Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Možda nije pravo mesto za pitanje, ali da pokušam da dobijem odgovor.Čemu služi Blue and Me u Fiat vozilima.Kako se koristi i jel im aneku bitnu ulogu osim porta za USB.

Imas ovde detaljno: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja prebacio na eng, jednostavno je, treba samo pratiti uputstvo.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam jedan Bravo i malo mi je čudno što blinka kilometraža.Jel to na fiatu znači da treba neki servis ili šta?Ako je neko od korisnika imao takvu situaciju, pa bi mi značilo.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kao kod Stila, a verovatno jeste, moguce da je vracana kilometraza, ali ne bas strucno. Necu da garantujem, potvrdice neko od kolega ko se vise razume. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ili je servis ili je nešto petljano ali nestručno... okačite vi to na neku dijagnostiku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako blinka samo kilometraža, najverovatnije je nešto rađeno na elektronici i to na nekom delu koji ima veze sa CAN magistralom. Na primer, možda je promenjen radio ili su možda skinuti fabrički xenoni pa stavljeni obični itd. Ako je nešto od toga, onda to svakako nije problem, rešava se Proxy procedurom na dijagnostici i to je to. 

 

Možda da blinka i ako je pomerana kilometraža, ali sumnjam da onaj ko to radi napravi problem na CAN magistrali. Jedino ako nije (što nas vraća na prvo slučaj) menjana iz nekog razloga instrument tabla, pa nije odrađen proxy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je blinkala kad sam radio update blue and me a izvukao pre nego sto je bilo gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala.Baš sam u nestrpljenju čitao malo o tome,koliko malopre i vidim da ljudi koji su vlasnici,znači isključuje se sumnja čeprkanja po kilometraži, su imali iznenada problem i to je problem koji je prepoznatljiv kod fiat grupe vozila.U svakom slučaju neka žešća greška koja na taj način primorava za odlazak na dijagnostiku.

To i nije tako loše, samo se uglavnom ispostavi da su gluposti u pitanju , ne ne ki preozibaljan kvar.Pa čak i obična zamena sijalice pod kontaktom može da prouzrokuje takav način rada kilometar sata.Hvala u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja isključio tako lako čačkanje kilometraže, ali svakako može da bude i bilo šta beznačajno od navedenog... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je blinkala kad sam radio update blue and me a izvukao pre nego sto je bilo gotovo

 

E da.Taj auto ima isto taj USB ulaz i moguće da je to.I šta si radio.Mislim da nije u pitanju km.jer se ljudima javljalo i kada nije u pitanju vraćanje km.Možda i jeste ,ali definitivno to je izgleda univerzalno upozorenje za neku anomaliju.Na žalost, koliko sam čitao kod fiata neke stvari ne mogu da se vrate same u normalu posle skidanja kleme i samog restartovanja sistema.Znam da na Renou mnoge greške sam auto eliminiše ako više nisu pretnja, p anije neophpdno dijagnostikovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, verovatno.Malo je čudno što se to toliko učestalo dešava.Recimo da ovaj klip pokazuje da se desilo kod čoveka sa 2000 milja. Nov auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexa,

Ja sam ponovo ucitao,sacekao poruku COMPLETE i izvadio usb.

Teraj auto kod majstora. Ako nije prckano mozes videti kad su radjeni servisi i na koliko km.

Meni je Toma iscitao prethodne servise preko dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je to teže kad su automobili bez tablica.Ali videću, ne žuri mi se.Mada je ovaj dobar primerak.Dinamik sa zadnjim parking senzorima i sva 4 podizača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je moj. 150ks?

Imas opciju da stavis nekog policajca pored sebe da se odvezes, da stavis tudje tablice na kola, da stisnes i da vozis bez tablica ili po meni najpametnije da castis nekog majstora pismenog da ode i pogleda auto. Bolje da njemu das 20eur nego da se zakopas ako je les ili da propustis ako je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane kolege FIATOVCI!

Imam Mareu benzinca 1.6 16V prešao 235000 Km poprilično sam zadovoljn s autom ali godine i kilometri čine svoje  pa razmišljam da kupim nuova Bravo(od 2008 pa nadalje).Interesuje me koja su vaša iskustva s dizel motorima i koja mi preporučujete.Neki me nagovaraju samo za 1.9 motore jer su to Fijatovi provereni motori dok su 1.6 navodno Opelovi.Koje su im mane i najčešći kvarovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti vagenovac kaze.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad je Opel napravio dobrog dizela?   :laughing:

Pa čak su i od Fiata uzeli jer nisu svoje mogli da naprave da valja, mada navodno nije loš ovaj novi 1.7 sa 125ks.

Uzmi koji nađeš u boljem stanju, svi valjaju. 1.9 je najprovereniji jer vuče korene iz Brava, Stila i tako dalje, a 1.6 bih rekao da ni po čemu ne zaostaje. Njie njima ništa problematično ako nađeš neki sa pristojnom kilometražom. Sa 300+ hiljada već treba da brineš oko zamajca i turbine, pre toga verovatno ne ako ga nije vozio neki neiživljeni klinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...