstora proveri ako ti ulazi u budzet kupi i pomoli se da ce sve biti kako treba.

Mozes da ga gledas koliko hoces  ako nemas srece dzabe ti sve. 

Previse se lupa glava, ja kad god sam kupio neku stvari na prvu nikad se nisam zajebao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dekirs said:

Mozes da ga gledas koliko hoces  ako nemas srece dzabe ti sve

Ja mog kupio  preko net-a sa 4 slike u Italiji i za sada hvala Bogu sve ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Smireni said:

To je isto i moj matori rekao kad je video ono sa Daciama, kad su ljudi platili aute, pa im proneverilli pare. :D

 

Ja sam pustio novac preko racuna prodavcu na osnovu jednog maila i otisao na put.   Kada sam se vratio otisao sam da potpisem dokumentaciju i nakon vikenda cekao me je registrovan auto u salonu.

 

Taj isti vikend sam prodao stari auto. Rekao sam ljudima kako stoje stvari za kola, uzet posle bukvalno 5 minuta i manje od kilometar probne voznje. Potpisali smo ugovor i dogovorili se da se nadjemo za par dana da overimo ugovor i za 2-3 meseca da dovrsimo prenos. I takodje nije bilo nikakvih problema.

 

Velika je sreca to izvesti sa preko 90% preveranata kako ti kazes ;) 

Mozda je malo i u pristupu sa ljudima. Ja nikog nisam jurio niti su mene sa proverom boje i pretnjama majstorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, to sto se tebi nesto nije desilo, ne znaci da se ne desava u Srbiji.


Ljudi su dosli u Kompresor i dali pare na njihovoj blagajni, pecat, potpis.... Ovi rekli radnica proneverila pare, to znaci da vi efektivno niste dali pare. LOL

Pa nisu ljudi otisli kod nje kuci i dali pare njoj licno, nego su dali radniku Kompresora u sluzbenim prostorijama.

Jeeeeeedva su ljudi izvukli svoje i to posle vise izlazaka u medijima.

 

Opet, to sto ti ne varas ljude, ne znaci da se to ne desava u Srbiji.

Ja sam auto prodao za 5 dana. Toliko sam iskreno pricao o autu i stanju u kome je da me je covek pitao - Druze, je l' ti to mene ubedjujes da ne kupim? :D

Provozao covek jedan krug i kupio.

 

Uzmemo 10 random oglasa, "bez ulaganja", mozes da se kladis 5 (najmanje!!) je bilo ozbiljno havarisano.

U ostalom, o cemu pricamo, koji procenat automobila ima originalnu kilometrazu??

Nama je to postalo normalno da je to prevara, i to je to.

 

Za ova dva meseca cega sam se naslusao, i da sam normalan bio, poludeo bih.

Tako da ja ne "pretim" ja majstorima, vec samo skracujem zajebanciju, da smo odmah svi nacisto da ce auto biti proveren.

I da vidis kako se odmah proredi izbor. Drasticno.

A ti ako hoces da savetujes ljude da veruju svima, i da zivimo u zemlji gde su prozori od marmelade, imam da ti preporucim dva placa u Sapcu, tu su pravi automobili za te sto mi ne veruju. ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me interesovala varijanta sa 105 konja, pa nisam isao da pogledam ovaj.

Ono sto mogu da ti kazem je da prilicno dugo stoji na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muljanja ima koliko hoćemo, tako da nije ništa loše u tome biti oprezan. Čak eto i sa plaćanjem zvaničnim auto salonima.

Ima jedan uvoznik koji je svojevremeno (daaavno, daaavno), naručivao klot modele, onda ovde u SRB te klot modele opremao kožnim paketom (koža na volanu/menjaču), za to plaćao ljudima koji se time bave npr. 100 evra, ali onda tom novom autu u salonu podizao prodajnu cenu za oko 500 evra jer eto...auto ima ''fabrički kožni paket''. Ima jedan drugi uvoznik koji je tamnio stakla (stavljao tamne folije) na svoje nove modele iz salona u SRB, i to prodavao kao ''fabrički zatamljena stakla'' i naplaćivao masno, masno, baaaaaaaš masno u okviru prodajne cene.

 

A, tek kod polovnjaka... :D 

 

Tako daaaa...ne treba biti paranoičan i misliti da je svako prevarant, ali ne treba biti ni naivan da je sve kako prodavac kaže, naročito kada su polovni automobili u pitanju, a posebno oni koji su tek stigli iz inostranstva (nisu ranije registrovani u SRB), jer za dosta njih prodavac realno i ne zna kakva im je istorija bila (znaju oni koji namenski uvoze havarisane/oštećene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta te navodi na pomisao da je mjenjan ?

Meni ne djeluje nista neobicno. Ja sam svoj nosio na presvlacenje jer se gulila ta povrsinska koza. Sad pak imam da je i ova 'nova' koza stradala :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,
Ovako, jutros gledao jedan bravo. Na oko lep, auto, utegnut, lepo radi, stvarno ocuvan. Nego majstor mi kaze da  se druk lager cuje. Kada se pritisne kvacilo do kraja, auto malo promeni zvuk. Auto ne trese, niti bilo sta ali se malo cuje, to jest promeni se zvuk. Sad mi treba neko misljenje o tom problemu, ko je malo vise upucen i koliko bi to kostalo da se zameni ako je hitno za menjanje. I jedna stvar koju sam jos primetio. Stakla nemaju istu oznaku. To znaci da je su lomljena ili je to nesto normalno. Ako se setim jos neceg pitacu.

Hvala.

Edited by gand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...