Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Znaci bice problema na 500L su 1.6 Multijet motorima...osim ako u medjuvremenu nisu rijesili.

Na mom Doblu 1.6 Multijet, antifriz je spao na podiok minimuma nakon cca 10000 predjenih kilometara, a bio je na maksimumu kad je kupljen nov. Za sada ne spada, a auto ima oko 90000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 16v su dosta svileniji od 8v jer su naknadno izvedene verzije, da ne kazem zbudzene, oslabili glavu da stanu 2 bregaste na motoru konstruisanom za jednu, pa swirlovi u usisu itd.

Jtd je i dobio reputaciju koju danas ima zbog 8v verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sto Ticma otvori dusu, od kako je prodao auto ;) . Ja sam lepo na pocetku diskusije izneo svoje misljenje, takodje zasto jos uvek ganjam provereni i odrzavani JTD 8v, i napisao sledece:

A porazgovaraj sa bilo kojim iskusnim majstorom ako ce ti iskreno reci, vezano za probleme i odrzavanje...

 

Motor kao motor je OK, ali ima svoje bubice sa pomenutim komponentama, koje nikako nisu jeftine ako te strefe. Pa na to dodas i one standardne kod dizela (kojih se Srbi najvise plase :D) i eto potencijalno lepe cifre. Sto naravno ne mora da znaci, opet dosta zavisi i od konkretnog primerka.

Nisam nikada mislio tako, ali sto kaze imenjak, kad bolje razmislim, mozda 1.9 8v i jeste Sveti gral :D .

Ode i u potpis :p .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah najgore je to sto je problem nastao 10 dana nakon sto sam auto stavio na oglase i onda je bio problem to srediti u sto kracem roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da doziras informacije - ne ovako na gomili, te kuciste, te grana, te menjac... Ovako si samo naplasio ljude :p .

Bez zafrkancije, ali to su odavno poznate bubice ze te serije sa 1.6...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da samo ljudi nisu bas svesni toga. Ja sam znao za neke stvari i pre kupovine ali ono kao nece tebe strefiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah ne bre. Ovo se desilo tek kad sam resio da ga prodam. Znaju ljudi da sam pikirao Hondu jos pre par meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

 

Bas lepa opremica :thumbsup: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nisu se potrudili ni da sakriju sa unutrasnje strane desnog krila da je ispravljano kod fara. Vide se tragovi na oba branika i ima sitnih tackica u farbi na par mesta po autu. A narandzina kora haos.

Kad sam pitao zasto je farban kazu ma oni to kad je na lizingu za svaku ogrebotinu farbaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha. Treba im odati priznanje za kreativan izgovor.

Ali realni da budemo. Kupujemo polovan auto. Krilo, vrata, branike sjebeš kao od šale. Ne mora da znači da je auto imao ozbiljnije čukanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ima da slikaš. Ako fali antifriz znaš gde da ga tražiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ga pregledaš osciloskopom, da li ga to boli?

Jao Mare, Stevo, ne znam više kako da te zovem :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki li je bio puls dok je ovo gledao. :D

 

Kad sam pitao zasto je farban kazu ma oni to kad je na lizingu za svaku ogrebotinu farbaju

 

 

Meni su farbali suvozacava vrata, a na izvestaju pise da su imala 2 ulubljenja od tudjih vrata sa parkinga.

Naravno to su uradili par dana pred istek kaska. Tako da je sve moguce.

Sto se tice ovih kola konkretno, treba obratiti paznju na Brava iz Balkana jer ih dosta koriste kao sluzbene automobile i kao rent a kar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...