Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Farovi jesu bruka kako sijaju, duga su OK.

Automatska klima nije veliki bauk samo ako se normalno upotrebljava. Smanjiš brzinu ventilatora i menjaš smerove duvanja.

Inače MJ 120 čak malo niže od JTD osobađa snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa farovima ni ja nisam bio zadovoljan dok nisam ugradio HID kit. 4300k je donekle poboljsao situaciju. Ovako izgleda.

 

cxcv10341.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta taj HID kit? Izgleda solidno.

Da se razumemo, Bravo odlicno vuce i nije to neka zamerka, ko voli moze dosta agresivno da ga vozi. Ali cini mi se da je moj bivsi Punto 1.9JTD vec na 1500 obrtaja osetno jace ubrzavao, ali zato je mnogo brze gubio dah (na 2500 motor urlice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vdeki

Na osnovu slike iznad - pravo na temu ;) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-%C5%A1telovanje-farova/

 

Sto se tice ksenona/projektora, imamo odgovarajucu temu koja je uvek aktivna, tako da pitanje slobodno mozes da postavis tamo, da ovde ne bi off-ovali:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-projektori-iskustva/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :)

Naime bacio sam oko na Fiat Bravo 1,9 mjet,ne znam apsolutno nista o tom automobilu osim onoga sto sam citao ovde na forumu od ostalih clanova i po nesto sto sam nasao na internetu  :D 

Bio bih veoma zahvalan ako neko moze da mi kaze utiske o tom automobilu,koje su cene delova,servisa,opsti utisak u voznji,potrosnja po gradu (jer cu ga najvise voziti po Beogradu),koja je razlika izmedju 1,9 mjet i 1,6 mjet (da li je 1,6 mjet trom),na sta treba da obratim paznju prilikom gledanja tog automobila,eventualni kvarovi itd :)

Hvala unapred  :) 

P.S.  Sta mislite o ovim modelima:

 

qq20.jpg

 

qq21.jpg
Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav:-) nemam mnogo iskustva sa Bravom ali mi je bio opcija kada sam kupovao mog sledeceg Fiata.

Definitivno jedan od lepsih modela. Motor 1.9 odlican, pogotovo 120 ks jer je jednostavniji a sasvim dovoljan za tu karoseriju. Ja ga imam u 200 kg tezoj Cromi. Gepek kod Brava je medju najvecima u klasi. U svakom smislu odlican automobil. Jedina mana po meni je mali prostor iza prednjih sedista sto je bio i razlog da ga ne kupim. Naime, ako se sediste povuce nazad malo vise, iza nema mesta za noge putnika na zadnjoj klupi. S obzirom na moju visinu i dva klinca, ovo je presudilo:-)

Samo naci ocuvan primerak u min. Dynamic opremi i uzivati :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi nema sanse da dobije toliko para... Pored toga, ne volim kad vidim da su volan i rucica menjaca vec presvlaceni.

Kod drugog mi se ne svidja boja posto mu bas ne stoji, ali opet to je subjektivan osecaj.

Ovako na prvu ne deluje lose, mada nije bas najsrecnije slikan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pogledaj da li postoji tema pre otvaranja ubuduće. Jednostavno je previše članova da bismo za svakog ponaosob otvarali teme o kvarovima i kupovini, a i jako je nepregledno za buduže naraštaje :)

 

Drugo printscreen oglasa je obavezan da bi neko ko sledeći čita mogao da vidi o čemu pričamo, šta smo iskomentarisali da valja/ne valja i tako.

 

Treće, prvi je glupost najlepše rečeno. Neka pozdravi tog čika Abarta koji mu je zalepio 3-4 nalepnice na Active opremu i presvukao volan na 150 000km.

 

Drugi opet ima lošu opremu, ali je defintivno bolji primerak. Mada i ovaj se pošteno napisao gluposti sa potrošnjom od max 6.2 i baš ima sad maksimalnu potrošnju..aman zaman.

 

A cena je pistojna, tj relativno niska. Pa dobar Sitlo je 3500e, mora Bravo da bude barem 1500e više. Lepo sa ovim u auto i kod majstora na pregled ako prođe vizuelnu proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvenog sam video pre neki dan uživo a zapamtio sam ga baš jer sam komentarisao (sam sa sobom) koliko mu ova boja uživo lepše stoji nego na slikama.

Onako na blic izgleda mi lepo spolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se kvarova tiče za 1.9 mjet 8v može slobodno da se kaže da je perpetuum mobile :) To čak kažu i majstori koji tdi rade.

 

Jednostavno su neuništivi motori. Ako nađeš primerak ispod 300 000km uživaš, a i nisu skupi ni malo za održavanje s obzirom na to šta pružaju.

 

Umeju da lupe po ušima kao i bilo koji drugi automobil, ali to sve zavisi kakav primerak uzmeš.

 

 

Ali ja nikako ne bih uzeo 1.9 za grad, muči se džabe. 1.3 u GPu ili 1.6 u Bravu i uživaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se 1.9 muči ? Lepo i bez napora kreće, odličan je za stani kreni. Povuče i oduva sve.

Meni se 1.6 čini daleko slabašniji u odnosu na papir i 1.9.


Crvenog sam video pre neki dan uživo a zapamtio sam ga baš jer sam komentarisao (sam sa sobom) koliko mu ova boja uživo lepše stoji nego na slikama.
Onako na blic izgleda mi lepo spolja...

 

Ima dve crvene. Ona krvavo Sport crvena koja odlično izgleda i druga  za ostale varijante koju je očigledno radila Duga (industrija boja i lakova Beograd). Boja je nekako jadna i isprana , totalno bez pigmenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dve crvene. Ona krvavo Sport crvena koja odlično izgleda i druga  za ostale varijante koju je očigledno radila Duga (industrija boja i lakova Beograd). Boja je nekako jadna i isprana , totalno bez pigmenta.

Upravo tako. Ona crvena sa sporta je totalno druga prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cigla crvena nekad (ovi mali Hyundai)lepo izgleda a ova na Bravu isprana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. :)
Izvini Igore,nov sam pa nisam obracao paznju :)

Kako vam se cini T-jet Bravo,kako se pokazao sto se tice potrosnje ?
Naleteo sam na jedan mnogo dobar u Loznici,mislim da je neka sport verzija 

 

qq22.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5759685/fiat-bravo-14-turbo-jet-150ks

Ne da mi da postavim screenshot :o

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaa... ako ostane na oglasima još neki dan fali mu nešto sigurno. Za te pare, to godište i oprema... teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...