Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Video sam tu deklarisanu potrošnju, ali kad bi uspeo u gradu i okolini tipa Indjije da svedem prosek na 8 litara, to onda i nije mnogo, video sam par sa domaćim poreklom da se prodaju a ranije ih nisam uzimao u obzir, jedino ne znam kakvog su veka ti motori i turbine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li unutrašnjost može da bude kombinacija pliša i sport opreme, tj, sedišta su kao na emotion opremi, a volan i menjač imaju crvene šavove kao sport, znači sedišta nisu crvena i vrata nisu crvena, lik ga predstavlja kao sport oprema, u Batajnici je 1.9 150hp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Fiatu sve može ;)
Proveri po eper-u kakav je izašao iz fabrike, mada nije ni to 100% dokaz. Možda je ejdnostavno neko hteo da malo obogati opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom crnom u Batajnici bi rekao da su volan i rucice menajca i rucne naknadno presvlaceni, lepo izgleda taj bravo, samo obrati paznju na farove i stopove, mnogo magle unutra, farovi cak i kondezuju...cini mi se da ustvari ceo auto nesto kondezuje i magli....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom crnom u Batajnici bi rekao da su volan i rucice menajca i rucne naknadno presvlaceni, lepo izgleda taj bravo, samoobrati paznju na farove i stopove, mnogo magle unutra, farovi cak i kondezuju...cini mi se da ustvari ceo auto nesto kondezuje i magli....

 

To magljenje farova i štopaljki, mislim da je već bilo reči o tome, jel to bio problem u nekim serijama, ili to znači da je nešto petljano oko istih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uz'o manji auto (i10), ali mi je ovaj bravo zapao za oko dok sam trazio, pa ako neko trazi brava, eto moj predlog   :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postao vlasnik Brava 1.9 mjet 150 hp 2007.  :guitar:  Danas registrovan, joša malo da ga vozim pa veliki servis i onda  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@statichawk

Kakva je to fabricka greska na pedali kocnice? Ajd pojasni malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb70078.jpg

 

Prblem je mislim u delu br 4 i 5. Leti se ta plastika od koje je napravljena ta osovinica malo rasiri, pa se pedala kocnice ne vraca sama do kraja kad je otpustis. Ako ovo neko nije resio pre tebe, ceka te rasturanje pedala i blago smirglanje te osovinice. Takodje ima i fabricka greska na egr-u, ali je resavana u garantnom roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedili ste me :)))

Posle toliko čitanja i upoznavanja sa autom, shvatio sam da ne treba strogo da se fokusiram na samo jedan tip motora, nego prvenstveno da mi se svidi konkretan primerak...

auto čupa ko lud, nisam ga još testirao, nisam ni veliki servis uradio, planiram u skorije vreme, jedino mu je mala zamerka što se kao malo zatrese prilikom hladnog starta, ali neko reče da je to za 1.9 mjet normalna pojava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas odgovarajuce teme vezane za tu problematiku u Tehnickom delu, pa pogledaj i tamo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/22-stilonuova-bravo/

Cupa, cupa, nego sta, ne nosi dzaba MultiJet znackicu ;)

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unapred se izvinjavam ako pitam na pogrešnom mestu, naime, nešto baš nisam oduševljen menjačem, ili se još nisam navikao, mora da se primeni sila da se ubaci u brzine za razliku od moje golf trojke, dosta teže šalta i deluje mi nekako neprecizan. Možda ja radim nešto pogrešno? Da li u 6-tu može samo iz 5-te pri dovoljnoj brzini, ili treba glat da upada svaki put?

I danas mi nije hteo u rikverc par puta, možda sam pogrešio negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravi brzo edit i izbaci ovo da ide dosta teže od golfa trojke :)

moguće da je i nije nešto u najispravnijem stanju.. mada nisam čuo da neko ima problema sa šaltanjem kod novog bravo-a.. jel stiskaš kvačilo baš do kraja?

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahah, ali moja trojka ubacuje kao puterom podmazana, šalim se, sad mi palo napamet da mi se možda patosnica pomerila ispod papučice kvačila, imam neke gumene sad za kišu pa se stalno pomeraju...biće da je to, ali vozim fiata generalno treći dan u životu, definitivno treba da se naviknem.

Da li predostrožnosti radi treba na velikom servisu da promenim ulje u menjaču?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to pitaj u servisu.. mislim da mu svakako ne smeta. mada kod manuelnih menjača to nije preterano bitno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veći i ozbiljniji menjač. Menjač predviđen za daleko veće obrtne momente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unapred se izvinjavam ako pitam na pogrešnom mestu, naime, nešto baš nisam oduševljen menjačem, ili se još nisam navikao, mora da se primeni sila da se ubaci u brzine za razliku od moje golf trojke, dosta teže šalta i deluje mi nekako neprecizan. Možda ja radim nešto pogrešno? Da li u 6-tu može samo iz 5-te pri dovoljnoj brzini, ili treba glat da upada svaki put?

I danas mi nije hteo u rikverc par puta, možda sam pogrešio negde?

Mozes u sestu kad god hoces, samo stisni kvacilo do kraja. Isto vazi i za rikverc, samo nemoj iz seste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...