Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Jeste kod Fiata nekako... "teži" menjač. Ustvari nije teži nego je nekako... kao u sunđer da guraš dok kod VW maltene sam upadne u brzinu. Stvar je navike i iskuliraš posle nekog vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako Dovla, znači da se ne brinem nego da iskuliram, to mi je dovoljno, čovek se na sve navikne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam se da predjem na noviji i veci auto. Odmah sam pomislio na Bravo dizel 1.6 mjet. E sat tu vi nastupate posto ja ne znam nista o Bravu a jos manje o doticnom motoru, trebaju mi vasi saveti. Sta da gledam sta da izbegavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5243536/fiat-bravo-20mjet-emotakcija

New_Bitmap_Image.png  New_Bitmap_Image_2.png

Kako vam se čini ovaj auto? Kakav je Balkan plac, može li im se verovati, dal se igraju sa kilometražama, itd... :)

EDIT: Volan mi izgleda dobro, ručice, papučice isto, dugmići ne deluju izakano, moje neuko oko ne može da primeti odstupanja u nijansi boje, gađanje zareza.... 

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa njima imam pozitivno iskustvo. Uzeo sam auto pre dve godine i od tada od ulaganaj 3 mala, jedan veliki servis i plocice. Prodavac me je uveravao da nema potrebe za velikim servisom jer je upisan u servisnoj knjizici, ali kao sto kaze kolega sto bi verovao bilo kome :). Medjutim ispostavilo se da je prodavac bio u pravu :). Kilometraza sa sata i preko fes-a sto sam procitao se slazu tj. malo se razlikuju ali mi se cini da je u temi autoplacevi neko napisao da i oni nisu imuni na spustanje km...

PS. Pri kupovini sam i pogledao slike sa aukcije kad je auto kupljen, gde sam imao prilike da vidim da je jedno krilo bilo izgrebano i ulubljeno i da je ovde to sredjeno.

Edited by milos_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala lepo na zapažanjima. Ja nešto kontam, ogroman su plac, rade na veliko, pa nešto ne znam da li im se isplati da muljaju i pokvare imidž.
Otom-potom, ima vremena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5243536/fiat-bravo-20mjet-emotakcija

New_Bitmap_Image.png  New_Bitmap_Image_2.png

Kako vam se čini ovaj auto? Kakav je Balkan plac, može li im se verovati, dal se igraju sa kilometražama, itd... :)

EDIT: Volan mi izgleda dobro, ručice, papučice isto, dugmići ne deluju izakano, moje neuko oko ne može da primeti odstupanja u nijansi boje, gađanje zareza.... 

Papucice su vrlo trazene, mislim da su oko 800 rsd za kvacilo, tako da to i nije neki pokazatelj...1300 kocnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.
 
Zanima me sta mislite o sledecem automobilu ? Da li je ovo previsoka cena ili korektna?  Izgleda sjajno, oprema je super, da ne spominjem ove felne . Evo oglas, a slike su ispod: http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5759685/fiat-bravo-14-turbo-150ks

 

cxcv1231.jpg

 

Hvala vam unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva lutka od auta :unworthy: jos 1.4 T-jet :clap:


Cena sasvim korektna za dobrog Brava.


A da li je zaista dobar to tesko sa slika mozemo zakljuciti.Samo probna voznja i detalna provera u servisu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me koliko je izdrzljiv taj turbo motor? Ovaj je presao 168 000 km, ako nije smanjena kilometraza naravno, i poslednje sto zelim je da mu za par hiljada km servisiram turbinu ili nesto sto ce me kostati dosta.

Ovaj auto nije bas zastupljen previse na internetu, pogotovo ne ovaj turbo benzinski motor. Doduse, ima review-a, al' jedno je kad testiras nov auto, a drugo kad on predje > 150 000 km.

 

Ima li iko ovu masinu i moze li nesto da napise o servisima, manama motora i slicno? Mozda ima negde informacija medju ovih 75 strana, al' nisam stigao da procitam sve.

 

Hvala unapred i izvinjavam se ako ponavljam postojeca pitanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je korektna, motor kao motor je ok a sto se turba tice to se vidi u servisu, ako je sad ok ni za 3 meseca se nece cuti ako se vozi kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su na hrvatskim forumima iznosili više iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je tu cudno?Webasto mozes da stavis na svaki auto.

Mozda nije fabricka ugradnja nego je neko u svojoj reziji ubacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opaaaaaaaaaaaaaa...mislim da je prvi sa 150 na nasim oglasima!
Inace ne bih rekao da je lazna kilometraza, govorim samo iz iskustva sto vece kilometraze za ovaj motor nisam vidjao ni na jednim oglasima...cak uglavnom su svi i uspod 100.000. Cena rekao bih da je ok...na autoscout.it - cene za ok primerke su oko 5 hiljada, ima i malo ispod i malo iznad. Extra primerci sa malim kilometrazama idu do mnogo vise para. Tih 5000 kad se dodaju sve dazbine - realna cena od 6200 za ovog.

Sa slika deluje ok. Sta sam zapazio...kod italijana je ovaj deo crveni (ili plavi) na sedistima bukvalno na svakom štrokav i nikakav, ovde onako deluje sasvim ok...

Da sam sada u procesu zamene auta, malo bih pregledao stanje motora, vešanja, turbine i sledeće nedelje bi bio na NS tablama... :) a one tamo nedelje bi blow off bio montiran, imao zataljena stakla i par cm bliže zemlji :laughing:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...