Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Evo hipoteticki da je milutimov 2.0 poluispravan pa je zato bacio 136, zaato je mnogo bolji skiletov bacio 154ks?

poenta da cesto izbacuje manje snage od deklarisane I da ide losije nego sto se ocekuje od tih cifri ks, nm/rpm.

Bez uvrede nikome naravno :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, odradio sam dosta stvari koje su celokupno stanje kola dosta poboljsale, sve sam radio jedno po jedno, i svako to je donelo po malo... hocu reci, odmaklo se od 136 itekako, i opet sve sto sam radio nije resilo to kako se 2.0 ponasa ISPOD 2100-2200 obrtaja.
Ja niti pljujem dizel ( :D ), niti pljujem 2.0, ja samo kazem da je lose trimovan, i da jedan auto od 165ks i 1300 treba u tom nekom rezimu da pokaze malo zube...nista drugo, siri se prica i u sve se ubacuju neke licne stvari, sto je bas bezveze...

 

Cim resim problem sa prepunjavanjem turbine otici cu na valjke da vidimo koliko je sada, (ako uzimamo moj 2.0 kao pojedinacni primer), ispravan ili nije ;) i da li onda moje pisanije ima smisla...

Ali opet, nisam izuzetak...sta vise 99% ljudi ima isti utisak kao i ja...ali nema veze, hocu da znam koliko KS ima sada
 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mape, turbine, zamajci, o cemu je rec ovde, ja kad god stisnem gas on cupa?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram i ja da se javim, posto mi se cini da jedini mogu da verodostojno uporedim 1.9 16v od 150ks u alfi GT i 2.0 170ks u 159.

Od prvog dana ja imam bubicu u glavi da je meni nesto neispravno na autu.
Da stavimo na stranu potrosnju koja poludi preko 140km/h, kad god iznenadim motor sa potapanjem na 1500-2000 obrtaja, ne dobijem APSOLUTNO nista. Punto 1.2 60ks bi me obisao.
Potpuno je druga stvar kada krenem lagano da doziram na 1500, tada i osetim da je turbina resila da se zavrti, i onda krene da cupa i na tim manjim obrtajima, ali moram psihicki i fizicki da pripremim taj motor za to, i jajca da mu pomazim.

Dakle, stojim iza toga da pri nekoj voznji od 1500-2000 obrtaja, kada potopim gas to jest kada iznenadim motor, dzabe mu i manji turbo i ispravne klapne u usisu, taj auto NE MRDNE.
I to sve uporedjujem sa motorom slicnih performansi, a vecina vas nije imala prilike da uporedi na duze staze ta dva motora.

Naravno kad izadjem preko tih mrtvih 2000, dobijam tog GT-a iako sam tezi 200kg. Nije da nema snage. Jednostavno nije isti osecaj voziti ova dva motora, na 1.9 sve ide nekako tecno, dok ovde mislim da sam ulizao patos sa pedalom gasa zato sto svaki put kad zelim da povuce, gas mora da ide iz sve snage do kraja.

Edit: Na trenutak sam se poistovetio sa onim videom gde Clarkson vozi lancera i stilo 1.6 ga obilazi na nizim obrtajima zbog turbo rupe, al onda shvatim - ja nemam veliki turbo, cak je manji nego na 1.9 16v koji je startniji

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sava said:

Edit: Na trenutak sam se poistovetio sa onim videom gde Clarkson vozi lancera i stilo 1.6 ga obilazi na nizim obrtajima zbog turbo rupe, al onda shvatim - ja nemam veliki turbo, cak je manji nego na 1.9 16v koji je startniji emoji848.png

 

:rofl:

 

Da, da...105 vs 400ks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Sava said:

 i jajca da mu pomazim.
 

Ccc, prestao si i da se krijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2017 at 10:43 AM, Milutin-NS said:
Hvala. Cao. Zdravo. Dovidjenja. Hvala. Bogu. O. Tome. Pricam. Nista. Drugo. JBT.


Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Milutin-NS said:

 

1.   ... 2.0 stvarno kida na niskim obrtajima....

 

2.   ...onda je jedan jedini 2.0 (morao biti ubiven) izuzetak odnosno ispravan, a svih ostalih 55 neispravno...
 

1. Voleo bih da nađeš i citiraš gde sam ja to rekao da 2.0 KIDA na niskim obrtajuma...

 

2. Nema potrebe za ovakvom komunikacijom, te fore ćeš morati da ostaviš za nekoga drugoga sa kim si na prst u .... a mene ćeš zaobići;)

 

A naposletku mnogo se pronalaziš prozvanim i uvređenim u diskusiji koja je krajnje ležerna i oko krajnje nebitne stvari tako da ću se ja isključiti iz dalje diskusije sa tobom po ovom a i ostalim pitanjima. Sve dalje napisano je u svrhi foruma i generalno Brava i 2.0 motora pa nema potrebe da se osećaš prozvanim od strane mene iako to do sada takođe nisi nikada bio. 

 

 

Elem, koliko se da pročitati u ovih zadnjih nekoliko postova 2.0 ne vuče nikako ni na 1700, ni na 2200 a bogami i na 2800~3000o/min?:blink: Pa na koliko vuče majka mu stara? Na 4000+:D

Ne ubeđujem nikoga niušta. Svako ima svoje želje, očekivanja i utiske pa neka vaga šta mu odgovara. Ja ovaj motor vozim već 4+ godine i 60+kkm i savršeno mi je legao. Da li sam ja naučio na njega, on na mene, da li ja imam manja očekivanja ili bolji osećaj za ponašanje istog to ne znam ali odgovorno tvrdim da nije ni blizu tako crno kao što se piše a sve to u svrhu toga da se ljudi ne odbijaju u startu od ovog motora.

Svako ko se razmišlja da kupi auto sa ovim motorom lako može da sedne u isti i da proba i izvede zaključke sam. 

Takođe, konstantno nuđenje 1.9 motora koji se od 2007~8 ne stavlja u Fiat vozila je bezveze jer možda neko hoće mlađi auto i nema taj motor u izboru pa sve i da je ovaj 2.0 lošiji kako kažete (smatram da nije a vreme će pokazati) svakako je bolji izbor od 1.6motora koji je ako je ovaj mrtav verovatno crkotina koja neće ni nizbrdo:)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2017 at 8:48 PM, Dule 021 said:

Ima jhos jedna zamerka  ali top je stvar do vozaca a ovog puta mene  koji sam ga vozio mesecima  i veorvali ili ne nisam uspevao da ga parkiram  ravno tj paralelno sa linijom  na parkingu.!:D

Neverovatno da  taj auto ima takav kokpit da se ja njim vodim dosad sam promenio skoro 80 licnih automobila i ni sa jednim nisam imao taj problem oko parkiranja.

 

 

 

E moj Dule :D

 

0-02-05-7ea0715014926a502cca621862d5ef56b7677f232bc8ca22e8ec3b041140ef8c_full.thumb.jpg.595d3c345449cf484033df94f98be318.jpg

 

iz prve, naravno. Da nije iz prve, bilo bi tragova od guma iz barice napred-nazad :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takođe, konstantno nuđenje 1.9 motora koji se od 2007~8 ne stavlja u Fiat vozila je bezveze jer možda neko hoće mlađi auto i nema taj motor u izboru pa sve i da je ovaj 2.0 lošiji kako kažete (smatram da nije a vreme će pokazati) svakako je bolji izbor od 1.6motora koji je ako je ovaj mrtav verovatno crkotina koja neće ni nizbrdo
 

Cisto da se zna, da opet kupujem 159 trazio bi da bude restajling i 2.0.

Onaj motor mi mozda vise lezi u voznji, ali ga stizu godine i svakako bi zeleo nesto modernije i za nijansu jace.

A na ovaj motor sam se navikao svakako posto vec imam veliku kilometrazu sa njim i navikne se covek na sve, zaboravim razliku izmedju dva motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa druge strane pogotovo posle temeljnih proba nekoliko 159 trazio prvo iskljucivo 1.9 16v, a posle cak i samo zadnje serije pre ristajlinga, ali svako ima svoje preferencije i subjektivan utisak, mada se 1.9 ugradjivao do 2010 mislim.

 

Ne mislim nikako da je 2.0 los motor, naprotiv, ali mislim da nikada nece biti bencmark kao sto je 1.9 bio, zbog cega se poredjenja i namecu, kao i utisak da je mogao biti mnogo bolji da su ga bolje optimizovali.

 

p.s. @Markobgd sto se tice vuce 2.0 moj utisak je da ima jak midrange sto sam vec pisao, recimo na 2200rpm podivlja pa vuce do 4000rpm, preko toga se za moj utisak vise dernja nego sto vuce i ne prija mu, malo je specifican tu i trazi privikavanje, nikako i nigde nisam napisao da je mrtav konj ili nesto slicno.

Recimo 2.0dci 150 hoce fabricki da se vrti veselo do 5500rpm, svaki motor je prica za sebe i ne leze nam svima iste stvari, razmenjujemo utiske i iskustva samo :)

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava koliko prelaziš menjaćeš ti i ovaj brzo:D

 

@vagenovac iskreno ne znam da li sam svega par puta prebacio 4k rpm:D

 

6 hours ago, vagenovac said:

svaki motor je prica za sebe i ne leze nam svima iste stvari, razmenjujemo utiske i iskustva samo :)

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima mozda neko dyno graf od 1.9 16 i 2.0 16. Fabricki naravno necipovan. bas me zanima ta razlika o kojoj pricate. To se moze samo tu videti. Subjektivni osecaj je nesto drugo.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2017 at 8:33 PM, Markobgd said:

2. Nema potrebe za ovakvom komunikacijom, te fore ćeš morati da ostaviš za nekoga drugoga sa kim si na prst u .... a mene ćeš zaobići;)

 

 

POsto sam ti poslao PP, sa namerom da ne moraju i drugi citati glupo prepucavanje, ali vidim da nisi procitao, ne zelim da ostanem "duzan" odgovora...

 

Sto se tice ovoga "na prst u bulju" - zelim samo da te podsetim na neke tvoje momente, i alaudiranja gde si ti fore i "šale" prema meni trebao da ostaviš za nekoga drugog sa kim si..., a mene da zaobiđeš, i to mnogo pre nego što sam ja rekao ramenjivao iskustva i utiske, da tako kažem, pošto vidim da je to - :thumbup: 

 

On 3/2/2017 at 3:36 PM, Markobgd said:

Zato što je veći ciga od tog Vase...

 

 

On 5/4/2017 at 2:10 PM, Markobgd said:

Budalaština al ajde....

 

On 5/5/2017 at 7:24 AM, Markobgd said:

A možda ja i nemam pojma i ke.jam bezveze ali eto forum za to služi pa neka tako i bude.:D;)

 

Ni jednog momenta niti sam provukao da ke*aš, niti da je tvoj stav budalaština, niti sam te vredjao da bih od tebe dobio stavku #2...no dobro, svakom po zasluzi, jel da? ;)

 

Stavka #1 i sve ostalo je razmena stavova i iskustava i TO je :thumbup: tu smo mogli o tome da li kida, ide/ne ide i ostalo...ali tako ne...

 

Ps - prvo gledaj u svoje dvoriste pa onda u tudje, pre nego sto nekome govoris sta se radi sa prstom i ... pozadinom
Ps2 - kao što sam ti i rekao, a i ti sam...slažem se, bolje i nikakva nego ovakva diskusija.

Sportski pozdrav.

 

U svakom

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...